Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Kody błędów - możliwe przyczyny i rozwiązania problemów

Wszystko co dotyczy ogólnie diagnostyki VAG nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Naprawa Audi A6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1362
Rejestracja: 18 paź 2009, 12:22
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kody błędów - możliwe przyczyny i rozwiązania problemów

Post autor: Naprawa Audi A6 » 28 cze 2013, 22:43

Jak w temacie - będziemy tutaj wklejać kody błędów VAG, opis co je może powodować i rozwiązanie problemu. Czyli zbiór wiedzy w jednym miejscu. Każdy kto spotkał się z jakąś usterką i rozwiązał swój problem może wpisać tutaj.
Wszystkie wpisy zsumujemy w pierwszym poście czyniąc treść łatwo dostępną dla poszukujących pomocy <okok>
Tutaj nie pytamy jakie mogą być przyczyny i co błąd oznacza - jedynie nasza trafna diagnoza i rozwiązanie <okok>



Nadesłane przez hemiV8:[/color]
00532 - Supply Voltage B+
07-10 - Signal to Low - Intermittent
- Błąd zapisał się w sterowniku xenon-ów

Błąd, który może wskazywać na uszkodzony/niesprawny lub stary akumulator może on świadczyć o problemach z alternatorem lub może dotyczyć problemu z zasilaniem samego sterownika, w którym się zapisał.

Prace, jakie wykonałem:

- sprawdzenie akumulatora choć (wymieniałem 4 lata temu) aku Varta Silver Dynamic
- czyszczenie styków sterownika świateł
- czyszczenie klem akumulatora wraz z połączeniem kabla masowego aku do nadwozia
- sterownik silnika (złącze J248) darowałem sobie wcześniej tam zaglądałem nie było wilgoci więc odpuściłem
- czyszczenie złącza przepływomierza
- można sprawdzić złącze alternatora ja ten etap pominąłem (przy wymianie rozrządu regenerowałem alternator i wtedy wszystko czyściłem)
- sprawdziłem/wyczyściłem połączenia kabla masowego łączącego silnik z nadwoziem i&#8230;.

I tutaj zaskoczenie <szok> podczas próby odkręcenia, (choć raczej było to tylko delikatne położenie) klucza na śrubie kabla/masy od mocowania do łapy poduszki silnika&#8230;
Ku mojemu zaskoczeniu efekt w/w czynności można zobaczyć na poniższych zdjęciach radzę zwrócić uwagę na ten element podczas czyszczenia, chociaż chcę wierzyć, że to odosobniony przypadek.
Po wykonaniu wymienionych czynności błędu brak.

Obrazek Obrazek

Powodzenia i pozdrawiam,
Grzegorz hemiV8 <luzik>


 

mas0n
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 266
Rejestracja: 27 lis 2012, 17:18
Imię: Dawid
Moje auto: 100 C4
Rocznik: 1992
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 115KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mas0n » 10 paź 2013, 21:12

Nie widziałem tematu z tymi linkami. Komuś mogą się przydać. Kody, i ich oznaczenia


http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... ntil=01426

Błędy oraz objawy i rozwiązania
http://www.obd-codes.com/trouble_codes/

tomek414
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 24
Rejestracja: 10 sty 2012, 08:48
Lokalizacja: Stalowa Wola

Re: Kody błędów - możliwe przyczyny i rozwiązania problemów

Post autor: tomek414 » 10 wrz 2020, 18:20

Witam. Może ktoś podpowie jak zrobić kodowanie sterownika 07 ponieważ wyświetla się błąd 005 oraz 01042. Dokładnie chodzi o odblokowanie zielonego menu. Ponieważ samo uaktywnienie zielonego menu poprzez VCDS nie jest skomplikowane, to problem polega na tym że system nie widzi sterownika 07 co uniemożliwia uaktywnienie zielonego menu. Proszę o jakąś poradę. Dzięki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga