Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Lampy. Demontaż ramki w reflektorze

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Grzego
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 128
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:13
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Małopolska

Lampy. Demontaż ramki w reflektorze

Post autor: Grzego » 18 lip 2019, 21:52

Witam wszystkich.
Mam mały problem. Otóż jakiś czas temu, w drodze do pracy ptak rozwalił mi szkło/ klosz reflektora. Na szczęście tylko to uszkodził i górne mocowania lamp, ale to już mniejsze zmartwienie.
Pojechałem do Krakowa do chłopaków z Gamma- regeneracja reflektorów i kupiłem sam prawy klosz do A6 c5 polift. Klosz pasuje.

Lampę, czyli odbłyśniki wymyłem przed przystąpieniem do składania, ale nigdy nic nie idzie zbyt łatwo.
W kloszu/ "szkle" jest ramka pokryta "sreberkiem" które po 1. musiałem przełożyć do nowego klosza, po 2. umyć to.

Ze starego klosza nie mogłem tego wyjąć w nieinwazyjny sposób. Klosz i tam jest rozwalony, więc dociąłem trochę i odgiąłem resztę klosza, w ten sposób udało mi się wyciągnąć w nieinwazyjny sposób (dla ramki) ramkę.
Mam teraz problem, bo nie mogę tej ramki nijak (w nieinwazyjny sposób, czy to dla klosza, czy tej ramki) włożyć w klosz.

Widziałem że niektórzy ludzie lakierują sobie te i owe elementy lamp, w tym też te właśnie ramki.

Jak to w ogóle wyciągnąć?? Przecież do samego lakierowania jest potrzeba wyciągnięcia tego.

Obrazek
Audi A6 c5 1.8t - Jest
Audi S6 c4 2.2t quattro - Jest

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 23 lip 2019, 10:26

To się da. Nie jest zbyt łatwo, bez wyćwiczonego cwancyku, ale wierz mi, że się da bezinwazyjnie dla jednego i drugiego. Teraz z głowy nie napiszę Ci instrukcji, musiałbym to mieć w łapie, ale musisz trochę pokombinować i ponaginać. Zaczynasz na bank od strony kierunku, chyba od góry, ale nie jestem 100% pewien. Nie będzie wychodzić to luźno, ale krok po kroczku się da. Dasz radę. Jak już wyjmiesz, to z powrotem w odwrotny sposób nie będzie już dużego problemu.
Tu są zawsze jakieś patenty, jak przy demontażu mechanizmu wycieraczek, gdybyś się kiedyś borykał. Na pozór, za cholerę nie da się go wydostać (bez wywalania całej obudowy ECU), ale trochę treningu Tetrisa i już go wyciągam bez oporu jedną ręką. Zrobiłem sobie nawet film. ;)

[ Dodano: 2019-07-19, 09:20 ]
Dupa, nie od góry! Na 90% próbuj najpierw wydostać od dołu kierunku. Później kombinuj, coś trochę w lewo, trochę w prawo, przód, tył i się uda. Trochę możesz nagiąć tą ramkę, nie jest ze szkła. Robiłem to kilkukrotnie i nie udało się jej połamać. ;p

[ Dodano: 2019-07-23, 10:26 ]
Daj znać, jeśli się udało.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

Grzego
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 128
Rejestracja: 16 paź 2016, 23:13
Imię: Grzegorz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T AWT 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: Grzego » 29 sie 2019, 06:09

jankes1878,
Hej. Udało mi się wsadzić tę ramkę, lecz nie było to takie łatwe.
Cały czas myślałem że ten plastik się złamie, bo do takich deformacji dochodziło.
Muszę jeszcze skleić lampę, tylko nie wiem czy usuwać resztę starego kleju i podać nowy pasek kleju butylenowego, czy skleić na starym, czy podać pasek kleju na stary klej...
Zależy mi na szczelności, więc pewnie trzeba będzie się pomęczyć usuwając stary klej.

PS. Dzięki za pomoc ;)
Audi A6 c5 1.8t - Jest
Audi S6 c4 2.2t quattro - Jest

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7159
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Silnik: Inny
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 29 sie 2019, 13:36

Doloz pasek i spokoj

Awatar użytkownika
jankes1878
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 382
Rejestracja: 12 cze 2013, 23:50
Imię: Tomasz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Tczew

Post autor: jankes1878 » 10 wrz 2019, 14:04

Grzego, a ja powiem inaczej. Rozklejałem lampy w C5 niejednokrotnie, zawsze sklejałem na ten sam klej bez żadnego dokładania i nigdy nie było problemu ze szczelnością.
Było A6 C5 Avant 1,8T AEB LPG. Przez 7 lat trochę w nim pogrzebałem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga