Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6 Avant] Woda w klapie

Nadwozie
Radek z A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2019, 17:54
Lokalizacja: ozorkow

Post autor: Radek z A6 » 02 lip 2019, 06:30

Jonnyrobert pisze:Na Twoim miejscu bym zaczol od 3 Hamulca stopu, jak czytalem w innych
forach, czesto wlasnie ten STOP robil problemy.

tez o tym czytalem,ale wyjac stop i go zmontowac to juz podobno mniej realne jakies spinki ,zatrzaski ,które nie daja sie zmontowac

kamil_kielce
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 23 sie 2019, 22:13
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kielce

Re:

Post autor: kamil_kielce » 05 paź 2020, 09:23

NastyMosquito pisze:
23 paź 2017, 18:17
<okok> <okok>

[ Dodano: 2017-10-14, 14:42 ]
Sprawdziłem wreszcie i niestety woda dostaje się przez trzecie światło STOP.Później spływa sobie w dół i zatrzymuje się tam , po czym przy otwarciu klapy przelewa się w górę klapy i częściowo dostaje się do lamp.Światło STOP zdjęte, przydało by się czymś uszczelnić, taśma butylowa?Może samo wyjęcie zatyczek od spodu klapy załatwi sprawę..?

[ Dodano: 2017-10-14, 16:50 ]
Lampa uszczelniona, niestety woda nadal wlewa się do klosza.Muszę kupić uszczelniacz do szyb i opędzlować szybę dookoła.Może będzie spokój...

[ Dodano: 2017-10-23, 18:17 ]
Zapodałem uszczelniacz do szyb w górnej jej części. Cieniutką końcówką, by weszło jak najgłębiej i jak najwięcej masy.Szło jak krew z nosa ale w pół godzinki robota była zrobiona.Pierwsze testy zraszaczem wypadły pozytywnie i oby tak zostało.
W górnej części pomiędzy szybą a klapą jest mega odstęp i pewnie coś się rozszczelniło kiedy stała sobie tam woda i kilka razy złapał mróz.Przemnożyć przez kilkanaście lat wieku auta i mamy wynik.
Oby zabieg okazał się pomyślny na dłuższy czas :)


Obrazek

Obrazek
Witam u mnie też pojawił się problem, usterki zlokalizowane po zdemontowaniu całego obicia tylnej klapy od wewnatrz. Woda dostaje się przez trzecią lampe stopu i nieszczelna uszczelke przy wycieraczce.
Pytanie do Ciebie kolego, czym uszczelniłeś lampe stopu? Patrzyłem po necie i sa nowe w przedziale powyzej 100 zl ale ludzie w komentarzach pisza ze lampa nie jest szczelna wiec nie ma sensu kupować nowej skoro ta działa a da sie ją jakoś uszczelnić, pozdrawiam.

sruba50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 385
Rejestracja: 27 sty 2017, 11:44
Imię: marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ketrzyn

Re: [ A6 C6 Avant] Woda w klapie

Post autor: sruba50 » 05 paź 2020, 12:15

najlepszy jest klej do szyb , tylko ze koszt okolo 30 zł i po otwarciu po paru dniach zasycha

Gregorski3
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 192
Rejestracja: 28 wrz 2019, 23:08
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: [ A6 C6 Avant] Woda w klapie

Post autor: Gregorski3 » 05 paź 2020, 19:01

Ja swój stop uszczelniałem czarnym silikonem do silników. Robiłem to przy okazji wymiany stopu na nowy bo stary był już zielony na stykach .
2.0 TFSI In progress
230KM 320Nm
Koito Bi Led
Eibach pro kit
Kierownica Sline
Poliftowy przód
Spoiler s-line

sruba50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 385
Rejestracja: 27 sty 2017, 11:44
Imię: marek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: ketrzyn

Re: [ A6 C6 Avant] Woda w klapie

Post autor: sruba50 » 08 gru 2020, 14:32

witam , faktycznie starczy tylko wyjąc tą osłone mniejszą aby dojsc do stopu ? nie ma tam zadnych wkrętow pod tą duzą osloną ?

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Re: [ A6 C6 Avant] Woda w klapie

Post autor: pawcio81 » 08 gru 2020, 19:41

Jak masz możliwość wykonania prac w cieplejszym miejscu bądź podgrzać dobrze maskownicę klapy w okolicy światła stop, to nie trzeba demontować osłony, sam tak robiłem 2 lata temu, tylko wtedy była wiosna w pełni, wystarczyło wypiąć maskownicę z trzech zatrzasków, odchylić podkładając jakiś dystans i dostęp do wymiany lampy był bardzo dobry. Ciepło jest potrzebne po to by przypadkiem maskownica nie pękła, w temperaturze pokojowej jest wystarczająco elastyczna.

https://www.youtube.com/watch?v=1G1LCJebHwE

NastyMosquito
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 298
Rejestracja: 26 lis 2012, 22:53
Imię: Nie pamiętam
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Re:

Post autor: NastyMosquito » 14 sty 2021, 23:14

kamil_kielce pisze:
05 paź 2020, 09:23
NastyMosquito pisze:
23 paź 2017, 18:17
<okok> <okok>

[ Dodano: 2017-10-14, 14:42 ]
Sprawdziłem wreszcie i niestety woda dostaje się przez trzecie światło STOP.Później spływa sobie w dół i zatrzymuje się tam , po czym przy otwarciu klapy przelewa się w górę klapy i częściowo dostaje się do lamp.Światło STOP zdjęte, przydało by się czymś uszczelnić, taśma butylowa?Może samo wyjęcie zatyczek od spodu klapy załatwi sprawę..?

[ Dodano: 2017-10-14, 16:50 ]
Lampa uszczelniona, niestety woda nadal wlewa się do klosza.Muszę kupić uszczelniacz do szyb i opędzlować szybę dookoła.Może będzie spokój...

[ Dodano: 2017-10-23, 18:17 ]
Zapodałem uszczelniacz do szyb w górnej jej części. Cieniutką końcówką, by weszło jak najgłębiej i jak najwięcej masy.Szło jak krew z nosa ale w pół godzinki robota była zrobiona.Pierwsze testy zraszaczem wypadły pozytywnie i oby tak zostało.
W górnej części pomiędzy szybą a klapą jest mega odstęp i pewnie coś się rozszczelniło kiedy stała sobie tam woda i kilka razy złapał mróz.Przemnożyć przez kilkanaście lat wieku auta i mamy wynik.
Oby zabieg okazał się pomyślny na dłuższy czas :)


Obrazek

Obrazek
Witam u mnie też pojawił się problem, usterki zlokalizowane po zdemontowaniu całego obicia tylnej klapy od wewnatrz. Woda dostaje się przez trzecią lampe stopu i nieszczelna uszczelke przy wycieraczce.
Pytanie do Ciebie kolego, czym uszczelniłeś lampe stopu? Patrzyłem po necie i sa nowe w przedziale powyzej 100 zl ale ludzie w komentarzach pisza ze lampa nie jest szczelna wiec nie ma sensu kupować nowej skoro ta działa a da sie ją jakoś uszczelnić, pozdrawiam.
Hej, sorry za późną odpowiedź...Nie dostaję żadnych powiadomień...
Uszczelniałem bodajże zwykłym uszczelniaczem do montażu szyb firmy Boll.Nigdy nie zasycha ale też nie spływa pod wpływem ciepła.Niestety woda nadal mi się zbierała w światłach więc nawierciłem otwór 1.5mm w samym rogu lampy na samiutkim jej dole.Nawiercałem po otwarciu klapy oczywiście, nic nie widać, nic nie paruje itd.Jeżdżę tak od poprzedniego postu.Po tych wszystkich przygodach z C6 mam głęboką nadzieję, że technologia producenta tych pięknych aut rozwinęła się, bo tyle razy dać dupy to woła o pomstę do nieba.Jak można tak skopać auto, które w salonie kosztowało ćwierć bani plus?!?!Mam je 9 lat i cały czas coś wyłazi.Prócz eksploatacji oczywiście.Pozdro ;)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [ A6 C6 Avant] Woda w klapie

Post autor: mat1324 » 16 sty 2021, 17:11

Jeśli nie dostajesz powiadomień, to pewnie zmienił się adres mailowy w bazie po ostatniej aktualizacji. Napisz mi na PW, to poprawię, bo jakiś procent adresów się wysypał :(. Niestety zawsze przy takich operacjach coś pójdzie nie tak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga