Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

przekładka Jaeger -> VDO

Elektryka
ODPOWIEDZ
bronsonboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:53
Moje auto: 80 B4
Lokalizacja: Cedry Wielkie

przekładka Jaeger -> VDO

Post autor: bronsonboss » 22 kwie 2020, 22:18

Cześć...
moje zegary jak większość jaegerów dopadło niedysponowanie... ładowanie 16v, paliwo na 1/2 i potrafi krzyknąć rezerwą..
Nabyłem w związku z powyższym nowe zegary, VDO nr 4B0 920 933J VersNr, D11. Zegary ładne, fis w dobrym stanie... ale przebieg inny niż na starych zegarach...
Kiedyś ogarniałem temat zmiany zegarów na pełen fis w A4B5 1.9 TDi ale to było już jakiś czas temu...
Z samą przekładką sobie poradzę ale pozostaje kwestia "skopiowania" danych ze starego Jaegera do nowego VDO.
Naczytałem się tu na forum że VDO z modeli poliftowych są w wersji Crypto i nie da się np Vag Commanderem wrzucić wsadu.. do licznika.
Z ECU udało mi się pin wyciągnąć do immo, z nowych zegarów też pin ładnie vag commander podał.. więc wszystko praktycznie mam poza wrzuceniem poprawionego wsadu do zegarów VDO

Wyczytałem na forum że z zewnątrz nie da się powiedzieć czy zegary crypto czy nie.. a czy ktoś z Was jest w stanie na podstawie zgranego wsadu VagEeprom Programerem przez kabel KKL powiedzieć czy zegary Crypo czy nie ???
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 22 kwie 2020, 23:53

a po co chcesz wrzucać jakikolwiek wsad to tych nowych zegarów - masz oba piny robisz adaptacje immo3 https://a4-klub.pl/topic/413984-procedu ... cji-immo3/

wszystkie poliftowe zegary sa cryptowane i wgranie złego wsadu uwala je na amen - po obd i bez wiedzy ich nie odratujesz , nic nie kombinuj tylko normalna procedura a-datacji

bronsonboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:53
Moje auto: 80 B4
Lokalizacja: Cedry Wielkie

Post autor: bronsonboss » 22 kwie 2020, 23:57

bendzji pisze:a po co chcesz wrzucać jakikolwiek wsad to tych nowych zegarów - masz oba piny robisz adaptacje immo3 https://a4-klub.pl/topic/413984-procedu ... cji-immo3/
bo auto ma 211tys. potwierdzonego przebiegu, i tyle jest na jaegerze a te vdo co kupiłem mają ponad 280tys. więc chciałem nowy licznik ustawić tak jak stary..

predki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1082
Rejestracja: 17 maja 2011, 21:25
Imię: predki
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LEGNICA

Post autor: predki » 23 kwie 2020, 06:21

Wiec tylko same kilometry zmienić trzeba , a wsady jedynie do takich samych tylko zegarów
Było Audi80 b2 2.0 litra PB
Było Audi80 b3 1,8 litra PB
Było Audi80 b3 1,9 litra PB
Było Audi a4 b5 1,9 litra ON
Było Audi a4 b6 1,8T litra PB
było Audi a6 c6 2,4 pb

bronsonboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:53
Moje auto: 80 B4
Lokalizacja: Cedry Wielkie

Post autor: bronsonboss » 23 kwie 2020, 08:17

predki pisze:Wiec tylko same kilometry zmienić trzeba , a wsady jedynie do takich samych tylko zegarów
czytałem o tylu przypadkach uwalenia licznika crypto że się przestraszyłem..
te kilometry jak będę chciał zmienić to Vag Eeprom Programer albo Vag commander i da radę kablem KKL od viakena ?? zczytać się dało :-) czy trzeba nabyć albo szukać kogoś z VAGTacho ??

Przy zmianie kilometrów nie jest wrzucany cały poprawiony wsad z powrotem do licznika?? czy tylko soft zmienia konkretne wartości w konkretnych adresach pamięci ???

w starej A4B5 licznik ładowałem wsadami w lewo i prawo ale nie był Crypto.. więc byłem spokojny...

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 23 kwie 2020, 08:26

Nie chcę cię martwić ale przy wymianie licznika powinieneś zgłosić ten fakt w SKP i nie powinieneś ingerować we wskazania zakupionego drogomierza, ponieważ jest to karalne od maja ub. roku.
Jest tyle "zabawek" do korekty wskazań oraz odczytu PINu przez OBD, oraz programów które robią to w odczytanej zawartości "wsadu" , że szkoda czasu na kombinacje z podmiankami

bronsonboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:53
Moje auto: 80 B4
Lokalizacja: Cedry Wielkie

Post autor: bronsonboss » 23 kwie 2020, 08:33

carlos777 pisze:Nie chcę cię martwić ale przy wymianie licznika powinieneś zgłosić ten fakt w SKP i nie powinieneś ingerować we wskazania zakupionego drogomierza, ponieważ jest to karalne od maja ub. roku.
Jest tyle "zabawek" do korekty wskazań oraz odczytu PINu przez OBD, oraz programów które robią to w odczytanej zawartości "wsadu" , że szkoda czasu na kombinacje z podmiankami

Co do sankcji to zdaję sobie sprawę jak to wygląda..

PINy oczytałem z ECU oraz z nowych zegarów.. z tym nie miałem problemu.. ale jak tak jak pisze Bendzji licznik nowy jest crypto to jak w Vag EEprom programerze ustawię właściwe KM zgodne ze wskazaniem starego licznika to czy w momencie zastosowania/zapisu zmiany nie uwalę licznika ???

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 23 kwie 2020, 09:32

A co ci szkodzi spróbować?
Skoro odczytałeś nim zawartość i program pokazał prawdziwy przebieg to powinno się udać.
We wsadzie widać numer , wersję zegarka, ImmoID oraz VIN do jakiego jest przypisany .

bronsonboss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 05 kwie 2020, 10:53
Moje auto: 80 B4
Lokalizacja: Cedry Wielkie

Post autor: bronsonboss » 23 kwie 2020, 09:43

carlos777 pisze:A co ci szkodzi spróbować?
No właśnie, niby nic, ale boję się uwalić nowy licznik, i 250PLN pójdzie się walić.. :-)

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 23 kwie 2020, 20:12

ja ci odratuje jak coś bez problemu <okok>

Akurat vag eeprom programmer jest bezpieczny i działa bezproblemowo z tymi licznikami ( oczywiście nie uchroni przed kombinacją wsadami ) - miałem przypadki uwalenia commanderem przy zmianie przebiegu a vagtacho to w ogóle jakiś żart <rotfl>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga