Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ BDW 2.4 177 KM] Zalane cewki olejem.

Silniki benzynowe
Lukasz2452
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 08 wrz 2019, 10:12
Lokalizacja: Szczecinek

[ BDW 2.4 177 KM] Zalane cewki olejem.

Post autor: Lukasz2452 » 08 wrz 2019, 10:24

Witam, od pewnego czasu leje mi się olej w gniazda świec i w sumie na zewnątrz też wyciek jest. Kupiłem dwie uszczelki pod klawiaturę ale jak rozebralem to się okazuje że niestety wyciek jest z panewnicy. Żeby wymienić tą uszczelek muszę rozpinac rozrząd? Zrobię to jakoś bez wyciągania silnika?
Dzięki pozdro 😉

oszczegator
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 19 kwie 2014, 00:39
Lokalizacja: Kielce

cewki w oleju

Post autor: oszczegator » 09 paź 2019, 21:19

Cześć. To znany problem w silnikach 2.4 BDW. Wynika on z budowy głowicy i pokrywy głowicy. W pozostałych widlastych audi jest głowica i jej pokrywa, natomiast w naszych BDW jest głowica, nad nią kratownica wałków i dopiero pokrywa głowicy. Tak, że w sumie głowica dzieli się na 3 części i oprócz uszczelki głowicy ma jeszcze uszczelkę gumową gniazd cewek pod kratownicą i uszczelkę pokrywy zaworów, która w środkowej części też uszczelnia gniazda cewek.
Niestety za wycieki prawie zawsze odpowiedzialna jest ta dolna uszczelka pod kratownicą gdyż pracuje w wyższej temperaturze przez co robi się twarda i przecieka. Koszt nowej 10 zł na rząd cylindrów natomiast wymiana skomplikowana. Wynika to z faktu, że kratownica przytrzymuje wałki rozrządu a jej zdjęcie spowoduje wypchnięcie wałków do góry przez sprężyny zaworów i obrócenie co zmieni ustawienie rozrządu.
Generalnie w odpowiedzi na twoje pytanie to da się ją wymienić bez rozpinania rozrządu ale jest z tym trochę dłubania. Przyglądając się jej wymyśliłem sposób, który opisałem przy okazji innego wątku i on działa https://a6klub.pl/-bdw-24-177-km-drgani ... t96032.htm
Jak będziesz się miał zamiar do tego sam zabierać to daj znać to ci prześlę zdjęcia jak to robiłem i schemat serwisowy dokręcania tej kratownicy wałków. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
urus87
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 10 lut 2015, 22:56
Imię: Mariusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: urus87 » 27 paź 2019, 20:59

Hej. Odgrzeje kotleta. Silnik 2.4 BDW mam olej na cewkach i świecach. Ogólnie na zewnątrz brak wycieków, czy nawet pocenia się. Wygląda na to że puściły uszczelki pod kratownicą która trzyma wałki rozrządu. Koszt części 40zł koszt robocizny około 2000zł ponieważ rozrząd do rozpięcia. Moje pytanie jest takie- czy warto wogóle to robić skoro nie generuje żadnych problemów, niekiedy specjalnie elektronika plywa w oleju. Pytanie nr.2 Niby da się to zrobić bez ruszania rozrządu proszę o jakieś fotki lub dokładny opis jak to zrobić.

kubam76
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2018, 08:24
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: RWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Poznań

Re: [ BDW 2.4 177 KM] Zalane cewki olejem.

Post autor: kubam76 » 21 wrz 2020, 08:59

Przy wymianie świec zobaczyłem oliwę w gniazdach, o ile dam radę z uszczelkami, tylko mam pytanie co z rozrządem? Wymieniać? Czy tylko ocenić stan?

Piterr9
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 17 cze 2020, 19:23
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 170KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Koszalin

Re: [ BDW 2.4 177 KM] Zalane cewki olejem.

Post autor: Piterr9 » 10 paź 2020, 17:32

Witam! Miałem ten sam problem trzeba rozpiąć rozrząd. Ja u siebie zrobiłem tak że wymieniłem uszczelki i górne napinacze te przez które rozrząd szwankuje. Mi udało się to zrobić bez wyciągania silnika albo skrzyni.

AdiMilan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2020, 11:14
Lokalizacja: Lubin

Re: [ BDW 2.4 177 KM] Zalane cewki olejem.

Post autor: AdiMilan » 23 lis 2020, 19:58

witam,
mam ten problem od dłuższego czasu wszystkie cewki zalane jedne mnie drugie więcej motul 5w30 x clean
czy ktoś mi pomoże jak to ogarnąć mam zaufanego mechanika lecz on nie majstrował przy tym motorze i mówi ze trzeba wyciągąc motor rozpinać łańcuchy wtedy siągać i odrazu mini remont robić... - ani trochę mi się nie uśmiecha to potężne koszty. Wiem ze co po niektórzy znają metody jak wymienić te uszczelki nie ściągając silnika. Bardzo proszę o pomoc!
solniarz111@gmial.com
693646656
JEŻELI KTOŚ MOŻE POMÓC W TEMACIE - PROSZĘ POMÓRZCIE !
Z miłości do "obręczy"

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga