Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C5] Padła skrzynia biegów ASB

Układ napędowy i skrzynie biegów
tepek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2009, 23:06
Lokalizacja: Września

[A6 C5] Padła skrzynia biegów ASB

Post autor: tepek » 05 kwie 2009, 22:31

Witam.
Niestety stało się. W piątek padła mi automatyczna skrzynia biegów :-( Od 2 miesięcy już coś się z nią działo. W czasie jazdy czasami autko przechodziło w awaryjny tryb skrzyni. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu zapłonu usterka znikała i auto jechało dalej bez problemu.
W piątek zauważyłem, że przy wstecznym bardzo szarpie. Po jakimś czasie na biegu do przodu też tak zaczęła. Pojechałem do zaprzyjaźnionego warsztatu i okazało się, że mechanik już widzi opiłki wylatujące ze skrzyni. I decyzja: naprawa lub wymiana na inną używaną.
Co mi radzicie drodzy forumowicze? Lepiej oddać auto do specjalistycznego warsztatu zajmującego się skrzyniami i wyremontować ją i dostać gwarancję, czy może kupić używaną i wsadzić do auta? Mam jeszcze jedną prośbę. Może ktoś z Poznania lub okolic może polecić mi jakiś warsztat, który zajmuje się skrzyniami automatycznymi...Z góry dziękuję za wszelkie rady, informacje i posty.
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2009, 22:48 przez tepek, łącznie zmieniany 3 razy.

Voytec
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 936
Rejestracja: 05 lip 2008, 22:29
Imię: Wojtek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDUD 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Eindhoven/WSCHOWA
Kontakt:

Post autor: Voytec » 05 kwie 2009, 23:27

tepek, jak chcesz jezdzic tym saochodem dalej to napraw i bedziesz wiedzial co masz,a jak chcesz sie go pozbyc to za 3tys widzialem do kupienia ASB.
Nigdy nie wiadomo co kupisz a jak jest z handlarzami czesciam to wszyscy wiedza :mrgreen:

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 10 kwie 2009, 20:40

PRZECIEZ TA SKRZYNA TANIEJ WYJDZIE W NAPRAWIE NIZ W WYMIANIE !!! NO LUDZIE !!! DZIS AUTOMAT TO BETKA !!
teraz mercedes w-210 2.7 CDI
Jednak jak nie ma gwiazdy to nie ma jazdy .

Awatar użytkownika
Z1 TOMEK
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 102
Rejestracja: 25 wrz 2008, 21:43
Lokalizacja: Białogard

Post autor: Z1 TOMEK » 11 kwie 2009, 09:25

tepek pisze:Od 2 miesięcy już coś się z nią działo
kolego tepek może jakbyś szybciej zareagował to zmniejszyłbyś koszta związane z naprawą. Jak np. bije koło to nie czeka się aż się nagle urwie :roll: Ceń bardziej życie swoje i pasażerów.
tepek pisze:naprawa lub wymiana na inną używaną
Wymiana na inną... nie masz pewności czy jej nie będziesz musiał za jakiś czas naprawiać. Lepiej naprawić swoją, bedziesz wiedział przynajmniej co w niej siedzi.


krzys124 staraj się nie krzyczeć nawet jak masz rację <ok>
ŻYJ DLA LUDZI NIE DLA RZECZY...

Obrazek

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 11 kwie 2009, 22:02

panowie ja jestem po regeneracji skrzyni w SSerwis ,autko teraz chodzi jak marzenie biegi przełączają idealnie koszt 4500 :-/ radził bym też regenerować bo faktycznie tak jak koledzy mówią nie wiadomo co kupisz

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 12 kwie 2009, 09:12

krisu pisze:panowie ja jestem po regeneracji skrzyni w SSerwis ,autko teraz chodzi jak marzenie biegi przełączają idealnie koszt 4500 :-/ radził bym też regenerować bo faktycznie tak jak koledzy mówią nie wiadomo co kupisz
No wlasnie koszt 4500 wole jechac do Rostek ! niz tu tyle wywalic

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 13 kwie 2009, 10:00

krzys124,kolego a skąd wiesz ile byś zapłacił u Rostka .
każdy przypadek jest inny i koszta też inne .Osobiście wolę dołożyć ciut więcej i mieć spokój niż szukać szczęścia po całej Polsce

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 14 kwie 2009, 19:28

No fakt zakladam , ze mniej , ale naprawialem tam juz kilka skrzynek , kilku znajomych tam wysalalem , wszyscy wczesniej znali koszty napraw skrzynek tu , tam okazalo sie duzo taniej , juz o tym pisalem , w galaxy tu na slasku zaspiewano mi 4500 zł tam zrobiono mi tą skrzynkę za 2500zł a po 2000 km jak pojechalem na wymiane oleju i filtra to zaplacilem tylko 200 zł policzcie , olej + filtr + uszczelka = mało ? duzo ? :mrgreen: ja tam jestem mega z nich zadowolony .

[ Dodano: 2009-04-14, 19:31 ]
Jak przypadek inny ? o czym Ty piszesz ? jak sie stawia auto na naprawe skrzynki to wymienia sie w niej wszystko to co sie wymienic powinno , nic starego sie nie zostawia , rozumiem moze dojsc jakis sterownik zawór itd. ale to nie koszty jeszcze raz tyle !!
teraz mercedes w-210 2.7 CDI
Jednak jak nie ma gwiazdy to nie ma jazdy .

krisu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 278
Rejestracja: 01 sty 2009, 22:21
Imię: Jan
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2002
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.7TDI 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: kolbuszowa

Post autor: krisu » 14 kwie 2009, 22:50

krzys124, ty wiesz w ogóle z czego się składa ASB :?:
to nie jest choinka i dwa tryby

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 14 kwie 2009, 23:34

krzys124 pisze:PRZECIEZ TA SKRZYNA TANIEJ WYJDZIE W NAPRAWIE NIZ W WYMIANIE !!! NO LUDZIE !!! DZIS AUTOMAT TO BETKA !!
Jak Automat to betka to dlaczego w polsce tych fachowców od skrzyń jak na lekarstwo?
Podobno zęby na automatach spiłowałeś więc walnij reklamkę gdzie te skrzynie naprawiasz i tym sposobem pomożesz wielu osobom i przy tym dobrą kasę zrobisz bo naprawa automatu to nie wymiana klocków <ok>

Awatar użytkownika
paw1972
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 182
Rejestracja: 09 kwie 2008, 04:22
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol

Post autor: paw1972 » 15 kwie 2009, 00:56

fassi1 pisze:
krzys124 pisze:PRZECIEZ TA SKRZYNA TANIEJ WYJDZIE W NAPRAWIE NIZ W WYMIANIE !!! NO LUDZIE !!! DZIS AUTOMAT TO BETKA !!
Jak Automat to betka to dlaczego w polsce tych fachowców od skrzyń jak na lekarstwo?
Podobno zęby na automatach spiłowałeś więc walnij reklamkę gdzie te skrzynie naprawiasz i tym sposobem pomożesz wielu osobom i przy tym dobrą kasę zrobisz bo naprawa automatu to nie wymiana klocków <ok>
Fassi spytaj się go przy okazji ile gwarancji dostał za tą taniochę ;-) Po za ASO i Sserwis w PL nikt nie daje 2 lat i 120 tys. km Inni "eksperci" kończą swoje specjalizacje na 6 miesiącach. Taka gwarancja świadczy kiepsko i nie wiem czy warto wydać jakiekolwiek pieniądze za 6 mies. gwarancji bezawaryjnej jazdy <ok> A co potem ?
2.5 TDI AYM 2002

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 15 kwie 2009, 07:35

Ja słyszałem i czytałem na tym forum o jednym dobrym fachowcu od automatów "serwis pana Sopy na ÂŚląsku". Podobno gość na prawde zna się na rzeczy. Jeden z kolegów opisywał swoje przejścia z multi i w koncu tam go uratowali. Do tego po prostu trzeba mieć łeb, wiedzę i sporo doświadczenia więc jak ktoś wypisuje że automaty to betka to aż brak słów do komentarza. :evil:

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 19 kwie 2009, 20:48

Koledzy gwarancji dostaje zawsze 6 miesiecy , a auta jezdza do dzis czyli juz jakieś pierwsze - 5 lat, drugie, 4 lata 3 i 4- 2 lata a owo galxy juz 1.5 roku smiga. Ja rozumiem , ze kazdy swojego bedzie chwalił , jezdzijcie gdzie chcecie i płaccie ile chcecie ! mnie to tam rybka.
fassi1 .... czyzbys przegapił jak podawalem gdzie i nr. telefonu ? i powiedz mi przy ilu naprawach skrzyn byłeś ? wiesz jak to wyglada z natury ? czy z opowiesci ?.... Moze i wiesz , ale dlaczego mnie zarzucasz to co zarzucasz ?
fassi1 pisze: Jak Automat to betka to dlaczego w polsce tych fachowców od skrzyń jak na lekarstwo?
Bo wiekszosc jest tak przemądżałych jak ty w tym poscie :mrgreen:
Sopa - ile ludzi tyle opini poczytajcie sami , zapewne zadowoleni klienci też sie znajdą , jak wszedzie

http://www.sserwis.pl/start_pl.php?kategoria=ksiega_pl

ale ja sobie zadzwonie do tego mega fachowca i zapytam sie go co ile i jak on wymieni mi olej w reno safrane z automatyczna skrzynką !! :mrgreen:

Po drugie !! i najwazniejsze w zyciu nigdy nie zostawie swojego auta u zadnego mechanika do ktorego mam dalej niz 30 minut drogi na dłuzej niz czas naprawy !! NIGDY !! i dziwi mnie iz taki mega fachowiec naprawia skrzynke jak tam wielu pisze dwa dni ! tydzien ! Dla mnie tu kupa a nie fachowiec . ale to moje zdanie !! ja sie umawiam , przyjezdzam , biora moje auto naprawiają ja sobie patrze i wyjezdzam z rogalem na ustach .i tak ma byc !!

Awatar użytkownika
A6 Forum - fassi1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1905
Rejestracja: 23 gru 2007, 21:28
Imię: Forum Audi A6
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.6 ABC 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: A6 Forum - fassi1 » 20 kwie 2009, 00:05

krzys124 pisze:Koledzy gwarancji dostaje zawsze 6 miesiecy , a auta jezdza do dzis czyli juz jakieś pierwsze - 5 lat, drugie, 4 lata 3 i 4- 2 lata a owo galxy juz 1.5 roku smiga. Ja rozumiem , ze kazdy swojego bedzie chwalił , jezdzijcie gdzie chcecie i płaccie ile chcecie ! mnie to tam rybka.
fassi1 .... czyzbys przegapił jak podawalem gdzie i nr. telefonu ? i powiedz mi przy ilu naprawach skrzyn byłeś ? wiesz jak to wyglada z natury ? czy z opowiesci ?.... Moze i wiesz , ale dlaczego mnie zarzucasz to co zarzucasz ?
fassi1 pisze: Jak Automat to betka to dlaczego w polsce tych fachowców od skrzyń jak na lekarstwo?
Bo wiekszosc jest tak przemądżałych jak ty w tym poscie :mrgreen:
Sopa - ile ludzi tyle opini poczytajcie sami , zapewne zadowoleni klienci też sie znajdą , jak wszedzie

http://www.sserwis.pl/start_pl.php?kategoria=ksiega_pl

ale ja sobie zadzwonie do tego mega fachowca i zapytam sie go co ile i jak on wymieni mi olej w reno safrane z automatyczna skrzynką !! :mrgreen:

Po drugie !! i najwazniejsze w zyciu nigdy nie zostawie swojego auta u zadnego mechanika do ktorego mam dalej niz 30 minut drogi na dłuzej niz czas naprawy !! NIGDY !! i dziwi mnie iz taki mega fachowiec naprawia skrzynke jak tam wielu pisze dwa dni ! tydzien ! Dla mnie tu kupa a nie fachowiec . ale to moje zdanie !! ja sie umawiam , przyjezdzam , biora moje auto naprawiają ja sobie patrze i wyjezdzam z rogalem na ustach .i tak ma byc !!
Nie miałem innego auta jak automat no i po zajechaniu do jednego z fachowców usłyszałem że w automatach nie wymienia się oleju. Mój ojciec też miał niezłe przejścia z innym fachowcem montującym zregenerowane elementy a kasującym jak za nowe a skrzynia i tak nigdy nie chodziła jak powinna. W życiu nie pojechałbym do fachowca który naprawia automatyczne skrzynie na doczekaniu. Skrzynia musi być dobrze zdiagnozowana żeby wiadomo było co jest przyczyną niesprawności no i jakie części nadają się do wymiany, a tego raczej w pół godziny nie zrobisz (wymiana tylnych klocków trwa minimum 1godz.). Robota ma być zrobiona porządnie a nie szybko tylko żeby skasować klienta.
Naprawiać skrzynie a naprawić to dwie różne rzeczy więc nie wypisuj że to BETKA bo brzmi to co najmniej jakbyś miał w tym fachu ze 30lat doświadczenia

krzys124
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 284
Rejestracja: 08 kwie 2009, 09:51
Lokalizacja: zabrze

Post autor: krzys124 » 20 kwie 2009, 08:18

Zapytam jeszcze raz ! byles kiedys przy naprawie skrzynki biegów ? Jak i napisze ...kto i gdzie pisał o jakimś czasie 30 minutowym ? Kolego - juz ma grzecznosc sie skonczyła - puknij sie w głowe i pomysl ! Dodam - ja mechanik nie praktykujacy (czyli na codzien nie robie takich rzeczy , ale ja klicki z tyłu wymieniam w audi ! 15 minut stronę ! no moze wyjdzie około 17 co ty tam chcesz robic kolego az 30 minut ? jak i co chcesz robic w skrzynce dwa dni ? np. Ja rozumiem osła co sie nie zna wtedy grzebie az mu sie uda naprawic i tydzien ! stad unikam wlasnie takich mechaników ! 3o lat przy skrzynkach nie siedzę , ale tropche jak kłopotów tak i ich ponaprawiałem juz w zyciu a mam 44 lata a handluje samochodami jak i jestem z nia zwiazany od 1982 roku ... dziekuję za uwagę !

[ Dodano: 2009-04-20, 08:22 ]
fassi1 pisze: Nie miałem innego auta jak automat no i po zajechaniu do jednego z fachowców usłyszałem że w automatach nie wymienia się oleju.
To moze ty odpowiesz mi na to ...jak wymienisz w safrance z 1997 roku olej w jej skrzynce !! :mrgreen: czekam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga