Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z ogrzewaniem

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Damian1995
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2021, 17:33
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Problem z ogrzewaniem

Post autor: Damian1995 » 03 sty 2021, 18:22

Witam
Posiadam pojazd audi A6 C5 2001r. 1.9 TDI 115km. Problem tkwi w ogrzewaniu . Mianowicie po przejechaniu jakiegoś odcinka grzeje tak jak powinno być (dalsza trasa-nagle wieje zimnym za jakiś czas wieje znów ciepłym) .Innym razem po przejechaniu podobnego odcinka grzeje zimnym powietrzem (dalsza trasa wieje ciepłym i tak na zmiane raz ciepło raz zimno).
Zauważyłem utratę płynu chłodniczego około litr na 500 km. Sprawdziłem przewody brak wycieku. Odpowietrznik w zbiorniku oraz poszczególne części przy odpowietrzniku od boryga były mokre.
Diagnostyka
1.Zauważyłem problem z temperatura silnika. Po przejechaniu jakiegoś odcinka temperatura 70 stopni. Kolejnym razem po przejechaniu podobnego odcinka temp. 90 stopni i po chwili spada do 80,70 stopni. Wymienilem termostat. Poprawa zauważalna jednakże co jakiś czas zauważalnie dłużej się nagrzewa do 90 stopni. Problem sprawdzany komputerowo ( temp. na komputerze zgodna z temp. Na blacie) przewód wychodzący od termostatu jest ciągle zimnym. Czy tak powinno być ???????
Chciałem przegonic samochód podczas dużych obrotów zauważyłem że temp wzrosła do 120 stopni. Zauważyłem ten problem tylko raz
Jednakze problem z ogrzewaniem bez skutku.
2 Odpowietrzylem nagrzewnice. (Dwa przewody umiejscowienie przy podszybiu ciepłe)
Problem z ogrzewaniem bez skutku
3. Wykonałem test uszczelki pod głowicą. PodCas testu ukazał się kolor zielony ( ciemny wpadający w błękitny) mechanik stwierdził słowami może być uszczelka ale niekoniecznie jeżeli test zabarwiłby się na żółto 100 proc uszczelka.
Problem z ogrzewaniem bez skutku
4. Znajomy wykonał mi nastawianie do ustawień fabrycznych klapek (klapek temperatury itd) oraz diagnostyka komputerowa
Problem bez skutku
4. Dokonałem wstępnej diagnostyki pompy wody . Zdjalem przewód borygo wchodzący do bloku silnika. Brak jakiekolwiek ciśnienia. Natomiast ciśnienia w zbiorniku bardzo duże tak jak i przewody Górne boryga bardzo napięte.
Znajomy mechanik podpowiedział że najprawdopodobniej pompa wody. Jak myślicue co może być przyczyną danego problemu ????? Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Gac3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:19
Imię: Szymek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI AFB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oława

Re: Problem z ogrzewaniem

Post autor: Gac3k » 21 sty 2021, 08:57

Ja miałem falowanie temp (spadła do ok 70, później po jakimś czasie 90), kupiłem nowy czujnik temperatury oryginalny. Okazało się że po zdjęciu starego czujnika w wężu mam bąbel powietrza tzn między czujnikiem a wężem było powietrze przez co falowało.
Dolałem płynu aby zakładając nowy czujnik nie zostało nic powietrza i od tego czasu zero problemu. Nic nie powinno Cię kosztować zdemontowanie czujnika i zerknięcie, dodatkowo przeczyść styki wtyczki i czujnika i zobacz czy nie są skorodowane (na forum zdarzały się właśnie skorodowane na pinach i też działy się dziwne rzeczy).

Damian1995
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 03 sty 2021, 17:33
Imię: Damian
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Re: Problem z ogrzewaniem

Post autor: Damian1995 » 25 sty 2021, 10:35

Przyczyna mojego problemu uszczelka. Dziękuję za podpowiedz pozdraiwan

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga