Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KyloKylo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:06
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Post autor: KyloKylo » 03 kwie 2021, 13:20

Siemanko Panowie, mam takie pytanko do was :) myślę, że są tutaj głowy co rozwiążą mi problem :)
Posiadam audi a6 c7 2.0 tdi 190 PS problem tkwi mianowicie w takiej kwesti. Byłem na 2 stacjach Speed Car sprawdzic zawieszenie i nic nie wykryli, az pojechalem jeszcze w 3 niedaleko mnie i gosciu wykrył luz na górnym wahaczu, mówił że jak coś to już wymienic 2 górne na raz, ale zawsze lepiej wymienić 2 strony :) bo 2 za jakis czas tez padnie ( takie jest moje zdanie ) No i zaczął odkręcać śrubę, przy górnym wahaczu, ale jest tak zapieczona ze masakra.... Podobno tylko klucz hydrauliczny pomoże :) czy tam jak to się zwie. Posiada może ktoś tutaj w Lubelskim takie cudo i by się podjął naprawy tego ?

Dodam, że 2 sprawa to czasami przy hamowaniu są drgania ale wydaje mi sie ze bardziej na kolach niz na kierownicy... tarcze są ok, klocki nowe, opony wywazone 2x :)
Możliwe, że to przez luz na tych wahaczach ? :)
Z góry dzięki za jaką kolwiek informacje w celu rozwiązania problemu :)
Pozdrawiam :)

Nesinho
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 34
Rejestracja: 26 lip 2019, 21:13
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Bytom

Re: Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Post autor: Nesinho » 03 kwie 2021, 14:08

Hej, śrobę ściąć dać nowa. U mnie ostatnio były łączniki stabilizatora. Miałem jeszcze fabryczne plastiki i wymienili jedna tuleje wahacza. Po wymianie całkiem nowe audi. Wiadomo każdy przypadek inny. Stacje diagnostyczne ci nie zdiagnozują usterki. Dla przykładu miałem przegląd w listopadzie 20. A zawieszenie już na nierównościach pukało. Mój warsztat luzy wykrył na podniesionym samochodzie. Do wielowachacha trzeba trochę wyobraźni żeby obczaic problem.
Audi a4 b5 1.8 ADR
Audi a4 b6 1.9 tdi AVF
Audi a6 c7 2.0 tdi CGLC

Awatar użytkownika
leszekmw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 874
Rejestracja: 11 gru 2011, 13:13
Imię: leszek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lublin

Re: Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Post autor: leszekmw » 04 kwie 2021, 11:06

KyloKylo spytam kolegi po świętach jak u niego z kolejką ..
ale pewnie duża..
mechanik bardzo dobry.

Awatar użytkownika
KyloKylo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:06
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Post autor: KyloKylo » 06 kwie 2021, 14:16

dzięki Panowie za info :)

Awatar użytkownika
KyloKylo
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 28
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:06
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lublin

Re: Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Post autor: KyloKylo » 26 sie 2021, 14:29

PS: Siemanko Panowie. Podzielę się z wami moimi wrażeniami z naprawy audi :)
Byłem u 2 mechaników i nikt nic nie poradził. Wymieniłem 2 przeguby, zewnętrzny oraz wewnętrzny, bo ewidentnie strzelał zewnętrzny :) także to OK, taką wadę wykrył :)
2 mechanik to porażka ( już podaje namiary i nie polecam !!!! partacz!!!! AUTO REWERS Dominów 91 ) mówię, że tłucze się zawieszenie jak nie wiem.... Kazał pojechał do sklepu kupić śrubę do zawieszenia bo mu się nie podobało jak jest przykręcona i że coś z koncowka jest nie tak, a sruba nowa dociagnie to lepiej <dokuczacz> <dokuczacz> <dokuczacz> ( mowa o górnej śrubie co wchodzi w zwrotnice ) na dodatek nie miał czasu wymienić jak wróciłem spowrotem, więc olałem go i nie żałuję w każdym bądź razie :) :) :)

W końcu trafiłem na majstrów co się znają i ogarneli temat <rotfl> Warszat znajduje się w Lublinie ul. Choiny 35B / AUTO PERFEKT SAWA ______>>>>> POLECAM w 200%

Samochód wjechał na podnośnik, chwila moment i mają przyczynę. Urwane tuleje wachacza dolnego i także luz na tulejach stabilizatora. Po wymianie wszystko ok, auto jak nowe. Cena to 915zł ( części + rozbocizna )

Ale jeszcze z tego co wiem trzeba będzie wymienić amory, pukanie i stuki dochodzą od amorów, w sumie przebieg mówi swoje ( a są jak nowe z tego co wyszło na diagnostyce ). Więc kolejny powrót do PL wymiana amorów z przodu :)

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Edddisz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 161
Rejestracja: 22 lis 2013, 09:15
Imię: Emem
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0TDi CLAA 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Łódź

Re: Audi a6 c7 - zawieszenie ???

Post autor: Edddisz » 27 sie 2021, 23:31

Zastanawia mnie na jakiej podstawie w sumie chcą wymienić amory. Zmieniłem u siebie tuleje bananów, bo miałem pozrywane i trochę to poprawiło zachowanie, ale auto jest ogólnie strasznie twarde jak na 1BA. Wyciągnałem amortyzator aby sprawdzić manualnie czy nie jest wywalony, no i nie jest... sztyca stawia mi bardzo duży opór. Także nie wiem czy takie wymiany na podstawie przebiegu mają sens.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga