Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Głośna praca silnika

Silniki benzynowe
Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 26 sty 2021, 20:57

Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o osłuchanie nagrania i ewentualne wskazanie przyczyny "chrobotania" i "cykania" słyszanego na nagraniu.
Dodam, że samochód ma przebieg 291tyś km, posiada instalację gazową (w czasie nagrania była wyłączona).
W ostatnim czasie miałem robione przy alternatorze, wymienioną rolkę prowadzącą, napinacz paska, pasek wielorowkowy i wymieniany olej na motul xclean 5w30.
Niestety to nie pomogło. Większych mankamentów nie ma, samochód ma moc. Jedynie to cykanie pod maską i chrobotanie dość mnie martwi.
Brak błędów silnika.
Pozdrawiam i proszę o pomoc



Dodano po 1 godzinie 17 minutach 30 sekundach:
Myślę tutaj obecnie nad klapami kolektora, które w przyszłości i tak zostaną wymontowane i nad alternatorem/rolkami. Z Tą drugą opcją sprawa wygląda tak, że jeżeli to jest to to będę reklamować.
Czytałem też, że przy tych temperaturach (na minusie) zawór evap też tak może cykać. Miał ktoś kiedyś z tym styczność?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: Głośna praca silnika

Post autor: mat1324 » 27 sty 2021, 19:49

W dieslu powiedziałbym, że to miedziane uszczelki pod wtryskami, które mają przedmuch. Wtedy występuję specyficzne "cykanie", "pufanie" itd.

gom4z
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 130
Rejestracja: 04 cze 2018, 20:15
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Głośna praca silnika

Post autor: gom4z » 27 sty 2021, 20:01

Cykać może jakiś zaworek. Gdzieś na forum tutaj czytałem kiedyś wątek, wymiana usuwała takie cykanie.

A chrobotanie to może przyłóż coś do różnych części pod maską i osłuchaj tyle ile to możliwe, może się uda ustalić pierdołe.

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 27 sty 2021, 22:09

Dzięki Panowie za odpowiedzi!
To chrobotanie miało zostać wyeliminowane przez wymianę rolek ale niestety zostało.
Jutro pojadę z reklamacją to może coś uda mi się załatwić.
Co do cykania to przeglądałem masę postów i to może być jakiś zaworek związany z EVAP, bądź potrafi tak cykać nawet alternator.
Zastanawiam się jednak, czy ktoś właśnie podobną sytuację miał i może podpowie jakiś trop, by wyciszyć tą V-ke ;)

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 28 sty 2021, 17:13

Byłem dzisiaj u mechanika. Twierdzi, że mogą tak cykać wtryski paliwowe/coś od podciśnienia w kolektorze i jest to normalna praca V6ki.
Natomiast co do tego "chrobotania" nie ma pojęcia co to może być i kazał przyjechać, jak się pogłębi. Nikt nie wie co to może być?

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 29 sty 2021, 22:03

Dla przyszłych ludzi szukających problemu cykania.. Cyka zaworek wentylujący - część 06E 906 517 A (50zł koszt). Łatwo to sprawdzić odpinając wtyczkę od niego. Natomiast co do chrobotania myślę nad kołem pasowym przy pompie wody.

Koło pasowe ma luz - 150zł nowy. Ktoś wie, czy można ten chrobot powiązać z tym kołem?

maniek1724
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 16
Rejestracja: 03 gru 2017, 17:21
Lokalizacja: Łuków

Re: Głośna praca silnika

Post autor: maniek1724 » 31 sty 2021, 10:15

Shonari pisze:
26 sty 2021, 22:14
Witam,
Zwracam się do Was z prośbą o osłuchanie nagrania i ewentualne wskazanie przyczyny "chrobotania" i "cykania" słyszanego na nagraniu.
Dodam, że samochód ma przebieg 291tyś km, posiada instalację gazową (w czasie nagrania była wyłączona).
W ostatnim czasie miałem robione przy alternatorze, wymienioną rolkę prowadzącą, napinacz paska, pasek wielorowkowy i wymieniany olej na motul xclean 5w30.
Niestety to nie pomogło. Większych mankamentów nie ma, samochód ma moc. Jedynie to cykanie pod maską i chrobotanie dość mnie martwi.
Brak błędów silnika.
Pozdrawiam i proszę o pomoc



Dodano po 1 godzinie 17 minutach 30 sekundach:
Myślę tutaj obecnie nad klapami kolektora, które w przyszłości i tak zostaną wymontowane i nad alternatorem/rolkami. Z Tą drugą opcją sprawa wygląda tak, że jeżeli to jest to to będę reklamować.
Czytałem też, że przy tych temperaturach (na minusie) zawór evap też tak może cykać. Miał ktoś kiedyś z tym styczność?
Daj znać czy coś udało ci się zdiagnozować bo u mnie jest podobnie tylko różnie klekocze raz mocniej raz prawie nie słychać. Wybija mi błąd czujnika wałka rozrządu ale wymieniłem i nic się nie zmieniło. Ale chodzi jak u ciebie.

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 31 sty 2021, 11:48

Możesz na chwilę odłączyć ten zaworek. znajduję się nad kolektorem pod górną osłoną silnika. Jest tam jedna wtyczka i jak ją ściągniesz to powinno ucichnąć. Najlepiej jakby ktoś wstawił nagranie, jak powinna ta v'ka banglać w a6 c6 poprawnie i dodając gazu także, by mieć porównanie.
To chrobotanie postaram się wyeliminować w poniedziałek (zamówiłem koło pasowe nr. 06E121031E). To brzmi jakby coś się tarło - jakieś takie metaliczne echo. Ciężko to nazwać. Na nagraniu to słychać w tle takie szuranie.

mypenza
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 03 lip 2020, 09:16
Imię: Emil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Legnica

Re: Głośna praca silnika

Post autor: mypenza » 11 lut 2021, 19:11

Czy udało się wyeliminować to chrobotanie i cykanko? Mam podobne objawy, autko stało kilka dni, przyszły mrozy i przy pierwszym odpaleniu zaczęło się... Zaraz wstawie na odsłuch.


EDIT: Uwaga na uszy!!!!!!!! GŁOŚNO ;) Pod koniec słychać bardzo dobrze, jest to lewa strona w okolicy wtrysków/cewek zapłonowych.


Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 16 lut 2021, 19:58

Jeżeliby byłby to zaworek to inaczej słychać jego pracę + co jakiś czas przestaje. Mógłbyś wyeliminować klapy kolektora ściągając przewód od podciśnienia. Co do chrobotania do dzisiaj niestety nie wiem co to jest. Wymieniłem koło pasowe pompy wody ale bez skutku. Sama pompa wody też jest okej. Sprawdzany miałem alternator, cały osprzęt i mechanik także nie znalazł usterki.
PS. Pracę zaworka słychać właśnie u mnie na końcu nagrania. Włącza się przy niższych temperaturach a tak to spokój. Jeżeli ktoś powie mi co to chrobotanie może wywoływać stawiam piwo. <lol>

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Głośna praca silnika

Post autor: k4mi1 » 17 lut 2021, 21:08

Może jakiś z popychaczy hydraulicznych się kończy... i nie pracuje równomiernie... - zgaduję ale dźwięk raczej może być cykająco-dzwoniący niż chrobotanie

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 02 mar 2021, 23:19

To chrobotanie do dzisiaj nie daje mi spokoju.. Nie wiem co mogę jeszcze sprawdzić.. Czy komuś z Was przychodzi coś na myśl? Mechanik nie znalazł również przyczyny, bo musi się nasilić. Problem w tym, że jak się nasili to ja nie chcę nowego silnika szukać. :C

Awatar użytkownika
Shonari
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 25 gru 2020, 03:03
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Śląsk

Re: Głośna praca silnika

Post autor: Shonari » 09 mar 2021, 18:23

Problem rozwiązany. Chrobotaniem okazała się być Pompa wody :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga