Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Bicie na "zimno"

Układ napędowy i skrzynie biegów
ODPOWIEDZ
Jarek_pA6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2020, 20:06
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.0 V8 560KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel

Bicie na "zimno"

Post autor: Jarek_pA6 » 13 lip 2020, 00:05

Witam, piszę w dziale przeniesienia napędu gdyż nie wiem pod co tą anomalie podpiąć.

Ostatnio przejechałem się pod 220 km/h i zauważyłem że przy tej prędkości pojawiają się bicia, jakby od nie wyważonego koła, później 200 znikają. Olałem bo tak jeżdżę raz na pół roku.
Ale dziś, pojawiły się przy 120. Z czasem zaczęły "przesuwać się" dalej. W sensie że są odczuwalne tylko przy co raz wyższej prędkości.
Jako że mieszkam przy autostradzie to każdy "zimy" start to po chwili od odpalnia jazda właśnie 120 km/h.

Wibracje nie są zależne od obciążenia, tylko od prędkości i czasu od zimnego startu.

Co to może być według was? Przegub/polos chyba nie, bo nie reguje biciem na przyspieszenie.

Łożysko w kole? Już mialem takie dziwne akcje z biciem a okazywało się łożysko (w a4 b8)

Trzymajcie lekko klocki w prowadnicach? Z czasem się rozruszają i "dopuszczają" większe bicie tarczy.

Macie jakieś pomysły?

shadix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 15 mar 2019, 23:57
Lokalizacja: Lubliniec

Re: Bicie na "zimno"

Post autor: shadix » 18 lip 2020, 13:55

Sprawdź felgi czy któraś nie jest krzywa, też miałem podobne bicie i wibracje nadwozia przy dużych prędkościach głównie od 140, okazało się że jedna felga na tylnej osi była trochę krzywa, a już stawiałem na zespół napędowy że coś jest nie tak. Po wyprostowaniu bicia brak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga