Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Prawidłowe wskazania czujnika mimo braku płynu?

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
PanJacek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 19 kwie 2020, 16:03
Lokalizacja: Białystok

Prawidłowe wskazania czujnika mimo braku płynu?

Post autor: PanJacek » 19 kwie 2020, 16:26

Dzień dobry, cześć. To mój pierwszy post, za moment udam się na powitanie i "moje auto" ale już w tym czasie pozwole sobie podzielić się zapytaniem, które nie pozwala mi od tygodnia spać.

Pytanie brzmi :( : Czy przy braku płynu chłodniczego w obwodzie - parametry takie jak temperatura płynu i oleju mogą pozostać w normie?


Geneza pytania.

Przejechałem 80 kilometrów z przepisową prędkością 80-100 km/h jak się okazało bez płynu chłodniczego. Dlaczego nie zorientowałem się w trasie? Mam tymczasowo uszkodzony FIS wiec kontrolki nie wyrzuciło. Jednak mimo braku płynu - temperatura oleju w normie (posiadamy przecież zegar temperatury oleju), temperatura (cieczy) silnika w normie. Zawsze wzwracam uwage na te parametry przy eksploatacji pojazdu z turbiną. ( 1.8T Q). Czy możliwe że przy braku płynu temperatura silnika będzie w normie, wtedy czujnik cieczy nie jest "zamoczony" w cieczy jak się zachowa?

Blacha91
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 maja 2020, 11:20
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Post autor: Blacha91 » 05 maja 2020, 11:33

Może być padnięty czujnik i przekłamuje. Mogło być tak jesli nieprzerwanie jechałeś z daną prędkością to dał radę się wychłodzić olejem i wiatrakiem. Zależy od temperatury zewnętrznej i tego czy stałeś w korku

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga