Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5 2.5 tdi 180KM Quatro] Tiptronic czy Manualna

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
czesiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, 17:02
Lokalizacja: Schaijk/Opole

[A6 C5 2.5 tdi 180KM Quatro] Tiptronic czy Manualna

Post autor: czesiu » 26 kwie 2009, 22:04

Mam pytanie :?: , ponieważ stoje przed zakupem A6 C5 2.5 tdi 180KM Quatro po liftingu.
Jeszcze nigdy nie jeździłem tiptronikiem i nie wiem jak on działa.Czy on zmienia biegi tylko po osiągnięciu pewnych obrotów? Jeśli tak, to czy w ustawieniu D można zmieniać biegi przyciskiem? Ilu biegowa jest ta skrzynia?Ostatnie pytanie, czy radzicie kupno tiptronika, czy manuala, bo multi odpada. Dodam, że auto kupuję na trasy powyżej 1000 kilometrów.

Dzięki!!!
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2009, 23:01 przez czesiu, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
tolondo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 195
Rejestracja: 07 maja 2008, 09:56
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: seroczyn/gdansk

Post autor: tolondo » 26 kwie 2009, 23:14

jak a takie trasy radze manual 6 biegow

Awatar użytkownika
paw1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 09 kwie 2008, 04:22
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol

Re: [A6 C5 2.5 tdi 180KM Quatro] Tiptronic czy Manualna

Post autor: paw1972 » 27 kwie 2009, 00:09

czesiu pisze:Mam pytanie :?: , ponieważ stoje przed zakupem A6 C5 2.5 tdi 180KM Quatro po liftingu.
Jeszcze nigdy nie jeździłem tiptronikiem i nie wiem jak on działa.Czy on zmienia biegi tylko po osiągnięciu pewnych obrotów? Jeśli tak, to czy w ustawieniu D można zmieniać biegi przyciskiem? Ilu biegowa jest ta skrzynia?Ostatnie pytanie, czy radzicie kupno tiptronika, czy manuala, bo multi odpada. Dodam, że auto kupuję na trasy powyżej 1000 kilometrów.

Dzięki!!!
Jak już to szukaj modelu od 2002 r. Tiptronik jast pięciobiegowy i przełącza jak każdy inny "zwykły" automat ( przełącza w zależności od stylu jazdy, czy jedziesz na D czy na S, czy jak emeryt, czy jak Hamilton ;-) z kickdownem) oraz po przełączeniu z D na funkcję Tip - +/- (możesz robić to podczas jazdy) możesz decydować samemu na jakim biegu chcesz jechać (ale jak osiągniesz granicę obrotów dół/góra to i tak zmieni sam za ciebie. W Quattro nie ma i nie było multi a więc to masz już "z głowy". Kwestia manual lub automat to kwestia upodobań. Dla mnie manual jest do d... i takie auto jak A6 to tylko automat i to jeszcze z dieselem pod maską (częste wachlowanie). Po co zawracać sobie głowę zmianą biegów jak może robić to za Ciebie komputer. Pozostaje tylko sama przyjemność z jazdy. Szczególnie w autostradowych korkach - nie ma manuala, który zastąpi wtedy automat :-P Z wad - trochę większe spalanie (ale ten silniki nie należy do ekonomicznych + Q + Tip powiększa to jeszcze bardziej). No i zawsze jest ryzyko awarii, choć psują się dużo mniej niż multi - tiptroniki sa naprawialne w PL a koszta nie są kosmiczne. Pamiętaj, że sprzęgło w manualu też ulega zużyciu i wymiana sie należy po określonym przebiegu. Skrzynia manualna też nie jest bezawaryjna, choć ryzyko awarii pewnie jak 1:100.
pozdr.
2.5 TDI AYM 2002

Mackowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2009, 08:20
Lokalizacja: Rzezawa/Bochnia

Post autor: Mackowy » 27 kwie 2009, 08:08

Witam. Osobiscie mam autamata z tipem i dokladnie taki silnik jak Ty chcesz; 2,5 V6 tdi 180KM quattro. To jest moj pierwszy automat i szczerze mowiac nie chce juz wiecej manuala. Super rzecz i jeszcze tip. Duzo ludzi mowi ze automaty sie psuja, a ja uwazam ze kazde auto sie psuje w zaleznosci od jazdy i to nie koniecznie Twojej ale poprzedniego wlasciciela.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Mackowy

darknoid
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 24 mar 2009, 10:50
Lokalizacja: Nowa Sól - Poznań;

Post autor: darknoid » 27 kwie 2009, 11:00

Tiptronic, świetna sprawa. Ustawiasz "D" i niczym się nie martwisz, jak robi się nudno i masz w ogródku małą rafinerię to przełączasz na tipa i zmieniasz styl jazdy :evil:
Jedno ale... żeby się nie psuł :) ale jak kolega dobrze zauważył, manual też się psuje.
Pozdrawiam.
Usunięto, Regulamin Punkt 27

Awatar użytkownika
danek_22
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 354
Rejestracja: 07 lip 2008, 09:32
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Białystok-Zabłudów
Kontakt:

Post autor: danek_22 » 27 kwie 2009, 15:51

darknoid pisze:Tiptronic, świetna sprawa. Ustawiasz "D" i niczym się nie martwisz, jak robi się nudno i masz w ogródku małą rafinerię to przełączasz na tipa i zmieniasz styl jazdy :evil:
Jedno ale... żeby się nie psuł :) ale jak kolega dobrze zauważył, manual też się psuje.
Pozdrawiam.
dokładnie to samo zdanie mam

czesiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2009, 17:02
Lokalizacja: Schaijk/Opole

Post autor: czesiu » 27 kwie 2009, 18:19

Dzięki koledzy, więcej nie musicie mnie przekonywać.
Wybór prosty po waszych opiniach - TIPTRONIC!!!

Awatar użytkownika
goly191
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2027
Rejestracja: 31 paź 2008, 22:43
Imię: A6 Forum
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: goly191 » 27 kwie 2009, 21:07

dodam jeszcze coś od siebie :-P
tip i koniec :mrgreen:
użytkuję 2 auta, tip i manual, jak mam jechać gdzieś manualem, to tak se, ale jak mam gdzieś jechać swoim to :mrgreen:
osobiście chyba już mnie nikt nie przekona do kupna manuala
niesamowita jest jazda na tipie, automat przy dzisiejszym natężeniu ruchu to lekarstwo na nerwy, a już nie wspomnę o jeździe w mieście
a jeżeli możliwość kupienia z dobrej i pewnej ręki, to zero wahań

Awatar użytkownika
Pazdzioch
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 11
Rejestracja: 29 kwie 2009, 19:42
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Pazdzioch » 02 maja 2009, 01:32

Tiptronic 2.5 tdi... wlasnie zakupilem tylko troszke starszy rok.

Zdecydowanie Polecam !!!! piekna sprawa!

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga