Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Łańcuchy śniegowe

Koła, felgi i opony
ODPOWIEDZ
ojciec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2011, 08:34
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk

Łańcuchy śniegowe

Post autor: ojciec » 15 lut 2022, 09:20

Może ktoś doradzi...
W mojej A6 C7 polift mam koła 8,5 x 19 et 43 (oryginalne audi) a na nich opony 255/40, zawieszenie komfortowe 1BA.
Wybieram się na narty do Austrii, a tam jeśli nie mamy napędu na 4 koła musimy mieć na wyposażeniu auta łańcuchy.
W sklepach internetowych gdzie można dobrać łańcuchy według auta niestety klasyczne łańcuchy są niedostępne. Sprzedawcy twierdzą, że odległość opony od amortyzatora jest za mała i żadne łańcuchy nie będą pasować.
W instrukcji audi jest napisane "Stosować tylko łańcuchy śniegowe o drobnych ogniwach. Rozmiar ogniwa nie może być większy niż 10.5mm - łącznie z zamkiem łańcucha".

W internecie znalazłem łańcuchy np.
"KONIG CG-9" gdzie prześwit wewnętrzny i na bierzniku wynosi 9mm.
"KONIG CB-7" gdzie prześwit wewnętrzny i na bierzniku wynosi 7mm
Albo Veriga seven - tutaj producent deklaruje ze wystarczy prześwit 7mm pomiędzy kołem a amortyzatorem.
Czy któryś tych łańcuchów będzie OK?
Może ktoś z koleżanek/kolegów ma jakieś doświadczenie z łańcuchami w takiej konfiguracji auta jaka mam ją?

Online
Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: Doc » 21 lut 2022, 00:29

ojciec, skoro cisza... mogę Ci pomóc tylko z dostępnym, ciekawym linkiem, tematem na forum - łańcuchy śniegowe niestety A6 C6:

----> felgi-opony-c6/lancuchy-sniegowe-t52389.html

Ps: Jeśli znajdziesz lub znalazłeś i kupiłeś, odpisz, wyślij post. Przyda się dla klubowiczów. <okok>
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

ojciec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 23 kwie 2011, 08:34
Imię: Przemek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TFSI 245KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Śląsk

Re: Łańcuchy śniegowe

Post autor: ojciec » 21 lut 2022, 13:15

Coś tam sam pomierzyłem i w moim przypadku (felga 8,5 x 19 et 43 (oryginalne audi) a na niej opona 255/40) odległość między opona/felga a górną częścią mocowania zwrotnicy wynosi ok 16-17mm.
Zamówiłem łańcuchy o grubości 9mm. Założyłem wszystko zgodnie z instrukcja i pozostało jeszcze ok 5mm wolnej przestrzeni między łańcuchem a mocowaniem zwrotnicy.
Pozniej podniosłem auto tak aby kolo było w powietrze i wykonałem kilka obrotów kołem, nic nie obciera.
Tak ze wydaje mi się ze łańcuchy 9mm spokojnie można założyć.
Oczywiście przed zakupem sugeruje sprawdzić et i szerokość felgi żeby się nie okazało że są inne niż moje i felga jest bliżej tego mocowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga