Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Audi A6 40TDI 204KM

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jacob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 437
Rejestracja: 08 wrz 2012, 16:30
Imię: Kuba
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2010
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 170KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: MIELEC

Post autor: jacob » 13 gru 2019, 01:43

vagTDI pisze:w c6 sam montowalem, byly na zatrzaski, otwory byly fabrycznie przygotowane. w c7 mam fabrycznie, co ciekawe identyczne sa w mercedesie. Pierwszy raz spotkalem te haczyki w skodzie superb mkI.

Jakim cudem na zatrzaski w c6, skoro etka wyraźnie mówi o haku (6Y5867615C), 2 blachowkrętach (N01397520) i 2 nakrętkach (811807577C)


????? :shock:

[ Dodano: 2019-12-13, 01:43 ]
dueerre pisze:
jacob pisze:Oczywiście ze da się dokupić. Co prawda mam poliftowego sedana C6 ale też było pusto w bagażniku. Ja dokupiłem 2 takie uchwyty w ASO koszt około 80 zł wraz ze śrubami i nakrętkami.
W C8 tez występują tylko etka nie pokazuje ani śrub ani nakrętek, muszą być mocowane w inny sposób.

Nr dla twojego samochodu to 8W0867615A
Dzis przyszly. Zamontowalem. Do C8 nie potrzeba srub, bo sa na zatrzaski. W bagazniku idealnie sa dwa miejsca, wiec weszly jak w maslo.
Mega Dzieki Panowie !!
Cieszę się że mogłem pomóc, a koledze nic już w bagażniku nie fruwa <okok>

drifter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 04 wrz 2016, 22:55
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drifter » 16 gru 2019, 21:01

damos pisze:Polecam do każdego sedana
Właśnie zajarzyłem, że Ty nie masz kombi :))

ktosiek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 131
Rejestracja: 02 cze 2019, 15:38
Imię: Nie ma imienia
Moje auto: Nie znam profilu
Rocznik: Inny
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: ktosiek » 16 gru 2019, 21:19

@TomekC8 - czy miałeś może jakieś problemy z nawiewem/klimą? Ja dziśwracałem z Niemiec i jakoś mocno 'świrowała'. Na ustawieniu Auto nie było do końca ciepło, jakby nie każdym nawiewem podawała powietrze.

Np. w żadnym trybie (nawet max nawiew na szybę) nie czujępraktycznie żadnego podmuchu z tych bocznych kratek, na wysokości lusterek.

Na samym włączonym zapłonie ręcznie nie udaje mi się ustawić nawiewu powyżej 4 biegu. Dopiero po odpaleniu silnika jest dostępny 5 i 6. To normalne?

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 16 gru 2019, 23:59

drifter pisze:Właśnie zajarzyłem, że Ty nie masz kombi
Mam mocne kombi, ale nie Audi ;) Ty "niestety" masz Avanta - więc u Ciebie może być kłopot z miejscem do zamontowania :(

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 30 gru 2019, 19:44

Obecnie przebieg wynosi 33500km. Dzisiaj zauważyłem plamę pod silnikiem. Po dokładnym obejrzeniu okazało się, że mam wyciek płynu do spryskiwaczy. Już raz miałem ten problem i opisywałem go na forum. Wtedy przyczyną była nieszczelność w układzie spryskiwania przedniego radaru. Układ został rozebrany i ponownie złożony. Jak widać pomogło, ale nie na długo. Jestem umówiony w serwisie w przyszłym tygodniu.

@ktosiek-nigdy nie miałem problemów z wentylacją i klimatyzacją. Uważam, że jest to bardzo mocna strona A6. Klimatyzację masz 4 strefową?

Flank
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 17
Rejestracja: 04 sty 2020, 23:32
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2020
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Flank » 05 sty 2020, 00:35

Cześć!
Jestem świeżo po zamówieniu A6 C8, kilka dni sobie pojeździłem testowo tym modelem, sporo poczytałem przed zamówieniem - łącznie z instrukcją obsługi <rotfl>, obszernym niemieckim cennikiem oraz tym wątkiem (dzięki!), ale jedna rzecz mi nadal nie daje spokoju: dysponując określonym budżetem, a chcąc zamówić kilka określonych opcji, musiałem poprzestać na &#8222;zwykłych&#8221; matrixach.
Moje auto testowe miało matrixy hd i nie udało mi się obejrzeć tych podstawowych matrixów w akcji.
Czy ktoś z Was miał okazję jechać C8 z matrixami bez HD?
Dużo jeżdżę po zmroku, w tej chwili mam Passata B8 z przesłonowymi LEDami i jeśli zwykle matrixy w A6 C8 nie są od nich gorsze, to będzie OK.

Awatar użytkownika
Quash
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 295
Rejestracja: 14 kwie 2015, 21:52
Imię: Tomek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Gdynia/Tczew

Post autor: Quash » 05 sty 2020, 12:47

"Zwykłe" Matrixy są spoko i naprawdę fajnie świecą, natomiast HD są jeszcze o krok dalej. Generalnie narzekać nie będziesz.
460KM/550NM Compsport Stage 2

drifter
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 98
Rejestracja: 04 wrz 2016, 22:55
Imię: Marcin
Moje auto: S6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 DLZA 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: drifter » 05 sty 2020, 20:59

Będzie pan zadowolony.

erni1478
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 06 maja 2012, 19:06
Imię: Ernest
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2019
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 TFSI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Stockholm

Post autor: erni1478 » 06 sty 2020, 18:37

witam
na jakiej zasadzie dziala spryskiwacz przedniego radaru?
Moj jest suchy od nowości,lampy, szyby robi cykl mycia a radar nic,jakby plyn niedochodzil,podlaczenia ma na dwie dysze, teoretycznie wszystko jest w porządku.Czytalem post wyżej[TomekC8] i temat mnie zaciekawil, moze ma ktos jakies porady, podpowiedzi.,

robi.carlos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: robi.carlos » 08 sty 2020, 11:26

Witam,
Dawno mnie tu nie było, ale teraz może parę słów o moim aucie. Od maja przejechałem nie wiele bo ok 8000 km. Między czasie, ok 4000 km, wymieniłem olej. Autem jeździ mi się bardzo dobrze, najmniejsze spalanie jakie miałem to 4.5l. Średnie z całego okresu 6.8l. Raz dolewalem adblue przy 6500km. (zbiornik 12l). Jak narazie nie miałem wiekszych problemów i oby tak zostało. Co prawda raz zdarzyło się że kamerki nie działały ale po ponownym uruchomieniu było wszystko ok. Być może wina tego że był dość brudny. Druga sprawa to wyświetlenie błędu hamulca postojowego, ale to też po uruchomieniu na nowo, zgaslo. Poza tym wszystko ok.
Z ciekawostki to zdarzyło mi się raz ze w czasie jazdy ok 60 km/h silnik wyłączyl się i jechałem na baterii ok 300m.
Jezeli chodzi o start/stop to wyłączam i nie jeżdżę na tym (szkoda silnika). Przez to nie ma aż takiego zamulenia przy ruszaniu. Przy przelaczeniu na sport również lepiej reaguje.
Podsumowując jestem bardzo zadowolony i nie znudzony tym autem mimo że to tylko 2.0. :>
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 08 sty 2020, 19:42

Fajnie słyszeć, że jesteś zadowolony. Ciekawy jestem jak będzie podczas dalszej eksploatacji, bo na razie masz niski przebieg.

[ Dodano: 2020-01-08, 19:42 ]
erni1478 pisze:witam
na jakiej zasadzie dziala spryskiwacz przedniego radaru?
Moj jest suchy od nowości,lampy, szyby robi cykl mycia a radar nic,jakby plyn niedochodzil,podlaczenia ma na dwie dysze, teoretycznie wszystko jest w porządku.Czytalem post wyżej[TomekC8] i temat mnie zaciekawil, moze ma ktos jakies porady, podpowiedzi.,
Radar przedni spryskiwany jest automatycznie, w zależności od jego zabrudzenia. U mnie zdarza się, to dość często. Dlatego też zużycie płynu do spryskiwaczy, jest bardzo duże i wymaga częstego uzupełniania. Radar musi być cały czas czysty.

Po dzisiejszej wizycie w serwisie postawiono diagnozę. Przyczyną wycieku była nieszczelność dysz spryskiwaczy przedniego radaru. Części zostały zamówione i za tydzień podjadę na wymianę. Problem w serwisie jest znany, więc jeśli ktoś z użytkowników nowej A6 zauważy plamę pod pokrywą silnika, to najprawdopodobniej będzie to nieszczelność dysz radaru.

robi.carlos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 03 kwie 2019, 14:04
Lokalizacja: Lublin

Post autor: robi.carlos » 08 sty 2020, 22:32

Dokładnie, zobaczymy jak będzie wyglądało to później... Będę pisał...

TomekC8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 246
Rejestracja: 08 gru 2018, 06:58
Imię: TOMASZ
Moje auto: A6 C8
Rocznik: 2018
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 DESA 190KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: TomekC8 » 15 sty 2020, 18:49

Byłem dzisiaj w serwisie na wymianie dysz spryskiwaczy radaru przedniego. Mam nadzieje, że płyn nie będzie już wyciekał. Przejechałem się dzisiaj najnowszym wynalazkiem audi, który nazywa się e-tron. Pierwszy raz miałem okazję pojeździć autem elektrycznym i w dodatku tak drogim. Jestem pod ogromnym wrażeniem wyciszenia i przyspieszenia. Oprócz tego, że kabina jest bardzo dobrze wyciszona, to kompletnie nie słychać silnika. Jednak największe wrażenie robi przyspieszenie. Nie ma znaczenia, przy jakiej prędkości wciskasz gaz. Zawsze wciska cię w fotel i nie ma żadnego opóźnienia. Reakcja jest błyskawiczna. Jeśli tak ma wyglądać przyszłość motoryzacji, to ja jestem za. Jedynie do czego nie mogłem się przyzwyczaić, to brak lusterek zewnętrznych. Obraz był przekazywany przez zewnętrzne kamery do środka. Aż mnie kusi, żeby zamówić VW ID.3(poczekam na cennik), zamiast nowego golfa.

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 15 sty 2020, 21:47

TomekC8 pisze:kompletnie nie słychać silnika.
A co ma być słychać? To ma kilka silników elektrycznych, które wydechu nie mają i chałasują podobnie, jak alternator w spalinówce ;)
TomekC8 pisze: przyspieszenie. Nie ma znaczenia, przy jakiej prędkości wciskasz gaz. Zawsze wciska cię w fotel i nie ma żadnego opóźnienia. Reakcja jest błyskawiczna.
To zupełnie jak u mnie ;) Tylko, że ja mogę przejechać 2500km w 17h, bo tankowanie nie zajmuje kilku godzin a kilka minut ;)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 15 sty 2020, 22:41

Dodatkowo przy spalinowym silniku zatrzymujesz się, bo sam chcesz odpocząć, a nie że trzeba doładować akumulatory, bo może nie starczyć do następnej ładowarki. Dodatkowo jak polecisz na tempomacie ponad 150 km/h, to zasięg na elektryku dość szybko zacznie spadać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C8 (2018- )”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga