Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Akumulator

Wszystko co dotyczy ogólnie układów elektrycznych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
banancz99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2011, 07:51
Lokalizacja: Lublin-Zamość

Akumulator

Post autor: banancz99 » 13 paź 2016, 14:54

Ile czasu wam wytrzymał akumulator i jakiej był firmy i ewentualnie jaka była pojemność
Nie masz problemu?? znajdź kobietę kup samochód i przygarnij psa.

Awatar użytkownika
Pieterb
Administrator
Administrator
Posty: 955
Rejestracja: 08 mar 2015, 08:25
Imię: Piotr
Moje auto: A4 B7
Rocznik: 2007
Nadwozie: Avant
Silnik: 1.8T 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Zamość

Post autor: Pieterb » 13 paź 2016, 18:40

Mój ma 6 lat u mnie, ile u poprzedniego właściciela nie wiem, etykiety dawno odpadły i marki też nie znam. Markowy, hmm raczej nie.
Pojemność - hmm, to to już chyba w zależności do silnika się dobiera ;-) ale żadnych info nie podałeś.
Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach - pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.
Zanim coś tu napiszesz!

banancz99
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 119
Rejestracja: 10 lis 2011, 07:51
Lokalizacja: Lublin-Zamość

Post autor: banancz99 » 13 paź 2016, 19:55

Moj oryginał 2005 rok 80ah 640A
Nie masz problemu?? znajdź kobietę kup samochód i przygarnij psa.

pacholekck
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 73
Rejestracja: 12 mar 2018, 12:25
Lokalizacja: Kraków/Kielce

Post autor: pacholekck » 31 sty 2019, 19:15

Nie chcę zakładać nowego tematu, dlatego podepnę się tutaj.
Auto to A7 z 2013r, które jeszcze nie pali, a chciałbym pobawić się trochę VCDSem (odczytać błędy, zakodować tylne lampy). Mam taki problem, że od października samochód nie był uruchomiony i ma słaby akumulator. Po włączeniu zapłonu pojawia się komunikat o niskim poziomie naładowania aku i po kilku minutach wszystko gaśnie. Chciałbym podładować akumulator i tu mam dwa pytania:
1. Czy do ładowania mogę bezpiecznie odpiąć akumulator a auta? Jak jest w Audi, czy odpięcie akumulatora nie spowoduje jakiś błędów i rozkodowania sterowników? Miałem coś takiego kiedyś w BMW, dlatego wolę się upewnić.
2. Jeśli lepiej nie odpinać akumulatora, to czy mogę bezpiecznie podłączyć prostownik do akumulatora podłączonego pod samochód?
3. Może wystarczy, że na czas zabawy VCDSem, podłączę kablami kolejny akumulator do mojego (samochód będzie podpięty do dwóch), a swojego w ogóle nie będę ładował i może podładuje się już w czasie jazdy po tym jak uda mi się odpalić auto?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 31 sty 2019, 21:54

Możesz ładować akumulator, który jest nadal podpięty do auta i nic się nie stanie :). Najpierw podłącz prostownik do aku, a dopiero potem go włącz, aby nie zrobić czasami zwarcia. W sumie możesz go odłączyć i wyjąć, ale sporo z tym roboty. Według VINu masz aku o pojemności 105 Ah, więc ładuj go prądem o natężeniu maksymalnym natężeniu 10 A. Pusty akumulator powinno ładować się 10 godzin (przy takim prądzie ładowania), ale pewnie Twojemu będzie potrzeba mniej. Wszystko i tak zależy od prostownika, bo jeden ładuje aż go nie wyłączysz, a drugi sam dostosowuje się do aktualnego naładowania.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga