Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[Audi A6 C5] Pamięć foteli, duży problem

Wnętrze
ODPOWIEDZ
przemolob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2012, 14:39
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kielce

[Audi A6 C5] Pamięć foteli, duży problem

Post autor: przemolob » 19 mar 2012, 20:44

Witam!
Mam problem z pamięcią foteli pasażera i kierowcy. Mianowicie przyciski są podświetlone jednak jakakolwiek próba ustawienia pamięci bądź przywrócenia zapisanej pozycji koĂączy się niepowodzeniem, jedynie przycisk 3 przy fotelu kierowcy, gdy jest wciskany zmienia pozycje(należy cały czas trzymać aby to robił). Vag nie wykazuje żadnych błędów. Próbowałem wszystkich sposobów, kończą mi się pomysły, proszę o pomoc.

AutomationW2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 30
Rejestracja: 30 gru 2011, 19:40
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

Post autor: AutomationW2 » 22 mar 2012, 13:22

Witam :) ja mam podobny problem :/ próbowałem ustawić fotel po instrukcji która znalazłem na forum i lipa :( trzymałem M i 1 przez jakis czas ale nic nie zapamiętuje... a gdy otwieram drzwi z pilota to oba lusterka sie przestawiaja z fotelem.... wcisnłąłem też przycisk stop zeby wyłaczyć ta pamięć ale lusterka i tak przestawiaja sie przy każdym otwieraniu zamka z pilota... co to może byc ??

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 22 mar 2012, 21:44

panowie ,a czy zaświeca wam się światełko w środku,drzwiach kiedy otwieracie bez użycia pilota.
Ja u siebie miałem tak,że wysiadł zamek w drzwiach i pamięć foteli mi wariowała.
Zmieniłem i wszystko wróciło do normy <radocha>

przemolob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 3
Rejestracja: 14 lut 2012, 14:39
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1997
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.8T AJL 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Kielce

Post autor: przemolob » 24 mar 2012, 13:54

No własnie jest problem z obiema czujkami od drzwi z prawej strony, ale od strony kierowcy z zamkami wszystko ok a tam tez nie dziala jak nalezy.

[ Dodano: 2012-03-25, 14:35 ]
Może jakieś inne sugestie??

kroolpaw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 05 sty 2020, 22:42
Imię: Paweł
Moje auto: Allroad C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T BEL 265KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Automat
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: kroolpaw » 11 mar 2020, 00:35

Mam książkę po Polsku. Tam jest napisane, że aby zaprogramować pamięć foteli, należy:


1. drzwi kierowcy otwarte
2. przycisk "STOP" na drzwiach ma być wciśnięty (schowany)
3. włączamy zapłon i ustawiamy lusterka pod siebie
4. wyciągamy kluczyk ze stacyjki ustawiamy fotel i kierownicę pod siebie
5. naciskamy przycisk "M" (Memory) i trzymając ten przycisk naciskamy cyfrę pod którą chcemy mieć swoje ustawienie fotela.

Dodatkowo można dopisać do każdej pamięci pilot w kluczyku. Jeśli ktoś ma dwa piloty do auta i często jeździ dwóch różnych kierowców, to każdego pilota można dopisać do indywidualnej pamięci. Np, mój pilot i pamięć ustawień pod nr 1, a pilot drugiego kierowcy pod nr 2 i pamięć też pod nr 2. jeśli jest trzeci pilot, to analogicznie można go dopisać do przycisku nr 3. Polega to na tym, że po naciśnięciu w pilocie przycisku "OTWÓRZ", ustawią się nam lusterka boczne, a po otwarciu drzwi ustawi się fotel.
Książka mówi, że jeśli otworzymy auto pilotem i w ciągu 10 min nie otworzymy drzwi kierowcy, przestawić fotel dla swojej pozycji będzie można tylko przyciskiem z pamięci.


Robimy to tak:

1. kluczyk wyjęty ze stacyjki
2. drzwi kierowcy otwarte
3. wywołujemy swoje zapamiętane ustawienie np. nr 1
4. gdy siedzenie się ustawi, naciskamy jeszcze raz przycisk nr 1 trzymamy go i w czasie nie dłuższym niż 10 sek naciskamy raz w pilocie przycisk "OTWÓRZ" i po ok 2 sek puszczamy przycisk nr 1. (przed upływem tych 2 sek, będzie słychać gdzieś w okolicy włącznika świateł ciche kliknięcie przekaźników.

U mnie z pilota ustawiają się tylko lusterka, a siedzenie po otwarciu drzwi nie chce. Natomiast gdy przytrzymam przycisk nr 1 na drzwiach, to lusterka i fotel przestawiają się poprawnie do mojej pozycji. Nie wiem czemu. Może zależy coś od wersji modułów lub od roku produkcji auta?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga