Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C7 3.0 TFSI CTUA Zapach spalin

Silniki benzynowe
gramian
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 13 cze 2021, 13:32
Imię: Damian
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TFSI 310KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Włocławek

A6 C7 3.0 TFSI CTUA Zapach spalin

Post autor: gramian » 01 lip 2021, 10:20

Cześć,
Mam nietypowy problem- podczas dynamicznej jazdy, szczególnie podczas przyspieszania na pełnym ogniu, w kabinie pojawia się zapach spalin, chyba spalin...Nawet na 100% pewny nie jestem...Nie jest to spalony olej, ale zapach kata z czymś plastikowym czy gumowym - trudno ocenić. Zapachu nie ma przy grzecznej jeździe czy postoju- problem jest tylko gdy pedał idzie w podłogę.
Nic jeszcze nie sprawdzałem, ale podejrzewam nieszczelność, która jest tylko przy zwiększonym ciśnieniu w układzie wydechowym (katy?).
Na forum wyczytałem o regularnym problemie z łącznikiem elastycznym, ale przy jego nieszczelności, spaliny czułbym przede wszystkim na postoju, więc jest to problem gdzieś w komorze silnika- fajnie byłoby się mylić :)
Sprowadzający auto robił rozrząd i z tego co widziałem zamiast uszczelek poskładał na silikon (po taniości)- może to gdzieś kapło i się wypala jak kolektor złapie kolor ?!

Jeśli chodzi o błędy to mam Check'a od 2 zaworków, które puszczają powietrze wstępne na rozrzedzenie spalin. Nie pamiętam kodu. Mechanik mi powiedział, że to takie EKO Audi i że wyłączy to programowo przy okazji remapu- to jego opinia...Jeśli to prawda to nie wiązałbym tego z powyższym problemem.
Jeżeli miał ktoś podobną przypadłość to proszę o odpowiedź na posta.

3.0 USA, CTUA, 107 tys. 2015r

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga