Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

(a6 c5 Q tip 2.4 b+lpg) wymiana silnika

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

(a6 c5 Q tip 2.4 b+lpg) wymiana silnika

Post autor: Łukasz1981 » 14 lip 2019, 09:40

Witam Kolegów

A więc zauważyłem u siebie wyciek na silniku od strony kierowcy , tak że zacieka na blok silnika , w okolicy na łączeniu głowicy z blokiem .. olej cieknie "jakoby" z góry w dół , ale jeszcze tego tak dokładnie nie zlokalizowałem , .. muszę wjechać na kanał .
Podejrzenie to uszczelka pod deklami zaworów (była robiona 3-4 lata temu) , no albo właśnie uszczelka pod głowicą .Rzecz jasna wybieram opcję uszczelki pod deklami zaworów , ale to wyjdzie w praniu .

Jeżeli by strzeliła uszczelka pod głowicą , .. to raczej bym wolał silnik wymienić na "nowy" , niż naprawiać . I tutaj myślałem nad wstawieniem 2.8 l z mocą 193 km .

Pytanie , co bym do tego potrzebował , i jak wygląda sprawa z pasowaniem poszczególnych elementów ??
wiadomo :

silnik , komputer - sterownik , elementy wiązki , bo zakładam , że może być różnica jakaś .
Z tego co czytałem mocowanie - łapy silnika od 2.4 pasują do 2.8 l .
Wyczytałem też , że lepiej jest podmienić silnik , który jeździł na skrzyni automatycznej . Bo raz , nie był on niby tak katowany jak w skrzyni manualnej , .. po drugie ponoć silnik w skrzyni automatycznej ma jakąś przystawkę na "wyjściu" czopa - poprawcie jak się źle wysłowiłem .

Co jeszcze bym musiał zrobić , aby to przełożyć bezproblemowo . Rzecz jasna silnik był kupił z jakiegoś auto co można odpalić , przejechać , zmierzyć kompresję . Jak bym go już miał wyciągniętego , .. to bym sobie powymieniał uszczelki , łańcuszki , rozrząd , .. i takie tam pierdoły .
Co byście mi jeszcze poradzili ??

jakubczyk_7
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 508
Rejestracja: 12 wrz 2013, 15:31
Imię: Jakyb
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.9TDI AVF 131KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Czerwin

Post autor: jakubczyk_7 » 16 lip 2019, 08:40

Hmmm co byśmy poradzili??
Zmienić uszczelkę pod deklami ,udrożnić odmę ,wymienić zaślepki wałków na tyłach głowic i jeździć i nie cudować z wymianami silnika :)

Łukasz1981
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 152
Rejestracja: 12 maja 2013, 22:23
Imię: Łukasz
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Łukasz1981 » 17 lip 2019, 01:42

jakubczyk_7 pisze:Hmmm co byśmy poradzili??
Zmienić uszczelkę pod deklami ,udrożnić odmę ,wymienić zaślepki wałków na tyłach głowic i jeździć i nie cudować z wymianami silnika :)


Wiesz , ... hmm silnik te 3- 4 lata temu przeszedł jakiś tam "remont" czyli .. zrzucenie wałków .. wymiana zaślepek , uszczelek z tyłu silnika , wymiana łańcuszków na walkach , tych uszczelek "pół księżyce " , uszczelki pod deklami zaworów i wszystko wstawiałem erlinga .. także nie ma lipy ...a wszystko jeszcze w newralgicznych miejscach uszczelniane czarnym uszczelniaczem w tubie victor reinz , .. , z odmą nie miałem nigdy problemów , ezektor wymieniony , i założony filterek na maź oleistą przed układem ezektora
ale co by nie mówić wolał bym , aby to była uszczelka pod deklami ... ehhh

Brada
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 36
Rejestracja: 24 maja 2014, 23:11
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: Brada » 31 lip 2019, 08:36

Siema. Jak tam sytuacja. Ciężko jest wyciek zlokalizować przerabiałem to. Długo masz auto? Sam byś sobie swapa robił?
Audi to jest auto w którym czuję się najlepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga