Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Silniki wysokoprężne
ODPOWIEDZ
mariuszb

A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: mariuszb » 24 paź 2021, 19:10

Cześć,
Samochód jak w temacie - a problem wygląda tak: (przebieg samochodu 34 tys, rok 2020)
1. całkowicie zimny silnik (temperatura zewnetrzna - raczej ponizej 10u stopni)
2. Uruchomienie 1-2 minuty postój
3. Jazda - otwarcie szyby dowolnej (lekko) (wylaczony nawiew i klimatyzacja)
4. Po około 500-800 metrów - do wnętrza dostają sie spaliny (tak jakby spod maski i zawiewa do wnetrza przez okno )- zapach dosc mocny, na dluzsza mete trudno to zniesc.
(przy zamknietych szybach i wylaczonym nawiewie nie ma tematu - to znaczy nie ma zapachu w srodku).
5. Po okolo 4 km temat znika.
6. Na cieplym silniku tematu nie ma. I jak rowniez temperatura zewnetrzna 25+ - tez tematu nie ma.
Samochod mam od lipca, i nie bylo problemu dopoki sie nie ochlodzilo.

ASO: 2 serwisy - za pierwszym razem umyli silnik i sprawdzili, ze 'jest wyciek spod wlewu oleju' - wiec obserwacja. Obserwacja: nie ma wycieku,:-)
Byl przy pierwszym serwisie - ktos po prostu rozlal olej przy wymianie.
Drugi serwis: uszczelnienie EGRa - tasma czy cos takiego. Nic sie nie zmienilo.

Pojechalem do niezaleznego serwisu na diagnostyke - zeby pojsc do ASO i powiedziec - trzeba zrobic TO: - (duzo dobrych a nawet bardzo dobrych opinii w necie) - wyczyscili klimatyzacje - wyozonowali samochod, problemu nie stwierdzono.

Ale problem nadal jest. Szwagier pracuje w BMW jako mechanik i zasugerowal usterke/nieszczelnosc chlodnicy spalin. (zanim sie nagrzeje to spaliny nie sa chlodzone, jak sie nagrzeje, to spaliny zaczynaja przeplywac inna droga - jak w ukladzie chlodzenia).
I zasugerowal ze mozna zweryfikowac - tzw generatorem dymu.(ale ASO Audi w Krakowie chyba tego nie ma, bo moze by na to wpadli?)
Pytanie wiec - czy ktos moze mial podobny objaw - albo taki sam, albo wie jak to zdiagnozowac, zeby ASO podjelo temat (samochod jest na gwarancji do 2025).
Dzieki z gory,
M

NorthWesterN
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 49
Rejestracja: 08 lis 2020, 11:00
Imię: Hubert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łosice

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: NorthWesterN » 24 paź 2021, 20:05

Nie są to przypadkiem spaliny z webasta, które dogrzewa silnik?
Moje daily: Audi A6 C6 2006 2.0 TDI BRE "410k km na blacie"
Taty: 2017 SQ7 4M 4.0 V8 TDI CZAC

mariuszb

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: mariuszb » 24 paź 2021, 20:07

Hej,
Nie mam webasto.
M

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: Nikostratus » 24 paź 2021, 20:14

Zasugeruj im sprawdzenie szczelności silnika tzn rozłączają wydech i go blokują, z drugiej strony zaraz za przepływomierzem końcówka + manometr i niech szukają gdzie jest nieszczelność. Ostatnio też mieliśmy takiego pacjenta też A6 C8 gdzie taka metoda była potrzebna ( problem z przepustnicą EGR niskociśnieniową ale nie związane z zapachem spalin a kodami usterek )

mariuszb

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: mariuszb » 24 paź 2021, 20:22

Nikostratus pisze:
24 paź 2021, 20:14
Zasugeruj im sprawdzenie szczelności silnika tzn rozłączają wydech i go blokują, z drugiej strony zaraz za przepływomierzem końcówka + manometr i niech szukają gdzie jest nieszczelność. Ostatnio też mieliśmy takiego pacjenta też A6 C8 gdzie taka metoda była potrzebna ( problem z przepustnicą EGR niskociśnieniową ale nie związane z zapachem spalin a kodami usterek )
Hej,
Dzieki za podpowiedz - wrzuce temat.
M

mariuszb

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: mariuszb » 25 lis 2021, 13:39

mariuszb pisze:
24 paź 2021, 20:22
Nikostratus pisze:
24 paź 2021, 20:14
Zasugeruj im sprawdzenie szczelności silnika tzn rozłączają wydech i go blokują, z drugiej strony zaraz za przepływomierzem końcówka + manometr i niech szukają gdzie jest nieszczelność. Ostatnio też mieliśmy takiego pacjenta też A6 C8 gdzie taka metoda była potrzebna ( problem z przepustnicą EGR niskociśnieniową ale nie związane z zapachem spalin a kodami usterek )
Hej,
Dzieki za podpowiedz - wrzuce temat.
M
Cześć,
No i wrzuciłem - byłem w 3 serwisach (2 x ASO i 1 nieASO z bardzo dobrymi opiniami) - w pierwszym ASO zaobserwowali problem, po 3 wizytach stwierdzili, że jednak potrzeba chyba kogoś mądrzejszego - więc wrzucili temat do jakiegoś konsultanta. Było to dość dawno i cisza. Napisałem maila - bo dodzwonić się nie sposób - co może być przyczyną (szwagier pracuje w BMW w serwisie i podpowiedział, że może to być kłopot z chłodnicą spalin - jak zimno to obieg inny i nieszczelny, a jak ciepło to inny obieg i jest ok). Na maila - zero odpowiedzi. Pojechalem do serwisu nieASO - przejechali się - niby nic nie odkryli - ale wyczyścili klimatyzację, wymienili filtr kabinowy - miało pomóc. Nie pomogło. Pojechałem do kolejnego serwisu ASO - dziś odebrałem z informacją, że wszystko jest w porządku, bo nic nie zaobserwowali. Dodatkowo - coś mi tam dzwoniło/grzechotało - taki efekt jak to kiedyś się mówiło - ze grają zawory. Stwierdzili, ze wszystko jest ok, samochód w 100% sprawny. No jeździ, fakt, pali od strzału, fakt, nawet niedużo pali na trasie, fakt, tyle że nikt z serwisu nawet się nie pofatygował nagrzać silnik i trochę pojeździć. Mam dość Audi i tych krawaciarzy, którzy każdą bzdurę wstawią, byle wyjąć z klienta pieniądze, a gdy trzeba się pochylić nad problemem to jedynym rozwiązaniem jest podpięcie do komputera, i jeśli komputer nie powie, że jest źle, to nic nie zrobią. Dramat. Nie wiem czy chcę mi się jeszcze dotykać marek tzw premium. Dodatkowo - jako samochód zastępczy dostałem A4 z silnikiem benzynowym 1.5 litra. Ośka.:-) I co? Lepiej się zbierał niż moje 3.0 V6 286 KM mildhybrid...:-)) śmiać mi się chciało. Przejechałem się w międzyczasie Alfą Romeo Gulia Q4 - no i chyba jednak Włosi wiedzą lepiej od Audi co to jest samochód dla kierowcy. I mam dylemat dość poważny.

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: januszm » 02 gru 2021, 22:28

Kup BMW

Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
a tak na powaznie, to poprostu pacany nie potrafia znalesc usterki.
pare dni temu mialem okazje jechac okolo 1000km passatem z hybrid z tego roku , przebieg ma 13000km (1.4tfsi +E Silnik)
Nigdy w zyciu bym tego nie kupil, moj a6 z 320tkm lepiej jedzie i sie prowadzi.
Tym hybridem to do miasta i poza miasto, na autostradzie to juz kaszanka straszna.
W tym audi co jechalem musi byc podobny silnik co w tym a4 co jechales.
i twoj 3.0 gorzej jedzie?
no cos tu nie tak

mariuszb

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: mariuszb » 03 gru 2021, 12:00

januszm pisze:
02 gru 2021, 22:34
Kup BMW

Dodano po 6 minutach 6 sekundach:
a tak na powaznie, to poprostu pacany nie potrafia znalesc usterki.
pare dni temu mialem okazje jechac okolo 1000km passatem z hybrid z tego roku , przebieg ma 13000km (1.4tfsi +E Silnik)
Nigdy w zyciu bym tego nie kupil, moj a6 z 320tkm lepiej jedzie i sie prowadzi.
Tym hybridem to do miasta i poza miasto, na autostradzie to juz kaszanka straszna.
W tym audi co jechalem musi byc podobny silnik co w tym a4 co jechales.
i twoj 3.0 gorzej jedzie?
no cos tu nie tak
No nie, na tyle, ze sprzedalem ten samochod dzis, bylo to moje 3e Audi - drugie i ostatnie zarazem.
Placi sie mnostwo za to, ze serwis nie dziala. Z drugiej strony samochod 35 tys km i panowie nie sa w stanie zrobic poprawnej diagnozy.
Jak sie tyle placi to powinno jezdzic odpowiednio. Nie jezdzi. Sorry, zamowilem Alfe Gulie.
M

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: januszm » 04 gru 2021, 18:46

czyli nie masz podejscia do warsztatu.
ja w mojej mialem problem z klima i tez 2 razy mieli okazje naprawy ale nie zdolali, pierwszy rachunek zaplacilem, drugi (470€) juz nie.
Ty przeciez napewno masz gwarancje, wiec zostawiasz im auto i kur... maja zrobic.
miales pecha z tym audi, miejmy nadzieje ze Alfa bedzie chodzic.

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: mat1324 » 04 gru 2021, 19:06

W czasie zgłaszania auta na serwis nie mówi się, co mają konkretnie zrobić, tylko mówisz, że nie działa np. taka klima i mają to naprawić. Jeśli nie naprawią tego, to nie odbierasz auta i nie płacisz za naprawę, bo problem nie jest rozwiązany. Jeśli im powiesz, że mają nabić klimę i ją sprawdzić, to zrobią to i wtedy musisz zapłacić, bo zrobili, co chciałeś, a że nie rozwiązało to problemu, to już inna kwestia.

W Twoim przypadku powinny zacząć już wymieniać poszczególne części, bo po pierwszym serwisie nie było poprawy albo chociaż zapytać się centrali, czy nie ma jakichś rozwiązań.

januszm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2015, 18:38
Imię: Janusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Niemcy

Re: A6 C8 3.0 50TDI - problem ze spalinami - dość nietypowy

Post autor: januszm » 05 gru 2021, 14:40

ja nie mowilem co maja zrobic, tylko powiedzialem ze klima chlodzi tylko co 2 minuty.
Moglem wiecej ale nie powiedzialem.
Mam vcds i wiedzialem ze Kompressor co 2 minuty sie wylanczal/nie chlodzil

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C8 (2018- )”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga