Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
M7J
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2021, 00:04
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Post autor: M7J » 20 maja 2021, 22:54

Cześć, cześć. Nadszedł czas na założenie tematu, auto posiadam już od 4 maja, jeżdżę dwa tygodnie.

A6 C6 z napewno lepiej Wam znanym niż mi (jak na razie) silnikiem 3.0 V6 ASB. Kolor srebrny metalik. Przyznam się: gdyby ktoś 6 miesięcy temu powiedział mi, że kupię Audi bym go wyśmiał <skromny> A koleżance w marcu powiedziałem, że dla mnie marka AUDI mogłaby nie istnieć - poza RS6 i R8 nie uznaje tych aut, gdyż to zwykłe Volkswageny w trochę lepszym opakowaniu <bezradny> <wysmiewacz> I tak się złożyło, że po roku przygody z kompaktem ( <milczek> <rotfl> ) Mercedesem CLC przymierzałem się do zmiany auta i poszukiwałem kolejnego mercedesa (tym razem pełnoprawnego, kompakty się do takich nie zaliczają). Celowałem w W204 po lifcie bądź W212 przedlift - sny o potędze <lol> Miałem odłożone trochę pieniędzy, przebierałem w ofertach jednak niczego nie oglądałem - planowałem zmianę na jesień. Kupiłem felgi do swojego CLC, mój ojciec pojechał po nie bo akurat byłem wyjechany i 2 godziny po dostaniu wiadomości "felgi odebrane" przysłał mi wiadomość "Takie auto sprzedaje mój klient, wziął nowe A6 C8". Zobaczyłem je, sprawdziłem motor, poczytałem opinie i... po trzech minutach byłem zdecydowany.
Obrazek Obrazek

Auto od drugiego właściciela, Audi kupione z Niemiec po 1,5roku przez 1szego właściciela w Polsce i w jego posiadaniu aż do 2021 - prof. n. med także auto dosyć zadbane, wszystko było robione na bieżąco - do 2014 czy 2016 bodajże historia w ASO. 2006r, modelowo 2007, 235.000km na blacie, b. bogate wyposażenie - jak na tamte czasy chyba prawie wszystko co mogło być patrząc na auto bez pakietu S-LINE i szyberdachu m.in webasto, biksenon skrętny (AFS 1), fotele przednie el. z pamięcią, grzane kuciapy z tyłu, el. roleta tył + roletki z tyłu dla pasażerów, lampy led tył, skóra Valcona.

Autem zrobiłem już w dwa tygodnie 1200km, wczoraj wróciłem z Warszawy i powiem tak... Przeskok z kompaktów NIESAMOWITY. Wychodzi się z auta wypoczętym, a nie połamanym. Nie czuć prędkości, odpycha się jak dla mnie mega dobrze i... trzeba uważać, bo mimo, że przez masę nie kusi do zapieprzania to gdy się depnie jest przyjemnie :)

VIN: WAUZZZ4F27N048318
Kolor lakieru: LY7W - light silver metalic
Kolor skóry: N5d/NK - czarny soul

Planowane usprawnienia/modyfikacje:
- felgi 19' lato
- zawieszenie S-Line 1BE (kwestia zawiasu jeszcze pod znakiem zapytania jak wielka będzie koza na 19)
- zmiana grilla na S-Line/pomalowanie tego co jest (jest mocno wypłowiały)
- lakierowanie zderzaka przedniego i tylnego
- wymiana końcówek wydechu na okrągłe
- wymiana LED w środku
- wymiana żarówek postojowych i przeciwmgielnych na LED
- renowacja lekkich przetarć boczka kierowcy, aby się to nie rozwinęło dalej
- renowacja kierownicy; wygląda b. dobrze, jednak chciałbym iść za ciosem i jak kupię farbę do fotela to od razu przelecę kierownicę
- dywaniki welurowe A6 C6 OEM/zbliżone jakością do OEM
- wymiana srebrnych obitych przez pas dekorów kierowcy i pasażera na drzwiach
- wymiana zdartego joysticka od MMI
- usunięcie naklejek z przepustkami parkingowymi szpitala na szybie przedniej

Rzeczy zrobione przez poprzedniego właściciela:

- nowy akumulator przed zakupem
- nowy alternator, moduł komfortu i kilka bezpieczników
- wymiana przycisków el. szyb przy fotelu kierowcy
- znaczek na pokrywę silnika Audi (prezent przy sprzedaży)


Kilka poglądowych zdjęć na biednych 16 calowych felgach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I tutaj z moją gwiazdą, którą mam niecały rok i nie byłem do końca zadowolony ze zmiany - może głównie dlatego, że poprzednikiem i pierwszym autem przez 3 lata było w203 sportcoupe, a wnętrze jest 1:1 to samo.
Obrazek

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2672
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Post autor: Doc » 22 maja 2021, 00:16

Michale i to jest to... własna, twoja modyfikacje w planach a nie jakiś facet który jeździ, kupuję benzynę/diesla, hod-doga i nic więcej.
Elegancki, srebrny sedan C6 no i silnik 3.0 TDI V6 a nie "muł". <okok> <brawo>
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

M7J
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2021, 00:04
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Post autor: M7J » 01 cze 2021, 14:35

Felgi kupione, złożone - były perypetie m.in z tym, że zapomniałem o czujnikach i po ich domówieniu paczka leżała tydzień i nie miał jej kto podrzucić do serwisu <lol> Zdecydowałem się na nowe POMPEI ( 8U0601025 AC ). Nie będę musiał kombinować z dystansami i bawić się w jakieś pierścienie centrujące także <okok> <okok> Opony Nokian Powerproof, zastanawiałem się nad Pirelli P Zero bo przedział cenowy podobny ale... Podobno straszny beton. Komplet złożony na hunterze, zaaplikowałem powłokę ceramiczną i może w czwartek jak zjadę do rodzinnego miasta uda mi się założyć i zrobić przysłowiową "kozę" (1BA) <rotfl>
Obrazek Obrazek

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Re: M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Post autor: pawcio81 » 01 cze 2021, 22:28

Moje ulubione, ma dokładnie takie same tylko z zawieszeniem 1BV - twardo niemiłosiernie, ale wygląd perfekcyjny. Takie już sline kupiłem, a że u mnie w regionie drogi nie najgorsze, to nie ruszam oryginału.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2672
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Re: M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Post autor: Doc » 03 cze 2021, 03:33

255/35 R19... oj cichutkie nie będą a wygląd... "malina". ;) <okok>
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją i Multifonika.
Ps: Polecam iParts.pl

M7J
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 03 maja 2021, 00:04
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 TDI 233KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bydgoszcz/Toruń

Re: M7J - srebrne A6 C6 3.0 TDI Quattro ASB

Post autor: M7J » 04 cze 2021, 18:58

I felgi na aucie... Obawiałem się, że będzie OGROOOMNA japa. A jest... średniej wielkości ;) Przez co trochę namąciło mi to w planach, administrator Mat już podrzucił numery części na przekładkę 1BE s-line -20mm. Muszę się poważnie zastanowić czy jest sens, bo moim zdaniem ujdzie to w tłumie. Jestem mega estetą, mam 22 lata i dla mnie ujdzie ta japa w tłumie <boisie> <lol> Inni pewnie już tego samego dnia zamawiali eibacha -30mm :p Amortyzatory z tyłu do wyrzucenia moim skromnym zdaniem, widać korozję tak samo na sprężynie, z jednej strony osłona odpadła... Wyznaczają deadline, do jesieni i zimówek trzeba będzie podjąć decyzję. Na ten moment nie wiem, mam mieszane uczucia czy jest jakikolwiek sens obniżać i potem mieć problem z krawężnikami :|

Kilka fotek ze zrzucania kół, przed i po. Nie miałem czasu podjechać nigdzie i strzelić jakichś super fotek - przyjdzie na to czas.

Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


ObrazekObrazek


Obrazek

Jestem na etapie ogarniania ledów od użytkownika "tomnik" do wnętrza i na tablicę rejestracyjne. Pomyśleć trzeba nad zrobieniem czegoś z światłami do jazdy dziennej - myślę nad zleceniem tego jednemu użytkownikowi z grupy fb A6 C6 POLSKA z bogatym portfolio. Rozklejanie kloszy, dodanie ledów i przy okazji naprawa przesłony biksenonu skrętnego - prawy się spartaczył <uoee> Wydech końcówki mam także z "odzysku" o średnicy 80mm, muszę tylko ogarnąć jak wyjąć stare skierowane w dół. Właściwie to czy wogóle je się da wyjąć bo z tego co widziałem są nałożone i posiadają od wewnątrz zacisk - wjedzie się na podnośnik i będę kombinował. ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga