Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

VAG CAN PRO - Recenzja

Diagnostyka VAG
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
timoti26
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 08 sie 2013, 15:11
Imię: Andrzej
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Kontakt:

VAG CAN PRO - Recenzja

Post autor: timoti26 » 27 mar 2014, 12:58


UPDATE 01.2018
Sporo się zmieniło od czasów publikacji tej recenzji, zrobiłem więc nowy artykuł i zachęcam do czytania na moim blogu, jest tam sporo ciekawych rzeczy i będzie jeszcze więcej :)
http://karoltech.pl/blog/motoryzacja/va ... -go-kupic/


Jako że jest pełno pytań typu VCP czy VCDS postanowiłem napisać recenzję VCP.

Program VAG CAN PRO możemy kupić w 2 opcjach:
Pojazdy 1990-2014 koszt 944 zł
Pojazdy tylko z CAN koszt 644 zł

Sam zakup niestanowi problemu jednakże nie obyło się bez incydentów kupując na stronie obd2.pl nie zostałem przekierowany do strony płatności mimo że na dole strony widnieją różne metody płatności. Jak się potem okazało sprzedawca wyłączył wszystkie metody płatności pozostawiając tylko przelew tradycyjny no cóż zawsze to parę groszy dla sprzedawcy więcej.
Polecam zatem zakup przez allegro.

UWAGA!
Zanim kupisz ZASTANÓW SIĘ dobrze, sprzedający po aktywacji programu NIE PRZYJMUJE ZWROTÓW!!


SPRAWY TECHNICZNE
1. Jeśli planujesz używać interfejsu przez USB hub - Jest to możliwe jednak trochę kłopotliwe być może firmowy HUB był by lepszy od chińskiego.
2. Jeśli twój Laptop, PC itp. jest na chipsecie AMD - działa choć delikatnie mniej stabilnie
3. Jeśli masz tablet z Windows 8/8.1 to fajnie mając 2 porty usb odpalisz program (jedyne co musisz zrobić to pobrać aktualne sterowniki FDI - producent VCP ich nie udostępnia) Jednak program do poprawnego działania wymaga myszki/touchpada.

INTERFEJS
Interfejs jest powiedzmy ok można zmieniać skórki których jest całkiem sporo - każdy znajdzie coś dla siebie. I to chyba tyle jeśli chodzi o plusy.
Możliwości konfiguracji interfejsu się skończyły. Nie można ani powiększyć ani pomniejszyć okna. Moduły nie mają ładu ani składu żeby znaleźć sterownik nie znając jego numerku będziemy musieli wytężyć wzrok.

FUNKCJONALNOŚĆ
to zganienie opiszę gdy będę mieć więcej czasu i odpowiednie screeny.

WSPARCIE
Instrukcja jaką daje producent w PL (duży plus) jest NIEAKTUALNA dodatkowo jest bardzo uproszczona i nie wnosi zbyt wiele.
Wsparcie na różnych forach? właściwie go brak ludzie nie piszą o VCP prawie wcale... zaś jeśli są tematy to najczęściej o uwaleniu sterownika przy flashowaniu.
Na razie nie kontaktowałem się z wsparciem mailowo lub telefonicznie więc na ten temat się nie wypowiem.

W załącznikach przykłady pełnego skanowania samochodu
Vag Can Pro - Czas skanowania ok 2h
Vag-Can 3.11 - Czas skanowania 10-20min

VCP skanuje wszystkie możliwe sterowniki lub te które zaznaczymy mozolnie klikając w okienko na liście. Po CANie jest znacznie szybciej bo program już sam wykrywa obecne sterowniki
Proszę nie sugerować się wykrytymi błędami skany robione przypadkowo w dużym odstępie czasowym.

___________________
Na razie tyle. Wpis będzie aktualizowany by dać obszerny i obiektywny opis produktu.

Jeśli któryś z forumowiczów ma pytanie odnośnie programu lub chciałby zobaczyć jak wygląda poszczególne menu proszę pisać na PW. ewentualne sugestie w sprawie recenzji mile widziane.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 27 sty 2018, 11:43 przez timoti26, łącznie zmieniany 17 razy.

krystian1986
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:51
Imię: Tomek
Moje auto: RS6 C5
Rocznik: 2003
Nadwozie: Avant
Silnik: 4.2 ANK 340KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Post autor: krystian1986 » 27 mar 2014, 18:49

Fajna recenzja:) to wychodzi na to ze vcds klon jest dużo lepszy.

Awatar użytkownika
kuebk
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 176
Rejestracja: 29 gru 2013, 17:41
Imię: Martin
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0TDI 163KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Post autor: kuebk » 05 lis 2014, 00:04

Wszystko zalezy od potrzeby uzycia, VCDS jest bardziej do diagnostyki, VCP bardziej do flashowania.

Moze autor recenzji moglby cos wiecej napisac po prawie polrocznym okresie uzytkowania?

Sypex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 04 paź 2012, 22:29
Imię: Jacek
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Manchester UK
Kontakt:

Post autor: Sypex » 01 kwie 2015, 14:28

Ja wczoraj zamówiłem VCP.
Jak otrzymam to podzielę się czy warto.
Ale już na wstępie powinienem odoradzić zakup ze względu na podejście moderatora forum (nie naszego) który jest po prostu chamski.
Po zarejestrowaniu się na forum zostałem od razu zbanowany.
Bo podobno czegoś nie wypełniilem.
Juz na samym początku robią sobie antyreklame.

[ Dodano: 2015-04-01, 13:28 ]
A wiec tak.
Po zainstalowaniu i ściągnięciu reszty plików z severa wszystko śmiga, jak do tej pory bez żadnego problemu.
Działa tak samo, wg mnie jak vcds, plus ma dodatkowo flashowanie sterowników, co jest dziecinnie proste.
Zrobiłem prędkościomierz na FIS, bez żadnego problemu (pytał tylko czy aby na pewno chce użyć danego pliku).
Następne co zrobiłem, to flashowanie skrzyni TIP, tutaj przy czwartym bloku (sa 4 bloki do flashowania) wyskoczył błąd na czerwono <stres> i trochę zacząłem panikować, ale tylko flashowalem ostatni blok i wszystko poszło bez problemu <okok> .

Następną fajną sprawą jest np ustawianie biegu jałowego, turbo i klap kolektora, wszystko odbywa się automatycznie.
Ogólnie jak do tej port na +

I dodam, że to wszystko w A6 C6 3.0tdi

Acha robiłem jeszcze graficzny PDC w A4 B8- bez problemu oczywiście.
Posiadam:
VCP, VCDS, ODIS, Woltomierz, stetoskop :P
Służę pomocą.

malymk45
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 199
Rejestracja: 26 lip 2009, 08:33
Imię: Michał
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2009
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Post autor: malymk45 » 01 kwie 2015, 19:18

Dzięki kolego ,reasumując sprzęt godny polecenia . <okok>

Sypex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 04 paź 2012, 22:29
Imię: Jacek
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Manchester UK
Kontakt:

Post autor: Sypex » 01 kwie 2015, 20:06

Tak, polecam!
Cena/jakość na plus i przynajmniej wsparcie jak coś nie zadziała.
Posiadam:
VCP, VCDS, ODIS, Woltomierz, stetoskop :P
Służę pomocą.

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 01 kwie 2015, 20:11

Kolego też ma VCP tylko bez flashowania ale mogę go wzbogacić o tą funkcję podobno.
Sypex pisze:Zrobiłem prędkościomierz na FIS, bez żadnego problemu (pytał tylko czy aby na pewno chce użyć danego pliku).
Powiedz coś więcej tej modyfikacji.... jest do konkretnego modelu licznika? Kolorowego czy mono?

Sypex
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 50
Rejestracja: 04 paź 2012, 22:29
Imię: Jacek
Moje auto: S6 C6
Rocznik: 2007
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Manchester UK
Kontakt:

Post autor: Sypex » 01 kwie 2015, 20:37

Musisz mieć licznik kolor
Posiadam:
VCP, VCDS, ODIS, Woltomierz, stetoskop :P
Służę pomocą.

Awatar użytkownika
Bart_d
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 434
Rejestracja: 19 cze 2009, 10:11
Imię: Daniel
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2015
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0 TDI 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Suwałki

Post autor: Bart_d » 03 kwie 2015, 10:19

Dzięki ... mam mono wyświetlacz więc opcja chyba odpada.

Co do VCP to również podzielę się opinią ponieważ użytkuję od prawie roku taki kabelek w wersji bez K-line (do C6 nie jest ono potrzebne), w kompie z Win XP.
Przedtem użytkowałem kabelki made in china , ale po 3 sztukach uwalonych/regenerowanych itd., miałem już dość <wnerw> .
Po powierzchownym przetestowaniu u kolegi w warsztacie - zaryzykowałem i kupiłem.
Funkcjonalność jak dla mnie i dla moich potrzeb, na poziomie VCDSa. Co prawda gotowe procedury czasem nie zdają egzaminu, albo są nie dopracowane np.: kasowanie serwisu.... ale praktycznie z nich nie korzystam bo nie ma takiej potrzeby. Wszystko co chcę znajduję w blokach pomiarowych, adaptacjach, kodowaniach, itd.
Tak naprawdę (ja, zwykły użytkownik C6-ki) nie wiem czego jeszcze miałbym wymagać od takiego urządzenia? Odczyt/kasowanie błędów, logowanie, przekodowywanie gdybym coś dostawiał, kasowanie inspekcji, bloki pomiarowe....
Gdybym miał warsztat gdzie każda minuta byłaby na wagę złota, to może czas wspomnianego (przez autora wątku) całkowitego skanowania pojazdu byłby istotny, ale w moim obecnym przypadku nie jest (zresztą przy CAN-ie wystarczy wejść w Listę GATEWAY i widać wszystkie sterowniki i obecność w nich ew. błędów)
Z perspektywy oceniam to jako bardzo dobry wybór. Przy Audi A6 C6 i młodszych, uważam że "kabelek" powinien być na wyposażeniu jak lewarek i klucz do kół ;). Zakup zwraca się momentalnie - np kiedy odmówi posłuszeństwa blokada kierownicy.

Aha ...
timoti26 pisze:2. Jeśli twój Laptop, PC itp. jest na chipsecie AMD - działa choć delikatnie mniej stabilnie
Właśnie spojżałem na nalepkę na moim lapku... właśnie jest na AMD i lata bardzo stabilnie <mysli>

nozone
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 65
Rejestracja: 12 mar 2017, 15:12
Lokalizacja: płock

Post autor: nozone » 30 wrz 2018, 20:07

Cześć odgrzewam kotleta.

Proszę o opinie na temat VCP CAN PROFESSIONAL . Czy coś się zmieniło.
Własnie stoję przed zakupem VCDS albo VCP i sie zastanawiam. Pierwszy znam druki praktycznie mniej jak połowa ceny i można flashować.

Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami z perspektywy czasu.

[ Dodano: 2018-09-30, 20:07 ]
Kupiłem ten interfejs (oryginał) bardziej z ciekawości i po miesiącu użytkowania mam mieszane uczucie może dlatego że przyzwyczaiłem się do VCDS i moim zdaniem jeżeli ktoś chce zainwestować to lepiej w VCDS. Jak mi czas pozwoli to w następny weekend zrobię filmik jak lata ten interfejs i co można nim zrobić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga