Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2.7 Automat] Nie włącza się wentylator chłodnicy

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
sebastian403

[A6 C6 2.7 Automat] Nie włącza się wentylator chłodnicy

Post autor: sebastian403 » 27 kwie 2019, 14:08

Witam, dziś podłączyłem VCDS do samochodu i w silniku wyskoczył błąd nr 006400 - Sterowanie wentylatora chłodnicy płynu chłodzącego 2 P1900 - 001 przerwa/zwarcie z masą. Podniosłem maskę i rzeczywiście mały wentylator od chłodnicy się nie uruchamia stoi w miejscu (a wiem, że wcześniej po uruchomieniu silnika się kręcił) Po uruchomieniu klimatyzacji kręci się tylko ten od klimatyzacji (ten większy). Pytanie czy jest jakiś przekaźnik, bezpiecznik który odpowiada za ten wentylator czy po prostu silnik od wentylatora się zatarł (w co nie chce mi się wierzyć samochód codziennie użytkowany), dodam, że rok temu wymieniałem silnik od wentylatora klimatyzacji bo również stał i po naprawię chodziły wszystkie dwa. Błąd jest od lutego i przejeździłem tak 2 miesiące nie świadomy a temperatura silnika nie przekroczyła nigdy 90 stopni. Co może być przyczyną i co naprawdę oznacza ten błąd?

PS: Czy mogę prosić kogoś o udostępnienie rozpiski bezpieczników oraz przekaźników (oraz gdzie się znajdują pod maską czy w bagażniku?) i co jest do czego?

[ Dodano: 2019-04-27, 14:08 ]
Pomoże ktoś?

Cyrus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2015, 16:53
Lokalizacja: szczecin

Re: [A6 C6 2.7 Automat] Nie włącza się wentylator chłodnicy

Post autor: Cyrus » 27 kwie 2019, 23:28

sebastian403 pisze:Witam, dziś podłączyłem VCDS do samochodu i w silniku wyskoczył błąd nr 006400 - Sterowanie wentylatora chłodnicy płynu chłodzącego 2 P1900 - 001 przerwa/zwarcie z masą. Podniosłem maskę i rzeczywiście mały wentylator od chłodnicy się nie uruchamia stoi w miejscu (a wiem, że wcześniej po uruchomieniu silnika się kręcił) Po uruchomieniu klimatyzacji kręci się tylko ten od klimatyzacji (ten większy). Pytanie czy jest jakiś przekaźnik, bezpiecznik który odpowiada za ten wentylator czy po prostu silnik od wentylatora się zatarł (w co nie chce mi się wierzyć samochód codziennie użytkowany), dodam, że rok temu wymieniałem silnik od wentylatora klimatyzacji bo również stał i po naprawię chodziły wszystkie dwa. Błąd jest od lutego i przejeździłem tak 2 miesiące nie świadomy a temperatura silnika nie przekroczyła nigdy 90 stopni. Co może być przyczyną i co naprawdę oznacza ten błąd?

PS: Czy mogę prosić kogoś o udostępnienie rozpiski bezpieczników oraz przekaźników (oraz gdzie się znajdują pod maską czy w bagażniku?) i co jest do czego?

[ Dodano: 2019-04-27, 14:08 ]
Pomoże ktoś?
Bezpiecznik od wentylatorów jest pod maską. Ale on jest na oba. Chyba drugi od lewej. 5A

sebastian403

Post autor: sebastian403 » 28 kwie 2019, 13:32

Czyli bezpiecznik odpada bo od klimatyzacji działa wentylator, co możę wskazywać ten błąd bo gdyby zatarł by się silnik błąd by nie wyskakiwał wiec wskazuje ze coś z elektryką.

Cyrus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 26
Rejestracja: 21 paź 2015, 16:53
Lokalizacja: szczecin

Post autor: Cyrus » 04 maja 2019, 00:26

sebastian403 pisze:Czyli bezpiecznik odpada bo od klimatyzacji działa wentylator, co możę wskazywać ten błąd bo gdyby zatarł by się silnik błąd by nie wyskakiwał wiec wskazuje ze coś z elektryką.
Odłącz wtyczke wentylatora i zobacz czy błąd będzie taki sam .
Jak taki sam to wentylator ze sterownikiem do wymiany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga