Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Stuki dochodzące z tyłu (Uszczelka??)

Nadwozie
ODPOWIEDZ
MarekSzczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2019, 19:11
Lokalizacja: Szczecin

Stuki dochodzące z tyłu (Uszczelka??)

Post autor: MarekSzczecin » 08 gru 2019, 09:56

Witam,

3.5 miesiąca temu kupiłem A6 c7 (sedan, 2016, 131 kkm). Od począku borykam się z mega irytującym stukaniem/pukaniem w tylnej części samochodu głównie z prawej strony... Zawieszenie sprawdzone (zamieniane stronami amory), próbne wymienione gniazdo amora, wszystko przebadane stetoskopem... Zero efektu. Naturalnie auto testowane z opróżnionym bagażnikiem. Jak się okazuje popukiwanie ustaje podczas jazdy z otwartą klapą... regulacja klapy nie pomogła, lecz gdy myje auto na myjni lub smarowałem uszczelkę z tyłu preparatem do uszczelek, dźwięk zniknie.

No to jasna sprawa kupiłem uszczelkę bagażnika w ASO, wymieniłem i nic to nie dało. Samochód ma klejone szyby, jest fajnie wyciszony, lecz tak co jeden-dwa dni muszę oszczyścić z tyłu uszczelkę i wnękę klapy, oraz psiknąć preparatem, by nic na wertepach nie pukało. :-P Czy spotkał się ktoś z Was z takim czymś? Bo sam nie wierzę, z czym walczę. Wg mnie to chyba nie jest normalne, w samochodach za kilka tys. zł nie występują takie cyrki. :-) Auto bezwypadkowe, wszystko oryginalne, nigdy nic nie rzeźbione czy pasowane.

Yaro1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 37
Rejestracja: 05 cze 2017, 17:51
Imię: Jarosław
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI CNHA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Konin

Post autor: Yaro1 » 09 gru 2019, 19:28

Mam to samo już w drugim egzemplarzu, u mnie słychać podczas jazdy po bruku lub trelince. Dałem z tym spokój, szkoda nerw.

pawcio81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 238
Rejestracja: 15 paź 2016, 20:51
Imię: Paweł
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI CAHA 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Polkowice

Post autor: pawcio81 » 09 gru 2019, 22:06

A może wystarczy wyregulować odbojniki tylnej klapy?

MarekSzczecin
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 10 lis 2019, 19:11
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: MarekSzczecin » 09 gru 2019, 22:28

Właśnie słyszałem, że w a6 c7 o dziwo to częste zjawisko, ale walczę. Osobiście paskudnie mnie to drażni.

Klapa oczywiście była regulowana, zero zmian.

KubaA6C7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 29 gru 2019, 22:54
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: KubaA6C7 » 09 sty 2020, 15:29

Cześć, mam cos bardzo podobnego. Już wymieniłem poduszki amortyzatorów z tyłu i łączniki stabilizatora, zero zmiany. 2.0 tfsi 2016 rok sedan, tylko 80.000 km, auto mam od 2 miesięcy. Wkurzające bardzo. regulowałem klapę ale ile mozna wykręcać odboje bo w końcu ją trzeba bardzo mocno trzasnąć. Jak w ogóle regulujecie odboje? Na czuja? Czy na liczbę obrotów od max wkręcenia? U mnie wychodzi jakieś 45 obrotów trzpienia i wtedy już ciasno siedzi i ciężko się zamyka.

Czym smarujesz uszczelkę, że pomaga? spray silikonowy? smar silikonowy? rzeczywiście wycisza w pełni?

ten dźwięk, o którym pisze to takie szczęknięcia jakby właśnie się jakiś większy element przemieszczał z tyłu, o to chodzi?

dziękuję

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C7 (2011-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga