Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ogrzewanie/klimatyzacja

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Dawid A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:44
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Sokółka

Ogrzewanie/klimatyzacja

Post autor: Dawid A » 01 paź 2020, 02:52

Posiadam pewien problem gdzie nigdzie nie znalazłem takiego przypadku w jakim kolwiek temacie. Problem polega na tym że ogrzewanie jest wyłączone a przy prędkości 120km/h czasem nawet 50km/h zaczyna wiać ciepłym powietrzem z kartek środkowych a klimatronik jest wyłączony. Nie działa również klimatyzacja ale zanim będę się zajmować klimatyzacją to muszę wpierw coś zrobić z tym ogrzewaniem żeby nie wiało ciepłym powietrzem jak się jedzie w szczególności gdy było na zewnątrz koło 30 stopni i nawet otwarte szyby niezbyt co kolwiek pomagały. Dodając ogrzewanie szyby przedniej działa bardzo dobrze lecz już ogrzewanie nóg praktycznie nie działa nawet jak jest włączony tylko dół na klimatroniku. Jest to audi A6 C5 sedan 2.4v6. Jakieś pomysły co sprawdzić oraz w jaki sposób?

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Post autor: sabuk2006 » 01 paź 2020, 05:23

Dawid A pisze:
01 paź 2020, 02:52
Posiadam pewien problem gdzie nigdzie nie znalazłem takiego przypadku w jakim kolwiek temacie. Problem polega na tym że ogrzewanie jest wyłączone a przy prędkości 120km/h czasem nawet 50km/h zaczyna wiać ciepłym powietrzem z kartek środkowych a klimatronik jest wyłączony. Nie działa również klimatyzacja ale zanim będę się zajmować klimatyzacją to muszę wpierw coś zrobić z tym ogrzewaniem żeby nie wiało ciepłym powietrzem jak się jedzie w szczególności gdy było na zewnątrz koło 30 stopni i nawet otwarte szyby niezbyt co kolwiek pomagały. Dodając ogrzewanie szyby przedniej działa bardzo dobrze lecz już ogrzewanie nóg praktycznie nie działa nawet jak jest włączony tylko dół na klimatroniku. Jest to audi A6 C5 sedan 2.4v6. Jakieś pomysły co sprawdzić oraz w jaki sposób?
Witam,
Nie bardzo rozumiem, że ogrzewanie jest wyłączone (czy to znaczy, że dmuchawa jest w pozycji zero ?)
Jeśli wyłączysz ogrzewanie (panel już nie świeci, to i tak podczas jazdy będzie występował z tłoczonego powietrza nadmuch, a to za sprawa tego, że jest otwarta klapka przy filtrze kabinowym. Na panelu masz możliwość wyboru, skąd ma być zasysane powietrze do nagrzewnicy, chłodnicy - (klima) przełącz na zasysanie od wewnątrz, to już nie powinno być nawiewu do środka auta.
Co do nawiewu na nogi, odpowiadają za to klapki sterowane silniczkiem i może on jest nie sprawny. Podłącz VCDS i zrób test wszystkich klap.
Pozdrawiam.

Dawid A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:44
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Sokółka

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Post autor: Dawid A » 01 paź 2020, 14:37

Klimatronik jest na pozycji off i bez różnicy czy mam econ włączony lub ten pierwszy przycisk albo tylko włączony za pomocą zwiększenia dmuchawy to ciągle wieje ciepłym powietrzem. I podczas jazdy tak samo nie sądzę żeby miało dmuchać tak bardzo jak jest włączony na większych obrotach wentylatora gdy jest włączone ogrzewanie.

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Post autor: sabuk2006 » 01 paź 2020, 18:22

Dawid A pisze:
01 paź 2020, 14:37
Klimatronik jest na pozycji off i bez różnicy czy mam econ włączony lub ten pierwszy przycisk albo tylko włączony za pomocą zwiększenia dmuchawy to ciągle wieje ciepłym powietrzem. I podczas jazdy tak samo nie sądzę żeby miało dmuchać tak bardzo jak jest włączony na większych obrotach wentylatora gdy jest włączone ogrzewanie.
Witam.

Ciepło leci, bo zasysa z komory silnika a tam tez jest ciepło. Napraw klimatyzację, nabij i nie będziesz miał problemu.
Jak stoisz, to przypuszczam że nic nie dmucha.
Czy mając nie sprawną klimatyzację, świeci Ci ikonka eco ? I nie można jej wyłączyć ?
Ja tak miałem (po zakupie przestała klima chłodzić), lampka eco się świeciła i nie szło jej wyłączyć. Podjechałem, nabił mi klimę ale znalazł ujście przy zaworze do nabijania (wentyl) dokręcił i już gaz nie ucieka, z 4 miesiące.

Pozdrawiam.

Dawid A
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 17 wrz 2020, 18:44
Imię: Dawid
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Inne
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Sokółka

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Post autor: Dawid A » 01 paź 2020, 23:18

Tak normalnie mogę wyłączyć Eco i nie ma z tym żadnego problemu. Czyli muszę oddać do sprawdzenia szczelności klimatyzacji a następnie ją nabić lub dobić w razie potrzeby tak?

Awatar użytkownika
sabuk2006
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 670
Rejestracja: 14 mar 2020, 16:16
Imię: Kazimierz
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Ogrzewanie/klimatyzacja

Post autor: sabuk2006 » 02 paź 2020, 05:27

Dawid A pisze:
01 paź 2020, 23:18
Tak normalnie mogę wyłączyć Eco i nie ma z tym żadnego problemu. Czyli muszę oddać do sprawdzenia szczelności klimatyzacji a następnie ją nabić lub dobić w razie potrzeby tak?
Witam.
Może dla tego, że ja mam polifta i aby wyłączyć całkowicie dmuchawę (czy to ciepłe, czy to zimne) muszę przyciskiem minus naciskać do wyłączenia się dmuchawy (wentylatora) i wygaśnięcia obrotów dmuchawy (kreski pionowe) i podświetlenia.

Jedź do gościa od klimatyzacji, najpierw sprawdzi szczelność (jeśli wszystko jest OK) to dalszą czynnością nabije klimatyzację.
Jeśli klima nie będzie szczelna, to nie nabije czynnika chłodzącego, ale może i dowiesz się gdzie jest ta nieszczelność (mniejsze koszta)

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga