Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 C7 Allroad 3.0BiTDI

Prezentacja w/w aut.
mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 10 gru 2019, 21:50

Waga to już najmniejszy problem :). Jeśli już tak patrzeć, to byłoby trzeba jeździć na rezerwie, bo pełny bak już waży za dużo.

Awatar użytkownika
leszekmw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 874
Rejestracja: 11 gru 2011, 13:13
Imię: leszek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lublin

Post autor: leszekmw » 11 gru 2019, 09:17

wczoraj przejechałem sie v90 kolegi tdi..
cicho , na postoju ciszej jak w audi , w zasadzie jak w benzynie , ale przy przegazowywaniu jenak chyba 2,0 w audi ma przyjemniejszy dźwięk..
przy prędkościach 9- 130 porównywalnie ze wskazaniem na volvo. zawieszenie chyba też cichsze na dołkach.
miał szerokie 255 nokiany więc od razu szumy większe..
zresztą z tego powodu pojeździliśmy bo w okolicach 90km/h odgłos toczenia jest nie do przyjęcia.. , będę to zgłaszał do nokiana , zobaczymy.
jeździłem wersją summum chyba , czarny środek z aluminium.. nie moje klimaty , najbardziej mnie sie nie podobała góra deski rozdzielczej..kaaawał czarnego płaskiego tworzywa w taką dziwna fakturę..
pooglądam potem drugiego / koledzy wzięli 2 do firmy / , drugi w wersji najbogatszej jasny środek..za kilka dni będę nim jeździł..

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 17 gru 2019, 22:33

Wiesz moze jak oni okleili przednie nadkola?
przeciez pod nimi nie ma blachy od storny pasa przedniego, po prostu zakrywaja "dziure". Oklejenie ich od zewnatrz byloby widoczne po podniesieniu maski.
Tez cierpie na gloscosc, mam 265 continental caloroczne i slychac szum opon :[

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bezan » 24 gru 2019, 12:14

roman_tyk, niestety nie wiem jak to zostało zrobione. Na zdjęciach też tego nie mam :)
Zazwyczaj to jest największy problem w autach a efekt jest bardzo dobry i zapewne jest to element know-how za który płacimy :)

[ Dodano: 2019-12-24, 12:14 ]
Bach! Wpada ostatnia zaplanowana inwestycja w auto :)
Bardzo długo zastanawiałem się nad ochroną lakieru. Były opcje: woskowanie, ceramika, PPF + ceramika, pełen PPF, nic. Praktycznie rok zajęła mi decyzja :) W tym czasie był tylko wosk i unikanie większych prędkości. Generalnie auto nie ma ani jednego odprysku poza mikrowgniotkami od kamyczków na przednim zderzaku (nierówna powierzchnia). Dlatego decyzja też nie była łatwa :) Z jednej strony tylko PPF faktycznie coś zabezpieczy przed odpryskami a z drugiej była to opcja za droga. Wiem, że nie jest to auto kolekcjonerskie. Z drugiej strony zakładam, że przyszły kupiec musi być świadomy by specjalnie przejść na wyszukiwanie A6 Allroad a nie A6. Według mnie półka podobna co S6. Nie moment na dywagacje dlaczego wybrałem Allroad a nie S6 :) Bardzo często widziałem przody A6, gdzie odprysków było mnóstwo i osobiście bym takiego auta wizualnie nie kupił. Tutaj zachowuję stan niemal fabryczny :)
Ceramika w dzisiejszych czasach mnie nie przekonuje. Wymaga sporo zachodu a odpryski i tak będą. Najdłużej przygotowywałem się do opcji PPF full front + ceramika. Praktycznie przypadkiem i rzutem na taśmę pojawiła się opcja zrobienia całego auta w PPF LLumar Platinum II za kwotę niewiele wyższą niż wariant PPF full front + ceramika.

Nagrana relacja z FB z momentu usługi:


Gdyby nie okazja cenowa pewnie bym w tym kierunku nie poszedł. Jednak udało się i z efektu jestem jak najbardziej zadowolony. Teraz tylko spokojnie lać ON i cieszyć się jazdą :)

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 24 gru 2019, 15:51

a tak z ciekawosci, jak wyglada u ciebie spalanie po wrocku w ostatnich miesiacach kiedy jezdzi sie do domu okolo godziny. Pytam bo sam stoje w korkach 3.0tfsi

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bezan » 25 gru 2019, 09:55

roman_tyk, nie jest to zbyt często ale jeśli mówimy o takich max spalaniach to bywa 15-16 przy pełzaniu w korkach :)

wallace
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 16 mar 2018, 17:32
Lokalizacja: PL

Post autor: wallace » 25 gru 2019, 21:45

Bezan pisze:Bardzo długo zastanawiałem się nad ochroną lakieru. Były opcje: woskowanie, ceramika, PPF + ceramika, pełen PPF, nic. Praktycznie rok zajęła mi decyzja :) W tym czasie był tylko wosk i unikanie większych prędkości. :)
Ja tam bym wcale nie jeździł do momentu podjęcia decyzji <lol>

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bezan » 25 gru 2019, 21:48

wallace, była taka opcja ale jakoś szybko się nie sprawdziła ;)

roman_tyk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 230
Rejestracja: 08 maja 2008, 20:07
Imię: Romek
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2014
Nadwozie: Liftback
Silnik: 2.8 FSI 204KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Waw
Kontakt:

Post autor: roman_tyk » 25 gru 2019, 22:30

jeszcze jedno pytanko, czy ta firma co ci wygluszala auto zrobila test przed wygluszeniem? bo widze piszą na FB ze jest to 64db. Natomiast (nie to ze hejtuje) zachar auto mierzyl audi A7/C7 i wychodzi w takich autach kolo 66db przy tego typu samochodach i 130km/h. To by wychodzilo ze twoje auto bylo najpierw glosne, albo ktos zle mierzy :) Natomiast jest wiele filmikow na YT jak ludzie przez wygluszenie uzyskuja 6db i wiecej to jest 2 krotna redukcja haalasu. Ogolnie interesuje mnie temat, bo czlowiek kupuje auto za 400tys a okazuje sie ze w srodku jest glosno jak w octavii 1.9tdi zrodlo:

https://www.autocentrum.pl/nasze-pomiar ... yciszenia/

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Bezan » 26 gru 2019, 12:37

Właśnie to nie było sprawdzane. Nie wiem czy warunki drogowe i czy ma pełny dach czy okno ma duży wpływ na wyniki. Może jeszcze samo miejsce trzymania urządzenia coś zmienia. Nie chcę jakoś zbytnio komentować wyniku Zachara.
Ja jestem pewien ze różnica przed/po jest odczuwalna. Te 6dB to chyba w niższych klasach. Tutaj wiadomo że tragedii nie ma wiec trzeba wydać więcej i różnica w cyferkach będzie mniejsza niż np w przytoczonej Octavii :)

Awatar użytkownika
leszekmw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 874
Rejestracja: 11 gru 2011, 13:13
Imię: leszek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lublin

Post autor: leszekmw » 27 gru 2019, 10:14

wallace pisze:
Bezan pisze:Bardzo długo zastanawiałem się nad ochroną lakieru. Były opcje: woskowanie, ceramika, PPF + ceramika, pełen PPF, nic. Praktycznie rok zajęła mi decyzja :) W tym czasie był tylko wosk i unikanie większych prędkości. :)
Ja tam bym wcale nie jeździł do momentu podjęcia decyzji <lol>
ja to nawet po zrobieniu bym nie jeździł.. ;)

Awatar użytkownika
Patryczos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 107
Rejestracja: 10 kwie 2019, 19:29
Imię: Patryk
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Świętochłowice

Post autor: Patryczos » 25 sty 2020, 19:05

Nietuzinkowe modyfikacje, przyjemnie się to ogląda/czyta :) Apetyt rośnie w miarę jedzenia, sam wiem po sobie jak kupowałem A6 to wyciszenie robiło na mnie mega wrażenie, było całkowicie cicho. A po niecałym roku jeżdżenia mam wrażenie, że słyszę w tym samochodzie każdy odgłos hehe

Awatar użytkownika
leszekmw
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 874
Rejestracja: 11 gru 2011, 13:13
Imię: leszek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2014
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CGLC 177KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: lublin

Post autor: leszekmw » 26 sty 2020, 15:48

normalka..przesiądź się na tydzień do jakiejś renówki czy opla.. ;)
przejdzie Ci hałas w A6
u żony w benzynowym spuercichym jak do czasu przed C7 pory GVI jest przy 80 tak głośno jak w A6 tdi przy 150kmh :)

Bezan
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 40
Rejestracja: 12 sty 2019, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: Audi A6 C7 Allroad 3.0BiTDI

Post autor: Bezan » 30 wrz 2020, 10:54

Mała aktualizacja wykonanych prac dodatkowych.
W lipcu 2020 zostały przyciemnione szyby jak poniżej:

LLumar AIR 80:
- przednia boczna kierowcy i przednia pasażera,
- okno dachowe

LLumar IRX 50:
- tylne pasażerów i wszystkie tylne boczne łącznie z klapą

Usługa wykonana w Wrapster we Wrocławiu.
Głównym celem była redukcja nagrzewana. Zmiana przyciemnienia miała być niezauważalna.
Przednie boczne praktycznie nie do odróżnienia czy cokolwiek na nich jest. Cały tył został wykonany najnowszymi foliami IRX, które o wiele mocniej redukują nagrzewanie od popularnych LLumar LATI.
Szyba czołowa nie ruszana. W poprzednim aucie próbowałem kilkoma foliami. Jednak zawsze w nocy komfort jazdy był drastycznie niższy. Oczy wyłapywały miejsca po opalaniu i obraz miejscami się rozmywał. Finalnie zostało bez folii.
Efekt finalny bardzo pozytywny. Jadąc w słoneczne dni czuć, że mniej grzeje przez szyby. Przed samym Słońcem z tyłu chronią jeszcze roletki. Dzięki czemu w zimie nie będzie problemu, że w aucie jest zbyt ponuro ;)

andrzej555
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 mar 2018, 09:12
Lokalizacja: radom

Re: Audi A6 C7 Allroad 3.0BiTDI

Post autor: andrzej555 » 18 sty 2021, 16:11

Mam taką audi czytam ten temat i dla mnie to tylko samochód największa jego zaleta,że ładnie się prezentuje,ma pneumatyke i napęd quattro,a tu kolega traktuje ją jak bóstwo jakieś

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga