Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 Avant] Amortyzatory

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
vril
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 35
Rejestracja: 22 sty 2010, 13:19
Lokalizacja: Trojmiasto

[A6 C6 Avant] Amortyzatory

Post autor: vril » 13 lip 2020, 14:10

koledzy jakie amortyzatory do audi a6 c6 avant polecacie ?
przód + tył
co możecie doradzić + ewentualnie dodatkowo podnieść tył (zbiornik gazu w kole) ?
jak wygląda cenowo oryginał ?
zawieszenie zwykłe bez regulacji

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [A6 C6 Avant] Amortyzatory

Post autor: mat1324 » 14 lip 2020, 20:30

Amorki Sachsa. Nad sprężynę można dać podkładki od wersji na złe drogi, które zniwelują wagę butli. Oryginalny amorek kosztuje niecałe 900 zł za sztukę.

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: [A6 C6 Avant] Amortyzatory

Post autor: k4mi1 » 15 lip 2020, 07:24

Ja w swoim przypadku (1BE -2cm fabrycznie), zażyłem kpl. Sachs ok. 1100zł - tanio... do 1BA (brat zakładał trw - jak dotąd po ok. 30tys. jest zadowolony - a sporo tańsze) są wyraźnie tańsze i jest ich więcej do wyboru.
Jeżeli chodzi o podniesienie tyłu po montażu butli LPG w moim przypadku po zamontowaniu butli i zatankowaniu do pełna PB i LPG w avancie tył siadał bardzo mocno - do rantu opony. Więc podmieniłem sprężyny na twardsze o dwie kategorie wagowe ok. 45kg i tył po zatankowaniu na max obu paliw był na poziomie ok. 66,7 z nominalnych 68cm. Problem z dobraniem idealnych sprężyn jest taki że nie idzie kupić pewnych kategorii wagowych no i zależy czy wozisz coś w bagażniku (np. skrzynkę z narzędziami). Obawiając się przycierki na wybojach bo mam dołożone dystanse 15mm i dość baloniaste bocznie opony zdecydowałem się na dołożenie podkładek z tyłu (mają ok. 12-14mm) i efekt jest taki że po pełnym zatankowaniu obu paliw jest idealnie 68cm zaś na pusto do tankowania 70cm jak 1BA - ale optycznie i tak to dobrze wygląda (nigdy nie jeżdżę na pustych zbiornikach... ;P).

W mojej opinii po założeniu gazu wyczuwalne jest bujanie tyłu (FWD) bo gumy w fabrycznych łącznikach szybko się wyrabiają... dlatego poważnie zastanawiam się nad założeniem poliuretanowych tulei do nich żeby tak tyłem nie bujało jak się szybciej ruszy kierownicą (w ALD z jednej strony jest sworzeń - dlatego są sztywniejsze...). Zasadnicze pytanie brzmi czy zastosować poliuretan czerwony (twardość standardowa nowych gum) czy żółte do sportowego zawieszenia... Niby takie mam ale zastanawiam się czy reszta zawieszenia nie dostanie w du.. bo obecny komfort mi odpowiada tylko te wychylenia tyłu przy ruchach kierownicą (jak łączniki były nowe niby było lepiej ale szybko gumy się wyrabiają przy tej masie...)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [A6 C6 Avant] Amortyzatory

Post autor: mat1324 » 18 lip 2020, 00:07

Zakładaj czerwone poliuretany, bo żółte są twarde jak skała :). Miałem przez dwa dni czerwone poliuretany w przednich bananach, ale przy zwykłym zawiasie było za sztywno i trochę nosiło w koleinach. Żółte zakłada się jak masz więcej w poliuretanie, a jak pojedyncze tylko elementy, to wtedy czerwone. One i tak są sztywniejsze od gumowego oryginału.

k4mi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 249
Rejestracja: 30 sty 2017, 20:16
Imię: Kamil
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Warszawa

Re: [A6 C6 Avant] Amortyzatory

Post autor: k4mi1 » 19 lip 2020, 13:47

W sumie może coś w tym jest... powoli się ogarnę i przygotuję stare łączniki (usunę z nich tulejki) i zobaczę czy się nadają. Jak ogarnę temat to dam znać jaki jest efekt ;).

Jeżeli chodzi o tuleje do wahaczy to po tym jak mocowałem poliuretany do łap od belki w c5 to poliuretan jednej firmy drugiemu nie równy (czasem czerwony ma 75 a czasem 80Sha), a jeszcze inna sprawa że gumowe tuleje nie są pełne a poliuretanowe potrafią być bliskie gumowym a nawet i pełne... (sama pełna gumowa też będzie sztywniejsza).

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Re: [A6 C6 Avant] Amortyzatory

Post autor: mat1324 » 19 lip 2020, 15:14

Założyłem czerwone Strongflexa. Jak chcesz, to mam je na sprzedaż w dobrej cenie (info na PW). Nie są zniszczone, bo jeździły tylko dwa dni.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga