Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C4] Box na dach, czy jest sens?

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 26 lis 2009, 15:06
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

[A6 C4] Box na dach, czy jest sens?

Post autor: Darp » 21 lis 2010, 22:35

Witam
Chciałbym zasięgnąć opinii czy da się komfortowo i szybko podróżować starszą A6 C4 sedan z tradycyjnymi belkami na dachu i box-em ok 400 litrów. Mam na myśli trasę 1400 km w Alpy.
Mam problem ze spakowaniem się na rodzinne wyjazdy (ja plus 3 moje kobity).
I zastanawiam się nad kupnem bagażnika dachowego.
Jeździłem kilka razy z belkami jak miałem przewieźć coś dłuższego (np choinkę :-) )
i bardzo hałasowały już przy 70-90 km/ha.
Nie bardzo wyobrażam sobie jazdę z box-em np po niemieckich autostradach.
Byłbym wdzięczny za opinie i rady osób, które podróżowały na dłuższej trasie z box-em,
bo nie wiem czy jest sens kupować.
Pozdrawiam
Darp

Awatar użytkownika
toso92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 09 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Paris

Post autor: toso92 » 22 lis 2010, 10:27

Kolego , musisz wiedzieć ze same belki szumią głośniej niż przysłowiowa trumna
ja kupiłem belki przed wyjazdem do Chorwacji i tez się przestraszyłem bo strasznie gwizdało ale jak założyłem trumnę (kolega mi pożyczył ) od razu było ciszej ,na cale szczęście.
Zrobiłem 6tys km "teściową na dachu "PARYZ -WLOCHY CHORWACJA AUSTRIA POLSKA i abarot PARYZ i mogę śmiało powiedzieć śmigaj kolego , oczywiście musisz dobrze przykręcić
bo akurat w Chorwacji na autostradzie widziałem jak latały gacie bo się trumna otworzyła (oderwała) ale pewnie to tez wiesz i druga sprawa trumna musi być bardzo dobrze ustawiona ,( w pewnym momencie naszej podroży musiałem ja zdjąć) i po ponownym założeniu było dużo głośniej ,trumna nie była prosto wglądem osi autka, po ustawieniu na parkingu wszystko ucichło tak ze szerokości i miłego pobytu w Alpach <piwo>
PS zobacz z jaka prędkością możesz jechać z dana trumna na mojej było 150 km i tyle tez jechałem (czasami )

Awatar użytkownika
Darp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 26 lis 2009, 15:06
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Darp » 22 lis 2010, 11:23

Dziękuję za opinie
Nie zależy mi na specjalnie zawrotnych prędkościach.
Teraz byłem na lodowcu i bez box-u nie przekraczałem 150.
A zazwyczaj 120-140
A analizowałeś jak bardzo wzrosło spalanie?
Pzdr
Darp

Awatar użytkownika
toso92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 09 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Paris

Post autor: toso92 » 22 lis 2010, 17:22

minimalnie wzrosło ,o jakieś pol litra na sto ale 3 osoby, pies nie licząc bagażu a było tego trochę

Awatar użytkownika
Darp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 26 lis 2009, 15:06
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Darp » 22 lis 2010, 20:43

To faktycznie niedużo
A jakie masz belki, takie klasyczne, belka plus mocowania czy aerodynamiczne?
Darp

Awatar użytkownika
toso92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 09 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Paris

Post autor: toso92 » 23 lis 2010, 09:00

ja mam te klasyczne "relingi" (tak to się chyba nazywa)
maly-wypad-za-miasto-vt22187.htm
jak w każdym avancie

do tego dokupiłem takie belki

Obrazek

zakupione w norauto

Awatar użytkownika
Darp
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 26 lis 2009, 15:06
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: Darp » 23 lis 2010, 11:58

Fajna wycieczka
Gratuluje
Jak lubisz podróżować to polecam Kalifornię, nie pożałujesz.
Wracając do tematu, dziękuje za informację
Chyba muszę ten box kupić.
Teraz jeszcze kwestia wyboru, modelu wstępnie Thule Atlantis 600 340l albo Kamei Corvara 390l
Pozdrawiam
Darp

Awatar użytkownika
toso92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 09 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Paris

Post autor: toso92 » 23 lis 2010, 12:15

Wydaje mi się ze nie można na tym oszczędzać , jeżeli chcesz mieć spokój podczas podroży
wybieraj raczej sztywne trumny i koniecznie z kilkoma zamkami nie ze względu na złodziei ale właśnie ze względu na bezpieczeństwo , bo tak nawiasem mówiąc to te zamki chyba muszą ich bardzo śmieszyć moim zdaniem otwieranie boczne jest lepsze niż tylne i obejrzyj dobrze system mocowania , są rożne , przy niektórych trzeba się trochę pomęczyć no i oczywiście nigdy nie upychaj bagażu w środku , te trumny muszą się zamykać same i wtedy wiatr je dociska i jest ok natomiast jeżeli będziesz dociskał i górna cześć będzie się trzymała tylko na zamkach !!!!! może być bryndza !!!!ten wypadek w Chorwacji który opisywałem wyżej to jeżeli dobrze widziałem , (nie zatrzymałem się tylko zwolniłem) to chyba pokrywa się "rozdarła" i cyckonosze poleciały na "szosu" nie było niebezpiecznie a raczej śmiesznie ale cóż gostek musiał to chyba jakoś pozbierać z autostrady

Awatar użytkownika
golob
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 293
Rejestracja: 08 mar 2009, 23:22
Lokalizacja: Wro

Post autor: golob » 03 sty 2011, 10:12

Zrobiłem w z dużym boxem na dachu trase ponad 8000km po prawie całej europie i nie ma najmniejszych problemow, z dobrym boxem mozna jechac szybko, jest troche głośniej ale nie ma tragedii, roznicy wielkiej w spalaniu tez nie ma, wiadomo że pali ciut wiecej ale i tak jazdy w takiej trasie nie ma jak porównać, mi spalanie wyszło chyba 6,3l/100km na trasie 8000km

Awatar użytkownika
ceemack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 187
Rejestracja: 26 sie 2008, 05:50
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ceemack » 09 sty 2011, 16:04

a jakie firmy koledzy polecilibyscie i na co zwrocic uwagę bo zamierzam zakupic taki kolo 500 litrów
AUDI RULES

Awatar użytkownika
ceemack
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 187
Rejestracja: 26 sie 2008, 05:50
Lokalizacja: lubelskie

Post autor: ceemack » 09 sty 2011, 20:07

robert229 pisze:
ceemack pisze:a jakie firmy koledzy polecilibyscie i na co zwrocic uwagę bo zamierzam zakupic taki kolo 500 litrów
Ja Ci mogę polecić box firmy THULE,sam mam zamiar w najbliższym czasie kupić model ATLANTIS 600
wlasnie mysle o thule , pracuje w szwecji to jest w czym wybierac myslalem tez o polskiej firmie jost moze ma ktos o niej jakies zdanie?
AUDI RULES

Awatar użytkownika
toso92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 101
Rejestracja: 09 mar 2010, 08:34
Lokalizacja: Paris

Post autor: toso92 » 10 sty 2011, 09:29

ja pożyczyłem od kumpla ,Polski bagażnik zrobiony z włókna ,nie znam marki ale była etykietka z Wrocławia z tego co wiem zapłacił kolo 700 złotych ,polecam ,choć widziałem tutaj we Francji bardzo fajne rozwiązania miedzy innymi zamków i systemów mocowań ciut droższe.
Ale tak jak pisałem wyżej , najważniejsze jest to żeby trumna była sztywna (włókno)i miała kilka zamków oraz to żeby nie wpychać na sile bagaży i dobrze ustawić

PS z innej polki i trochę na wesoło: krotka wymiana zdan na CB kiedy jechalismy przez Polske
-mobilki dajcie dajcie trochę marginesu dla AUDI z teściowa na dachu (do trzech ciezarowek przedemna)
po zjechaniu podziękowałem i slysze
-a jak ci się z ta teściowa jedzie ??
-SZUMI kolego Szumi
-no teściowa jest od tego żeby szumiała
i śmiech przez następne 50 km

Awatar użytkownika
Wujek-West
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 711
Rejestracja: 15 sie 2010, 09:51
Imię: Krzysztof
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 1998
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.4 136KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: Katowice/Łaziska
Kontakt:

Post autor: Wujek-West » 10 sty 2011, 09:35

Thule bardzo dobra firma i przystepne ceny , ja polecam z czystym sumieniem tą firme 8-)
Tylko słaba Polska boi się silnego Śląska

marcinbog
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 9
Rejestracja: 14 gru 2017, 20:28
Lokalizacja: Oświęcim

Post autor: marcinbog » 14 sty 2018, 14:08

Jesli nie macie nic przeciwko to chetnie sie podlacze pod temat.Szukam wlasnie belek poprzecznych do C6 avant.Priorytetem dla mnie jest to zeby byly jak najnizsze uchwyty do relingow(Auto troszke lezy na ziemi S6)Glosnosc nie ma jakiegos wiekszego wplywu bo box ktory bedzie zalozony jest na prawie cala szerokosc dachu i wyprofilowany tak ze belki poprzeczne sie wtapiaja w box.Cos szukam w rosadnej cenie.Chyba ze proponujecie podjechac do jakiegos centrum z bagaznikami i mierzyc na miejscu.Pozdrawiam

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C4 (1991-1997)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga