Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Dwie usterki - Nie usypia się radio, nie działa pilot.

Elektryka
ODPOWIEDZ
rhino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:22
Lokalizacja: Wołów

Dwie usterki - Nie usypia się radio, nie działa pilot.

Post autor: rhino » 03 lut 2019, 00:42

Witam. Mam dwie usterki ale po kolei.

1. Problem z oryginalnym radiem Audi Concert. Problem jest taki że nie za każdym razem po zgaszeniu auta i zamknięciu rozłącza się napięcie na radiu. Pobór prądu 0,54A. Nie bardzo duży pobó ale też nie mały. auto robi krótkie trasy 5-10km raz na dwa-trzy dni a więc jak postoi to potrafi już aku rozładować. Trzy dni spędziłem na pomiarach i średnio raz na dziesięć zamknięć auta, radio się uśpi. Po odłączeniu kostki zasilającej od radia napięcie odrazu spada do 0,01A. Na chwile obecną mam podłączone nie oryginalne radio i jest ok, ale chciałbym powrócić do oryginalnego. I teraz pytanie.

Czy radio jest samo w sobie uszkodzone? Czy może nie dostaje sygnału o uśpieniu po szynie Kan? jak to sprawdzić? co pomierzyć żeby mieć pewność?


2. Teraz problem drugi. Jakoś na jesień zatkał się odpływ i zalało moduł komfortu. Wymieniłem moduł na taki o takich samych numerach i dacie produkcji itp. Ogólnie wszystko się zgadza oprócz tej ostatniej literki która jest na końcu numeru części. W tej chwili nie pamiętam tych numerów. Mam dwa piloty do auta i jeden działał na starym module. Na nowym nie mogę go zaprogramować. Mam dwa piloty dwu-przyciskowe.

Czy może być tak że teraz muszę kupić piloty trzy-przyciskowe? Czy one się od siebie różnią?

Za chętnym do pomocy w góry dziękuję.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7168
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 03 lut 2019, 08:36

Ad 1 w twoim roczniku radio jest sterowane sygnalem 12 v czy w kostce zasilajacej jest stały plus i plus po zapłonie - sprawdź to , jeżeli to byłoby ok to podejrzewam radio uszkodzone ( zawsze moźesz je na krótko podpiąc i wytestować )

Ad 2 literka powinna byc ta sama - co teraz zalozyles ?

rhino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:22
Lokalizacja: Wołów

Post autor: rhino » 03 lut 2019, 17:44

Plusy do radia czyli stały i ten po zapłonie są i działają ok. Bardziej obstawiałem że może szyna K steruje uśpieniem i wtedy byłby problem. To radio które mam teraz, jakiś Clarion, mam dla bezpieczeństwa podłączony tak żeby się całość na stałe wyłączała jak wyjmę kluczyk. Potem muszę szukać stacji radiowych od nowa ale przynajmniej wiem że mi nie opróżni aku.


Stary moduł komfortu miał numer 4B0 962 258 A, a nowy moduł 4B0 962 258 E lub F (nie pamiętam dokładnie a musiałbym go wyszarpać żeby sprawdzić). Cała reszta łącznie z datą produkcji jest identyczna.

carlos777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1169
Rejestracja: 04 gru 2017, 14:21
Imię: Karol
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 DKNA 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: carlos777 » 03 lut 2019, 22:51

Sprawdź S-contact na stacyjce.
Czasem usterka mechaniczna stacyjki powoduje sygnał obecności kluczyka w stacyjce pomimo jego wyjęcia.

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7168
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 03 lut 2019, 22:58

linia K służy tylko do diagnostyki nic innego tam nie "idzie"

co do sterownika centralnego - z końcówką E to były do pilotów 3 przyciskowych teoretycznie ale czy piloty działają zamiennie to nie wiem...

rhino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:22
Lokalizacja: Wołów

Post autor: rhino » 04 lut 2019, 14:14

carlos777 pisze:Sprawdź S-contact na stacyjce.
Czasem usterka mechaniczna stacyjki powoduje sygnał obecności kluczyka w stacyjce pomimo jego wyjęcia.
Możesz rozwinąć temat? Co dokładnie powinienem sprawdzić?

Ziomek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 839
Rejestracja: 30 gru 2014, 12:44
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T ANB 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Ziomek » 04 lut 2019, 22:10

S-kontakt czyli trzeba przyjrzeć się kostce stacyjki. Jest z lewej strony pod kierownicą, ściągasz osłonę kolumny i masz dostęp. S-kontakt to pin który ma za zadanie puścić napięcie w chwili włożenia kluczyka. Skoro Ci nie wyłącza radia to możliwe że jest cały czas wciśnięty.

rhino
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 05 lut 2013, 16:22
Lokalizacja: Wołów

Post autor: rhino » 05 lut 2019, 14:50

Własnie o to chodzi, że wszystko się wyłącza. Dopóki nie podłączysz miernika szeregowo to nawet nie wiesz że nadal jest pobierany prąd. Wystarczy że odłączysz kostkę od radia na jedną sekundę, i podłączysz i już prądu nie pobiera. Mimo to sprawdzę tą stacyjkę.



Edit.
Pilot udało mi się zaprogramować i działa, ale teraz okazało się, że otwiera wszystkie drzwi, a przy zamykaniu nie zamyka drzwi kierowcy, resztę już tak. Muszę pewnie zamek wyczyścić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga