Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Problem ze skraplającą się wodą we wnęce

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
kacper000001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2019, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Problem ze skraplającą się wodą we wnęce

Post autor: kacper000001 » 11 lis 2019, 23:17

Cześć, wszystkim odrazu opiszę swój problem, bo większość tematów jest o skraplającej się w wodzie w przedziale pasażerskim, a więc dzisiaj chcąc spisać swój numer lakieru w celu jego naprawy i poprawek odkryłem jeziorko, dosłownie jeziorko we wnęce koła zapasowego, oczywiście czym prędzej to usunąłem, było z około 15 kubków 210 ml. Woda znajdowała się tylko i wyłącznie we wnęce, sprawdziłem boczki i były suchutkie, tak samo wykładzina od góry sucha, ale od spodu nieco mokra, cała blacha w kroplach wody, już nie mówiąc o naklejce której przez ową wodę już nie ma. Wszystkie uszczelki nie naruszone bo szyby są fabryczne, tak samo z klapą. Jak myślicie w czym jest problem ? Może to być wina zatkanych odpływów, czy jakaś grubsza sprawa ?

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 12 lis 2019, 09:48

Opcji jest kilka, przede wszystkim sprawdź czy woda nie cieknie po klapie bagażnika. Często bowiem powstają nieszczelności blendy, którą trzeba zdemontować i uszczelnić silikonem od wewnątrz. Kolejno analogicznie - należy sprawdzić uszczelnienie tylnych lamp. Odkręć i zobacz czy jest sucho. Ostatnia sprawa to kratki które zamontowano w bagażniku na wysokości zderzaka a właściwie pod nim. Powinny mieś luźno zwisające gumowo firany i oczywiście być szczelne. Jeżeli stawiasz samochód często pod drzewami, liście lub igiełki lubią zbierać się w różnych zakamarkach i zapychać/zatykać odpływy wody. Otwórz bagażnik i wyczyść wszystko.

kacper000001
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 11 lis 2019, 23:05
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: kacper000001 » 12 lis 2019, 11:49

No właśnie, mam pęknietą blende, ale resztę też posprawdzam, dzięki wielkie.

atlas audi a6

Post autor: atlas audi a6 » 19 lis 2019, 07:07

kacper000001 pisze:No właśnie, mam pęknietą blende, ale resztę też posprawdzam, dzięki wielkie.
Wydaje mi się, że mam gdzieś blendę jak coś. będziesz chciał to oddam za przysłowiową flaszkę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga