Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Pneumatyczne zawieszenie a stacja diagnostyczna

Zawieszenie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Acztery
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2016, 09:22
Lokalizacja: Kraków

Pneumatyczne zawieszenie a stacja diagnostyczna

Post autor: Acztery » 28 maja 2018, 23:59

Witam dopiero co kupiłem a7 z pneumatycznym zawieszeniem. Chciałbym zapytać się czy można śmiało jechac na przegląd na stację diagnostyczna bez obawy że coś uszkodza czy należy wprowadzić auto w jakiś specjalny tryb? Gość z jednej stacji dziś odesłał mnie na okręgowa....

I przy zmianie kół co należy zrobić jak auto wjeżdża na podbosnik?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 29 maja 2018, 09:04

Przy pneumatyce należy zablokować zawieszenie, czyli włączyć tryb podnośnika, gdy auto będzie podnoszone. Na przeglądzie auto zawsze stoi na kołach, więc nic nie trzeba dodatkowo robić, a wystarczy tylko włączyć tryb 'comfort' lub 'auto' i tyle. Wiele stacji diagnostycznych obawia się tego typu zawieszenia, aby czegoś nie uszkodzić. Nie możesz włączyć trybu podnośnika na przeglądzie, bo wynik amortyzatorów będzie trochę zawyżony. Natomiast porządny wulkanizator zapyta się, czy auto posiada pneumatykę i poprosi o włączenie odpowiedniego trybu, zanim podniesie auto.

Ogólnie trybu podnośnika używa się, gdy chociaż jedno koło ma zostać podniesione :).

PS. Temat przeniosłem do odpowiedniego działu.

Awatar użytkownika
Acztery
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 12
Rejestracja: 12 lut 2016, 09:22
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Acztery » 29 maja 2018, 14:44

Dzięki!

Czyli na diagnostyce śmiało mogę sprawdzić zawiasy i pozwolić im działać.

A czy wiesz jak włączyć ten tryb? Skoro mam go włączyć nawet gdy jedno koło jest podnoszone, oznacza to że lepiej z pneumatyką na krawężniki nie wjezdzac dwoma kołami?

mat1324
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 15144
Rejestracja: 23 sty 2013, 23:55
Imię: Mateusz
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2011
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Kontakt:

Post autor: mat1324 » 29 maja 2018, 15:43

Aby włączyć ten tryb trzeba nacisnąć przycisk 'CAR', a następnie wybrać lewy dolny przycisk koło pokrętła, które oznacza 'Systemy Car' (widoczne na ekranie MMI). Następnie z dostępnych opcji na ekranie wybierasz 'Serwis & Kontrola' i zmieniasz opcję 'Resorowanie pneumatyczne: wymiana koła' na 'włącz'. Kroki napisałem z pamięci, ponieważ nie mam przy sobie takiego auta, ale tak się to mniej więcej robi :).

Możesz wjeżdżać na krawężniki, bo dlaczego niby nie :). Tryb podnośnika włącza się, gdy chociaż jedno koło ma zostać podniesione, więc oderwie się od ziemi, a przy parkowaniu raczej tak się nie dzieje. Po zakończeniu pracy można wyłączyć ten tryb, a jak się tego nie zrobi, to wyłączy się sam po przekroczeniu 10 km/h.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A7 4G (2010-2018)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga