Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Ratować Audi czy się pozbyć?

Nadwozie
qwerty01
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 515
Rejestracja: 25 gru 2012, 19:02
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.4 AGA 165KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Białystok

Post autor: qwerty01 » 14 paź 2018, 08:38

C5 rdzewieje jak jest bita. Czasami mogą rdzewieć przednie błotniki (jak niebity), ale nie cały

Awatar użytkownika
teiwaz
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 339
Rejestracja: 06 cze 2014, 12:18
Imię: Darek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1999
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7TDI CANA 190KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: teiwaz » 15 paź 2018, 06:32

Rdzewieją błotniki, tylne sanki jesli sa stalowe, tylne nadokla pod plastikowymi osłonami, rynienki pod listwani(to chyba najgorsze bo widac dopiero jak rdza wyjdzie ponad listwy), doły drzwi pod listwami i generalnie wszyskie miejsca gdzie jakiś plastik/guma styka się z blachą nie ważne czy bite czy nie. Po tylu latach po prostu na styku byma robi mikro ryse w lakierze potem przeciera się przez ocynk i rdza ma już z górki. Na szczęście same blachy w tych c5 sa jeszcze dobrej jakości więc da się to ratowac, tylko dobry podkład epoksydowy trzeba połozyć i pilnowac żeby nie przetrzeć go do blachy przy szlifowaniu, najlepiej 2 - 3 cienkie warstwy. Ja daje App r-stop + App epoksyd 2 składnikowy i trzyma bardzo ładnie. Na podwozie i nadkola od wewnątrz tak samo + masa polimerowa APP + Tectyl Bodysafe Wax. Niezardzewiałe mają prawo byc chyba tylko takie które nie były jeżdzone i trzymane ciągle w garażu albo ktoś pilnował i dawał jakieś woski zabezpieczające.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga