Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem z wodą w tylnej klapie

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Qantum
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 15 wrz 2018, 20:24
Lokalizacja: Chocianów

Problem z wodą w tylnej klapie

Post autor: Qantum » 14 sty 2019, 19:41

Cześć. Niestety problemy z tylnymi światłami mnie nie opuszczają. Kiedy przyszły deszcze w zaczęły parować mi lampy na klapie. Kiedy otworzyłem klapę oczywiście wodospad (bez tragedii ale jednak). Teraz mam problem bo zakładałem uszczelki ale nic robota nie dała. Jest kwestia bo między górną krawędzią lamp a klapą mam dość dużą lukę (z dobre 0.5mm). Więc zakładam, że możliwe, że woda po klapie wcieka i wpada do lampy przez żarówkę u góry.

Tutaj moje pytanie. Wcisnęli mi lampy z polifta dlatego jest taka szpara czy coś innego mam nie tak?

Awatar użytkownika
tobi71
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 661
Rejestracja: 27 lis 2015, 21:45
Imię: Bogdan
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Germany

Post autor: tobi71 » 20 sty 2019, 10:21

Koledzy, po zdemontowaniu tylnej lampy, tej z klapy też widać że jest u mnie wodospad. Centralnie widać jak u kolegi wyżej że woda tamtędy się dostaje do środka. Pomimo zaparowanej lampy dochodzi problem kierunkowskazu. Raz działa a raz nie, tzn. ten w klapie zamiast migać z normalną częstotliwością to miga jak choinka. Próbowałem dzisiaj lampę rozkleić ale poległem, klosz lampy się prawie wyginał w chińskie osiem a za nic w świecie nie dało rady jej rozpołowić. Ktoś coś pomoże. Pomyślałem aby pozaklejać jakoś te otwory w lampie bo te w klapie to nie mam pojęcia jak tam dochodzi woda. Po za tym to podczas otwierania klapy bagażnika straszny jest wodospad, jest już długo po deszczu a tam zalega 2 litry wody. Gdzie ona ma kanały odpływowe, może jest coś niedrożne?
A2 1.4 74 PS
A6 C6 2.7 TDI 190 PS
A6 C7 3.0 TDI 245 PS + Stage 1 269PS/589Nm

luki224
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 08 wrz 2014, 21:39
Lokalizacja: warmińsko-mazurskie

Post autor: luki224 » 10 paź 2019, 21:34

Witam, mam taki sam problem z wodą w klapie bagażnika (audi a6 c7 sedan, rok 2011, 3.0 tdi)

Po otwarciu klapy z otworów, które zakrywają śruby lamp wylewa się woda.

Po uruchomieniu silnika pojawiają się informacje: lampa tylna awaria, kierunkowskaz awaria.

Kierunkowskaz mryga jak "choinka" albo tylko przez bardzo krótką chwilę.

Powodem, może być podobno zniszczona/uszkodzona uszczelka, a nawet niepoprawny montaż lampy co obrazuje poniższy film:


Czy ktoś z Was miał podobny problem i go rozwiązał ?

Jeżeli tak to proszę o pomoc i podpowiedź.

Pozdrawiam

wrooblu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2021, 11:33
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polska

Re: Problem z wodą w tylnej klapie

Post autor: wrooblu » 08 sty 2021, 11:45

Dopadło i mnie niestety :( czy komuś udało się znaleźć rozwiązanie w międzyczasie? Na 100% woda dostaje się nad lampą, ale czy wystarczy wymiana uszczelki, czy może kwestia odpowiedniego montażu? Dodam że to samo dzieje się po obu stronach, zawsze po większym deszczu, rzadko kiedy po myjni <mysli>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga