Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bicie podczas lekkiego hamowania

Układ hamulcowy
ODPOWIEDZ
k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Bicie podczas lekkiego hamowania

Post autor: k4mi1 » 31 sie 2020, 12:55

Posiadam hamulce 321 z przodu i 302 z tyłu oraz przewody w stalowym oplocie.

Jakieś 20 tys. Temu wymieniałem z przodu łożyska i zostawiłem stare piasty (tarcze chyba były jeszcze oryginalne przy 240tys. bo mocno je złapała rdza). Przejechałem tak ok. 10. Tys. I zaczęły mocno bić, ale stare i jak się okazało miały poniżej 28mm więc miały prawo. Wymieniłem je jakieś 3tys. km temu.

Stare tarcze wymieniłem na nowe zimmerman'a problem ustąpił całkowicie. Ale po pełnym dotarciu tarcz ok. 2000 km zaczęło znowu trochę bić... (wyczuwalnie od ok. 80 ) Po pomiarze czujnikiem zegarowym (kupiłem sam) z tyłu wyszło 0.02mm na tarcze (musiałem też rozruszać prawy tylny zacisk - słabo zbierał klocki) , zaś z przodu po 0.07mm ale zauważyłem złuszczającą się farbę z tarczy i pomyślałem że może tak być pomiędzy nią a piastą... (Fabryczne malowanie). I wcale się nie myliłem po oczyszczeniu piasty i powierzchni styku tarczy z nią bicie wynosi ok. 0.035-0.04mm na (obie strony strony tak samo). Przed złożeniem przetarłem delikatnie klocki po papierze ściernym i nic nie biło jak się dotarły to pojawiło znowu lekkie bicie.

Zastanawiam się nad obróceniem tarczy względem otworu na śrubę...

Dodam że gdy ścianę mocniej hamulec to delikatne drgania znikają.

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bicie podczas lekkiego hamowania

Post autor: Nikostratus » 31 sie 2020, 19:05

Te bicie 0.03- 0.04 to bicie piasty czy bicie na tarczy po oczyszczeniu piasty ?

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: Bicie podczas lekkiego hamowania

Post autor: k4mi1 » 31 sie 2020, 21:30

Bicie tarczy po oczyszczeniu piasty i płaszczyzny tarczy na styku z piastą.

Nie wiem czy może mieć to znaczenie, ale przednie klocki hamulcowe mają tylko blaszki, które trochę się już uszkodziły po stronie tłoczka ( zaczęły się przecierać). Klocki są firmy Master Sport (czerwone) - miałem takie już w innych autach i nie było problemów czasem tylko lekkie piski przy hamowaniu.

Edit:
Zastanawiałem się i nasunęło mi się pytanie czy jest możliwe że winowajcą tego stanu rzeczy są klocki hamulcowe, które nie dotarły w sposób właściwy z tarczą...? Dzisiaj zrobię zdjęcia tarcz hamulcowych i je wrzucę do oceny.
Czy możliwe jest, że materiał klocka nie pasuje dobrze np. twardością do materiału tarczy. Zastanawiam się czy wymiana klocków na nowe "lepszej marki" pozwoli na dobre dotarcie. Na stronie ferodo wyczytałem że źle dotarte tarcze z klockami skutkują nierównym powstaniem warstwy materiału ciernego klocka na tarczy powodują delikatną krzywiznę - teoretycznie było by to dobre wytłumaczenie. Zastanawiam się nad przetoczeniem tych tarcz na aucie, ale wcześniej jeszcze pojadę na wyważanie laserowe 3d hunter żeby wykluczyć winę opon (bo mam delikatne drganie na kierownicy od 120km/h.

LP
Obrazek
PP
Obrazek
LT
Obrazek
PT
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga