Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Falujący silnik

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
lilo40
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 11 wrz 2010, 21:49
Lokalizacja: śląsk

Falujący silnik

Post autor: lilo40 » 28 paź 2020, 01:57

Witam wszystkich. Proszę wysokiego forum o poradę. Mam problem z falującymi obrotami (800-900obr.) przy zimnym silniku a włączoną klimatyzacją eco. Problem ustaje jak wyłączę eco (klima dalej chłodzi) albo jak silnik jest już rozgrzany. Auto leciwe, 2007r a6 2.0 TDI. Czy to normalny objaw? Dodam jeszcze że zimne auto dymi na biało ale po rozgrzaniu ustaje.

marekmoleda
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 19
Rejestracja: 11 sty 2011, 18:42
Imię: Marek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ozorków

Re: Falujący silnik

Post autor: marekmoleda » 02 lis 2020, 21:53

Ja obstawiam na pompowtryski. Ojciec też tak miał, wymienił turbo, jakiś przekaźnik i coś jeszcze ale oczywiście winne pompowtryski. Dobrze, że się pozbył tej skarbonki <boisie>

lilo40
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 25
Rejestracja: 11 wrz 2010, 21:49
Lokalizacja: śląsk

Re: Falujący silnik

Post autor: lilo40 » 07 lis 2020, 00:38

I tu się mylisz kolego. Auto ci odda to, jak o niego będziesz dbał i eksploatował. Moje mam 10 lat i powiem ci że nigdy mnie nie zawiódł jakąkolwiek awarią. Oczywiście poza wymianami rzeczy zużywających się. Ale to nie są awarie. Jak po kupnie przeczytałem o awaryjności silników 2.0 TDI od roku 2004 do 2008 to się załamałem i chciałem się go pozbyć. Dzisiaj mogę stwierdzić że obawy były nieuzasadnione, przynajmniej w moim przypadku. Nawet mój problem opisywany wyżej nie jest problemem. Jest to normalny objaw przy zimnym silniku. Opis jest tutaj
( klimatyzacja-c6/klimatyzacja-econ-t51762.html ). Już jestem spokojniejszy i jeżdżę sobie dalej. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowia

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga