Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Silniki wysokoprężne
Jelzin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2021, 06:38
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: Jelzin » 17 lip 2021, 18:47

Witam, mam mały problem z procedurą wymuszenia wypalania DPF. Pacjent to a6 c6 2.7tdi quattro 163KM 2005rok BSG. Zablokowałem się już na samym początku, dostęp upoważniony, trzeba podać 5 cyfrowy kod, niestety kody które znalazłem w sieci nie są właściwe. Mój VCDS 20.4.1 nie podpowiada mi kodu którego mam użyć, każda próba wpisania kodu kończy się niepowodzeniem. Na początku wyświetlał się sam komunikat o konieczności manualnego włączenia tej procedury w konsekwencji auto wchodzi w tryb awaryjny, miga kontrolka świec i brak mocy. Po ponownym uruchomieniu silnik problem znika na doslowna chwilę po czym znów tryb awaryjny

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: mat1324 » 17 lip 2021, 18:55


Jelzin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2021, 06:38
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: Jelzin » 17 lip 2021, 19:21

Niestety, komunikat klucz nieprawidłowy

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: mat1324 » 17 lip 2021, 19:28

Możliwe, że masz stary soft silnika i nie umożliwia on serwisowego wypalania. Na początku produkcji było to zablokowane.

Jelzin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2021, 06:38
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: Jelzin » 17 lip 2021, 19:41

W związku z tym moje pytanie, co mi pozostaje? W jaki sposób to ugryźć? Oddać do czyszczenia, usunąć DPF, zmienić soft? Jakieś propozycje?

Artur261
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 10 gru 2020, 08:30
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 BMK 224KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bramsche

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: Artur261 » 17 lip 2021, 19:48

Z własnego doświadczenia wiem że lepiej usunąć DPF jak wymienić lub czyścić. Miałem problem po tygodniu jak wymieniłem na nowy. Więc siłą rzeczy usunolem. I bez problemu

Jelzin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2021, 06:38
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: Jelzin » 18 lip 2021, 02:17

Zastanawia mnie tylko jeden fakt odnośnie wymuszenia wypalania DPF, skoro na fisie mam komunikat abym przeprowadził manualnie procedurę wypalania to logicznie myśląc taka opcja powinna być dostepna w sterowniku, tak na chłopski rozum. Może jednak nie trafiam z tymi kodami, choć coś czuję ze i tak czeka mnie amputacja DPF, auto będzie się kręcić w większości wokół komina, takie jest jego przeznaczenie więc problem raczej będzie powracał

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: tomnik » 18 lip 2021, 12:20

Jelzin pisze:
18 lip 2021, 02:17
Zastanawia mnie tylko jeden fakt odnośnie wymuszenia wypalania DPF, skoro na fisie mam komunikat abym przeprowadził manualnie procedurę wypalania to logicznie myśląc taka opcja powinna być dostepna w sterowniku, tak na chłopski rozum.
Pojawiająca się na wyświetlaczu ikonka przedstawiająca filtr DPF, nie informuje o potrzebie przeprowadzenia serwisowej procedury regeneracji filtra. Informuje o osiągnięciu pewnej ilości(drugi próg/stopień*) akumulowanej przez filtr sadzy.
*Pierwszy próg (ten przy którym sterownik rozpoczyna proces regeneracji) został przekroczony, osiągnięty został drugi próg (sterownik informuje właśnie o tym wyświetleniem info na liczniku). Stało się tak na skutek :
- przeoczonych i przerywanych przez kierowcę prób regeneracji
- słabej kondycji filtra, jego możliwości regeneracyjne bardzo ograniczone.
W tej sytuacji należy (według info producenta auta), kontynuować jazdę ze stałymi obrotami (około 2 tys.), by pozwolić na przeprowadzanie niezakłóconego procesu regeneracji i spadek wartości sadzy. Jeśli spadek ten nie nastąpi, filtr nadaje się do wymiany (lub przeczyszczenia), nie pomoże też serwisowe "wypalanie"(proces regeneracji przeprowadzany na postoju) - dlaczego miałoby pomóc jeśli proces "normalnej" (przeprowadzanej w czasie jazdy) regeneracji nie zmniejsza ilości sadzy ?

Jelzin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 24 cze 2021, 06:38
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lądek Zdrój

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: Jelzin » 18 lip 2021, 13:52

Zgadzam się z tym lecz oprócz ikony filtra DPF która się zapaliła jest pod spodem napisane aby przeprowadzić manualne wypalanie filtra DPF. Skoro komputer podaje taką informację opcja taka powinna być dostępna z poziomu chociażby vcds, możliwe że kod który mam podać jest inny dla wersji sterownika z mapą silnika 163KM a inny dla wersji 180-179KM. Całkiem możliwe również że procedura wypalania filtra DPF została przerwana podczas jazdy. Niestety nie jestem jedynym użytkownikiem auta i tak jak wczesniej napisałem auto robi małe odcinki trasy stąd zapewne ten problem

Dodano po 26 minutach 40 sekundach:
Może inaczej czy ktoś posiada wersję 163KM i robił sam, wymuszał wypalanie DPF. Może sterownik z tym softem potrzebuje innego kodu autoryzacji niz wersja 179KM. Prawda jest taka że jeśli sam nie wymuszę procedury wypalania DPF to raczej nie będę się bawił w jego czyszczenie bądź zakup nowego. Koszty czyszczenia plus programowanie, zerowanie jego wartości są porównywalne z nową dobrze dobraną mapą. Noszę się i tak z zamiarem zmiany mapy silnika aby wyciągnąć z niego max oczywiscie w miarę rozsądku, aby tip i reszta jeszcze trochę pożyła

Awatar użytkownika
tomnik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 502
Rejestracja: 17 wrz 2010, 01:54
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Procedura wypalania DPF 2.7tdi BSG

Post autor: tomnik » 19 lip 2021, 11:56

Jelzin pisze:
18 lip 2021, 14:19
oprócz ikony filtra DPF która się zapaliła jest pod spodem napisane aby przeprowadzić manualne wypalanie filtra DPF
Tam nie pojawia się taka informacja.- i nie przekonuj mnie już, co do tego.
Zapewne piszesz o "owner's manuals", co oznacza instrukcję obsługi auta. A w niej informacja, dotycząca wyświetlenia się ikonki filtra DPF, cytuję : "Kiedy symbol (ikonka DPF) zaświeci się, samoczynne wypalanie filtra wspomagane będzie odpowiednim sposobem jazdy. Z tego względu jechać co najmniej 15 minut na 4-tym lub 5-tym biegu (przekladnia automatyczna zakres S) z prędkością 60km/h, przy liczbie obrotów silnika ok. 2000 obr/min. Uzyskany w ten sposób wzrost temperatury spowoduje wypalanie się sadzy na filtrze. Po skutecznym oczyszczeniu symbol gaśnie. Jeśli symbol nie zgaśnie, udać się do specjalistycznego serwisu, aby usunąć niesprawność. "

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga