Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[BCZ 2.5 163KM] Padła pompa VP44 i prawdopodobnie silnik

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
barteklca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2015, 08:46
Lokalizacja: Wroclaw

[BCZ 2.5 163KM] Padła pompa VP44 i prawdopodobnie silnik

Post autor: barteklca » 12 mar 2021, 21:28

Witam,
Auto dokladniej to Allroad 2004 .

1. Auto zgasło na światłach i już nie zapaliło
2. Akurat zgasło pod ASO Fiat - potwierdzili ,że padła VP44 (błąd sterownika )
3. Sterownik wyjęty wysłany do naprawy - po założeniu auto nie odpala (brak błędów sterownika ).
4. Pompa w ogólnie nie daje cisnienia na wtryskiwacze - po poluzowaniu nakrętek przy wtryskach ledwo się sączy paliwo .

Ale pojawił się inny problem <uoee> Silnik kręci jakby bez kompresji - nawet na "autostart" . Nie słychać żanych stuków w sliniku.
Mechanik podjechał rzucic okiem i powiedział, że :
1. Musi zrzucić cały przód i sprawdzić ustawienie rozrządu ~900zł
2. Jak będzie przestawiony - zrzucać głowice - mogłby pogiąć się zawory i połamać

I teraz naprawa pompa + remontem silnika 6-10 tysięcy :| . Gdyby nie podejrzenie ,że silnik padł to od razu robilibyśmy pompę . (Auto mamy 8 Lat od przebiegu 130tys -obecnie ma 250tys. Ostatnio nowy komplet sprzegla, nowe opony, nowe tarcze i klocki przod i tyl ORI ASO , poduszki zawieszenia - tazke wlozone sporo $$$) .

Czy jak kupię blokady rozrzadu z CHRL takie firmy "YAto..pier" to - czy bez rozbierania całego przodu auta - podejme próbe zalozenia blokad (wał + wałki + pompa) - czy jak nie będą pasowały to potwierdzi ,że rozrzad przeskoczył ?


Dodam ,że auto Ojca także mam 100km w jedna storne i raczej czas na weekend żeby coś pogrzebać przy nim .

Krzys_K
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 25 cze 2021, 19:31
Imię: Krzysztof
Moje auto: Inne
Rocznik: 2020
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Alaska

Re: [BCZ 2.5 163KM] Padła pompa VP44 i prawdopodobnie silnik

Post autor: Krzys_K » 25 cze 2021, 19:48

Witam.
Miałem dokładnie to samo.
Po pierwsze co wysłałeś do naprawy? całą pompę czy tylko płytkę?
Po drugie jaki błąd konkretnie? Nie ma czegoś takiego jak błąd sterownika.
Po trzecie z uszkodzonym sterownikiem pompa nie będzie pompować paliwa.
Po czwarte pogoń pałą tego mechanika, do sprawdzenia ustawienia rozrządu nie trzeba niczego zrzucać.
Po piąte zdejmij pokrywy kół napędu wałków rozrządu i zobacz organoleptycznie stan paska zębatego, jego napięcie.
Jeżeli silnik pracuje cicho nic ci się nie przestawiło. Nie zrzucaj żadnych głowic.
I jeszcze raz pogoń pałą tego mechanika.

barteklca
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 55
Rejestracja: 26 lis 2015, 08:46
Lokalizacja: Wroclaw

Re: [BCZ 2.5 163KM] Padła pompa VP44 i prawdopodobnie silnik

Post autor: barteklca » 02 gru 2021, 12:18

AUTO NAPRAWIONE

1. Zmieniłem mechanika - który sugerował remont silnika za 5-8 kzł
2. Auto naprawione : Cała pompa wysłana do naprawy do Lublina do Bosch Service - kompletna regeneracja 1650 (wymienili tez sterownik ). Moge podac namiar na serwis - dzwoniłem po róznych serwisach i ceny wachały sie 1650-3500 za regeneracje .
3. Mechanik za wyjecie / wlozenie pomomy i ustawienie pozniej kata wzial tylko 300 pln <lol> , sam musiałem dopisać pompe do immo bo juz tego nie był w stanie sam ogarnac - nawet jak mu dałem PIN do immo .
4. Auto pali na dotyk , ma moc - jezdzi lepiej niz przed padnieciem pompy . Jak na razie dwa tygodnie - zobaczymy jak bedzie dalej .

Także z mechanikami jak z lekarzami.... lepiej potwierdzić diagnozę u dwóch niezależnych.

1. Diagnoza w FIAT naprawa 5-7 tysiecy (sama pompa)
2. Warsztat Diesel z 25 doswiadczeniem 6 tysiecy
3. Mechanik uszkodzony silnik + pompa ~10 tysiecy
4. Ostatni Mechanik wyjecie i wlozenie i regulacja razem z regeneracja pompy 1950 zł :)

Pytałem też u kilku innych mechaników , których miałem powiedzy do 1 km od domu - nikt nie chciał podjąć się w ogóle naprawy.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga