Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Uszkodzony przewód krańcówki

Elektryka
ODPOWIEDZ
artur w.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2021, 02:51
Imię: Artur
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Radom

Uszkodzony przewód krańcówki

Post autor: artur w. » 04 lip 2021, 20:01

Witam, mam problem dotyczący krańcówki. Komputer pokazuje otwarte tylne drzwi mimo że są zamknięte. Nie jest to ciągły sygnał tylko zapala się dosyć często jadąc po dołkach, na zakrętach itp. Liczyłem że to jest wina krańcówki w zamku, ale nie bo wymieniłem zamek i dalej to samo. Kupiłem wiązkę przewodów z drzwi i wymieniłem, ale problem dalej się pojawia. Czy miał ktoś z was podobny przypadek i wie gdzie przewód od krańcówki mógł się przetrzeć, albo może ktoś wie który przewód w wiązce głównej odpowiada za krańcówkę??

vredota
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 168
Rejestracja: 07 cze 2020, 21:35
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Uszkodzony przewód krańcówki

Post autor: vredota » 05 lip 2021, 01:07

artur w. pisze:
04 lip 2021, 20:01
Liczyłem że to jest wina krańcówki w zamku, ale nie bo wymieniłem zamek i dalej to samo.
Błędne założenie! Trafił mi się zamek kierowcy, gdzie krańcówka zadziałała całe dwa razy, tuz po wymianie całego zamka na zamiennik, po czym rozsypała się mechaniczne i siała losowe stany w losowych sytuacjach, drugi zamek noname wytrzymał kwartał, dopiero trzeci, marki Polcar, działa do dziś (jako jedyny miał hermetyczny mikrostyk), szukaj np. na Alle, gdzie sprzedąjący nie ukrywa producenta zamiennika (bo Chiny zapomniały się podpisać).

Sprawdzałeś ręcznie próbowką-szpilką z zamkiem na stole czy mikrostyk prawidłowo oddaje masę po ręcznym otwarciu?
Próbowałem wymiany mikrostyków, nawet z poprzednich zamków, ale chińskie zamienniki, nawet względem siebie, nie zgrywały wymiarów mocowań, odpuściłem, szkoda drutowania.

artur w.
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2021, 02:51
Imię: Artur
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Radom

Re: Uszkodzony przewód krańcówki

Post autor: artur w. » 06 lip 2021, 23:19

Problem rozwiązany :)
Wina nie leżała po stronie zamka. Okazało się że kostka łącząca przewód w słupku do przewodu w gumie łączącej drzwi ze słupkiem mogła zaśniedzieć i przy drganiach podczas jazdy po dołkach itp. sygnał przerywał. Liczyłem że to będzie wina wiązki od strony drzwi, którą wymieniłem w całości, ale problem otwartych drzwi po kilku dniach pojawił się spowrotem :(
Jak to sprawdziłem? Wyciągnąłem plastiki wewnętrzne wzdłuż progów, pierwszy przy lewej nodze maskujący wiązkę zakończoną kostkami (dwie śrubki gwiazdki), następnie odpiąłem plastik na progu wzdłuż drzwi kierowcy i pasażera i odchyliłem dywanik aby dostać się do modułu komfortu. Włączyłem zapłon i lampka otwartych drzwi się zapaliła. Wyodrębniłem wiązkę z modułu, która idzie razem z innymi przewodami i zacząłem poruszać delikatnie od modułu wzdłuż. za chwilę ta wiązka się rozgałęziała w dwóch kierunkach, w stronę kostek przy lewej nodze kierowcy i wzdłuż progu w kierunku słupka. kostkami delikatnie poruszałem, ale nic się nie zadziało, zacząłem to samo robić z wiązką wchodząca w słupek i BINGO!!! Nagle drzwi zareagowały i dały sygnał na chwilę że są zamknięte. Rozebrałem słupek, wyciągnąłem gumę miedzy drzwiami a słupkiem, wyciągnąłem kostki, ale żaden pin nie był luźny, wiązka w słupku była oryginalnie lub starannie zamontowana bez śladów łączenia przewodów więc WD40 w rękę i obydwie kostki (czerwona i niebieska) rozpoiłem, spsiałem piny WD40, po kilku minutach dokładnie pistoletem wydmuchałem, kostki połączyłem i wszystko działa jak trzeba!!! Poskładane i gitara <radocha>
mam nadzieje że komuś ten opis się kiedyś przyda bo liczyłem na przerwany lub przetarty przewód, na szczęście to tylko kostka.
Teraz sam się w głowę pukam, czemu przy wymianie przewodu w drzwiach nie spsiałem kostki wychodzącej ze słupka <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga