Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Moja S6

Prezentacja w/w aut.
ODPOWIEDZ
ropbus1974
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:01
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Ruda Śląska

Moja S6

Post autor: ropbus1974 » 21 lip 2019, 15:12

W kwietniu zakupiłem S6 od faceta który miał to auto od 2005 roku.Przyprowadził je z Szwajcarii.Rocznik 2000,przebieg 202000(wygląda na prawdziwy patrząc na wnętrze silnika).
Przejechałem nim z 1000 km i wziąłem się za rozrząd.Wszystko nowe łącznie z łańcuszkami i nastawnikami.
Porobię jeszcze fotki z zewnątrz i środek później.
I może dołożę jeszcze trochę opisu ale to strasznie nudne(dwie godziny już siedzę i próbuję coś napisać,miałem większy opis ale mnie wylogowało i wszystko znikło)

[ Dodano: 2019-07-21, 15:12 ]
Tylko 10 zdjęć weszło.Jeszcze mam kilka.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Nikostratus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 645
Rejestracja: 23 lip 2017, 16:59
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7T 230KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Nikostratus » 21 lip 2019, 15:39

Dobra robota z tymi przestawiaczami... z zamiennikami różnie bywa ( przynajmniej serce nie zaboli dwa razy patrząc na ich cenę <rotfl> ). Czekamy jak dodasz kilka zdjęć z zewnątrz i wnętrza :)

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 21 lip 2019, 15:55

Wrzuć zdjęcia na fotosik.pl i wklej tylko linki.

ropbus1974
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:01
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ropbus1974 » 21 lip 2019, 18:30

Mam teraz chwilę to coś dodam.
Przed rozebraniem zmierzyłem kompresję,prawa głowica od 9 do 10,5 lewa głowica 12 do 13.
Pasek rozrządu luźny,tłumik drgań paska wysunięty na max a między rolkę z tego tłumika a pasek można było włożyć palec.
Na lewej głowicy stopnięty nastawnik łańcuszek luźny,na prawej nie był luźny ale też był stąpnięty.
Po wymianie i ustawieniu wszystkiego najpierw trzy razy sprawdzone,potem wykręciłem świece i kręciłem tak długo aż przestało być słychać łańcuszki to znaczyło że nastawniki dostały ciśnienie oleju.
Potem pomiar kompresji obie głowice 12 do 13,5.
Potem dopiero odpalenie,odpowietrzenie chłodzenia,wspomagania itp.Cały osprzęt miałem rozebrany do mycia i przeglądu,powymieniane łożyska,szczotki itp.
Rozrząd w vcds pokazuje -4 i 0,nic nie poprawiam skoro wszystko było w cechach i blokadach.
Na postoju przy przegazowaniu nie załącza się sterowanie nastawników,ciągle oscyluje pomiar wokół 0 i 0:-1 i -1.Mają się nie załączać na postoju?W przyszłym tygodniu będę robił pomiary w czasie jazdy.
Klapy wirowe w kolektorze chodzą jak należy.
Co by tu jeszcze???
Poprzedni właściciel wyciął katalizatory,może zabrakło mu na paliwo?Mam w planach zrobić wydech na metalowych katach ,przelotowe tłumiki 2,5&#8221; wszystko &#8222;edelstahl&#8221; , chyba przepustnice na wydechu, bo za każdym razem jak zapale to auto to mi włosy stoją na rękach a jak to dobrze przemyślę i dobiorę to nie będę jeździł tylko go zapalał i słuchał,hehehehe.
Roboty jeszcze mam dużo.Auto generalnie trzyma się kupy tylko jest kilka drobnostek których poprzedni właściciel nie robił lub nie wiedział nawet że coś jest nie tak.Np.spryskiwacze reflektorów jakiś debil tak poskręcał ze je powyginał,chyba ze 150Nm miał ustawione na kluczu dynamometrycznym.Gość nawet starał się dbać tylko ciarachy mu robili przy tym aucie.Dlatego ja robię wszystko sam razem z kolegą już tak ze 25 lat działamy przy swoich złomach.Nie straszna nam żadna robota.Np. mam jeszcze audi 80 z 1987 roku silnik DZ na Kjetronicu.Po naszym remoncie ma po 16 kompresji na cylindrach a od remontu zrobione już z 80000km.Znajomy zajeździł w seacie arosie silnik 4cylindry 1.0,jeździ już 3 rok niedawno mierzyłem mu kompresję od 15 do 16,5.Takich przykładów to mógłbym ze 4 strony wypisać,pompy rotacyjne do diesla też żeśmy robili.Większość rzeczy dla własnych potrzeb.
Jedynie co to bym się chętnie podszkolił u kogoś z diagnostyki elektronicznej,umiem wszystko odczytać w vcds-ie to nie problem,tylko skąd mam wiedzieć jakie wartości są dobre a jakie złe??np.wskazania z sond lambda,widzę że wyświetlają zmieniają się ale nie wiem czy tak ma być czy nie.Nawet sobie sam klucz dorobiłem do esy(chodzi o immo)bo central to nie ma filozofii.
Muszę jeszcze pomyśleć o amortyzatorach bo z tyłu są założone bilsteiny ale z zwykłej c5 i dupa trochę słabo trzyma się drogi,nie jest wypierdzielona bo amorki mają może z dwa lata ale czuć że faluje i strasznie mnie to irytuje.Najprawdopodobniej będę wrzucał koni sport regulowane,jeździłem na takich w 80 B3 i okropnie mi się podobają.Teraz mam w tej 80 założone bilsteiny B4chyba czy B6,te zwykłe gazówki czarne,auto nie pływa i w ogóle jest dobrze ale na koni było o niebo lepiej,komfortowo sztywno atu jest sztywno niekomfortowo.
No i w przyszłym sezonie planuje Felgi 19.
Łooo trochę się rozpędziłem.

[ Dodano: 2019-07-21, 18:30 ]
mat1324 pisze:Wrzuć zdjęcia na fotosik.pl i wklej tylko linki.
Jak odzyskam cierpliwość to spróbuję tak zrobić,chociaż nie wiem czy mnie krew nie zaleje,za długo mi to wszystko trwa.

Awatar użytkownika
Doc
Administrator
Administrator
Posty: 2660
Rejestracja: 08 gru 2007, 01:02
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI BPP 180KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Legionowo
Kontakt:

Post autor: Doc » 22 lip 2019, 23:19

WoW! Robercie git robota z silnikiem. Formuła 1 niebawem. Poka fotki. <okok>
2007-12-08, Doc / Andrzej - założyciel jako pierwszy, największy, znany forum Audi A6 / A7 w Polsce. Kontakt z redakcją. Ps: Polecam iParts.pl

Awatar użytkownika
Xray T2
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 673
Rejestracja: 25 paź 2015, 22:25
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: Xray T2 » 23 lip 2019, 16:30

Widzę, że ktoś z Rudy Śląskiej :) i grzebie przy silnikach :)
Dołożone:
Tempomat, kamerka cofania + kamera przód, elektryczne składanie lusterek, spryskiwacze lamp.
Zmienione z rns-d na rns-e + bluetooth z a4 b6/b7.
Przeróbka tylnych lamp na full led.
Przeróbka przednich lamp na black hella + bixenon + druga soczewka na światła drogowe.

ropbus1974
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 09 cze 2019, 12:01
Imię: Robert
Moje auto: S6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 4.2 335KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Ruda Śląska

Post autor: ropbus1974 » 25 lip 2019, 18:36

Pstrykłem kilka następnych zdjęć.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

misiekb4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 18 sty 2016, 18:19
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: misiekb4 » 28 lip 2019, 21:43

Fajna eska, konkretnie działasz od początku.
Masz podobny lakier auta mniej więcej co u mnie, ale chyba bardziej fiolet taki.
Myślałem żeby tył ściemniać i zastanawiałem się jakby to wyglądało i już mam pogląd hehe.
Powodzenia w modzeniu i szerokości <okok>
Chętnie pomogę :-)
Vag-com 3.11 itp.
Audi A6 C5 1,9 tdi AVG :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga