Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ A6 C6] Wymiana termostatu 3,2 fsi

Warsztat
rafal_m
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 743
Rejestracja: 12 lis 2012, 18:32
Imię: Robert
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Frankfurt
Kontakt:

Re: termostat

Post autor: rafal_m » 18 sie 2015, 08:47

andi50 pisze:Witam !

Termostat wymienilem nowy kupiony w ASO , chyba niemozliwe zeby byl uszkodzony ...

[ Dodano: 2015-08-16, 10:34 ]
jeszcze jedno pytanko , znalazlem cos takiego ; czujnika klimatyzacji 4F0959126B za co on odpowiada gdzie go szukac w moim silniku czy wogole mam go moze on odpowiada za skoki temperatury ??
Nie wiem jak jest zbudowany ten termostat bo go nie ogladalem, ale kiedys mialem taki przypadek w innym samochodzie ze samochod sie przegrzewal (termostat sie nie otwieral) termostat zostal wymieniony i nie pomoglo... okazalo sie ze w kroccu jest nadlamany plastik i termostat nie ma sie za co zaprzec. Oczywiscie krocca od reki nie bylo i pare dni jezdzilem bez termostatu. Wtedy wlasnie mialem taki motyw jak Ty, samochod nawet nie osiagal 75 stopni, oczywiscie w kabinie bylo zimno. Stad wniosek, ze albo termostat do bani albo zle go zalozyles, albo cos jeszcze jest uszkodzone.

Awatar użytkownika
czarnykurczak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 78
Rejestracja: 01 sty 2015, 12:12
Lokalizacja: Warszawa

Re: termostat

Post autor: czarnykurczak » 19 sie 2015, 15:26

andi50 pisze:Witam !

Termostat wymienilem nowy kupiony w ASO , chyba niemozliwe zeby byl uszkodzony ...
Bardzo możliwe, że był lipny od początku. Już widziałem takie akcje: termostat wahlera wyjęty przy mnie z pudełka i wrzucony do ciepłej wody za żadne skarby nie chciał się otworzyć.

andi50
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 123
Rejestracja: 22 lip 2013, 18:02
Lokalizacja: Bydgoszcz

termostat

Post autor: andi50 » 10 wrz 2015, 18:49

Witam Panowie !

W sobote mam Termin na wymiane 2 raz termostatu , oby to byla wlasciwa przyczyna ze trafilem nowa sztuke i wadliwa <nerwus> , panowie wyczytalem gdzies ze moze byc tez wina AGR chlodnica ze temperature pokazuje ponizej 90 stopni jak w moim przypadku przy wolnej jezdzie lub miasto trzyma temp.. a jak wyskocze na autostrade Spada nawet do 50 stopni ... co myslicie ?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kovalnet
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 42
Rejestracja: 27 gru 2012, 21:58
Imię: Piotr
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2004
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: MARCINOWICE

Post autor: kovalnet » 27 paź 2016, 10:34

Czy dało by się przywrócić te fotki do tutoriala ?

and_bany
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 13
Rejestracja: 28 gru 2016, 10:49
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: [ A6 C6] Wymiana termostatu 3,2 fsi

Post autor: and_bany » 28 gru 2016, 11:32

Jareknowiak pisze:Jeżeli to komuś się przyda to poniżej opis wymiany termostatu.

Pacjent A6C6 silnik 3,2 FSI

właśnie na początku myślałem, że uniosę kolektor i odkręcę siedem śrub termostatu
Niestety połączenie, które widać na pierwszym planie zdjęcia powyżej nie pozwala na jego wyjęcie ( za krótki przewód gumowy) powoduje on, że nie można podnieść termostatu z głowicy. Ten króciec połączony jest z plastikową rurką, która niestety przykręcona jest do głowicy silnika. Na zdjęciu nr 4 dwie najniżej położone strzałki pokazują gdzie znajduje się mocowanie tej rurki.
Trzeba je odkręcić. Po lewej stronie (patrząc na silnik) odkręca się bezproblemowo - śruby są widoczne (zdjęcie nr 6), ale po prawej stronie trzeba się trochę pogimnastykować - chyba że zdejmie się pasek osprzętu. Ja tego nie robiłem więc trochę trwało zanim odkręciłem te dwie kolejne śruby.
Po odkręceniu tych śrub można odsunąć od głowicy tą rurkę i zdjąć termostat, wcześniej trzeba kombinerkami zdjąć opaski zaciskowe na tej krótkiej rurce, które są widoczne na zdjęciu nr 5. Zdjęcie nr 7 pokazuje jak wypina się gumowy króciec łączący termostat z rurką którą odkręciliśmy od głowicy.
Witam.
Jestem świeżo po wymianie termostatu. Bardzo mi się przydał Twój opis. Od siebie dodam, że warto jeszcze wymienić uszczelki w tej plastikowej rurce, która połączona jest z termostatem i z głowicą. U mnie po złożeniu i zalaniu nowym płynem okazało się, że jedna przecieka (uszkodziła się). Za 2 uszczelki (06E 121 119A) zapłaciłem niecałe 5 euro.
Pozdrawiam: and_bany

Fafal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2018, 10:32
Lokalizacja: Pomorskie

Post autor: Fafal » 16 gru 2018, 00:45

Wruce do tematu. Jak to sie skończyło. Druga wymiana termostatu rozwiązała problem niskiej temp.?

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga