Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Komputer pokładowy do A6 C6 3.0TDi

Warsztat
Jorgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 13 cze 2016, 13:13
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Będzin

Komputer pokładowy do A6 C6 3.0TDi

Post autor: Jorgos » 07 lis 2017, 10:32

Hey,
pomyślałem, że w końcu pochwalę się moim zestawem multimedialnym nad którym pracuję od pewnego czasu. W końcu mam pierwszą działającą wersję - ale jescze bez integracji z MMI.
Od poczatku: Na fabrycznym ekranie 7" mam założony panel dotykowy (10 punktowy multi touch - oczywiście pojemnościowy). Panel jest zasilany i sterowany przez USB, także jego używanie jest banalnie proste z róznymi urzadzeniami. Początkowo wybór padł na jednostę Intel Stick z windowsem 10, niestety Windows nie nadaje sie do tego celu - tylko jedna sensowna nawigacja, mało stabilna, niezbyt estetyczna, spotify nie da sie uzywac w czasie jazdy - male przyciski, ogólem ryzyko zbyt duże, ponadto nie ma wsparcia dla Yanosika. Także przesiadłem się na Androida - jednostka Odroid XU4 z 8 rdzeniowym procesorem. Obecnie mam zainstalowany android 7.1.1, z wygodnym launcherem, wspiera multiwindow, wiec można mieć jednocześnie spotify jak i nawigacje "side by side". No i podstawa - Yanosik :) wszystko na jednym ekranie. Na chwile obecna wszystko odtwarza dzwiek przez wejscie AUX, stąd brak sterowania, ale mam podłaczoną karte dzwiekową Sennheisera, wiec dzwiek daje rade ;). Trwają już prace, aby podłączyć się pod AMI przez wejscie IPoda a nie zwykly AUX, dzieki czemu w MMI bedzie mozna listować utwory, zmieniać przyciskami, przeskakiwać, przeglądac playlisty - obecnie jestem na etapie rozkodowania protokołu, znalezione rozpiski w necie nie są dokładne, moje ramki przychodzą w trochę innej kolejności, mają inny format - nic czego by sie nie dało ogarnąc ;) Ostatnim etapem będzie podłączenie się pod szynę komunikacyjną z panelem MMI, moje urządzenie będzie wyświetlało obraz dla wybranego "INFO", którego nigdy nie używam, bo w polsce i tak niczego sensownego nie da sie uzyskać z niego ;) Co zyskam: Obsługę kółka - czyli mozliwosc przeskakiwania po obiektach w menu, dodatkowe przyciski, no i joystick - a to już nie ograniczone możliwości :) Na koniec najważniejsze czyli zdjęcia. Auta z zewnątrz nie pokazuje - klasyczna czarnulka na fabrycznych felgach 17, wewnątrz też bez szalu - welur, z przyszłościowymi planami na podmiankę na półskórę ;)

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
damos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1265
Rejestracja: 29 cze 2010, 11:17
Imię: Damos
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2011
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDUC 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Benzyna
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: damos » 07 lis 2017, 14:36

Jurek - szacun! <okok> <oklaski>
Dużo pracy i dużo wiedzy!
Jak podłączyłeś net? Poprzez zewnętrzny modem GSM na USB, czy po WiFi?
Tak zainstalowany Yanosik jest świetny <hura> Jeszcze tylko podciągnąć sprzętowe przyciski do akceptacji lub odrzucania zagrożeń (emulacja dotyku na predefiniowanych koordynatach ekranu).
Wrzuć jeszcze jakieś "Car Diagnostics Pro VAG OBD2" na Androida lub podobne - i niejednemu szczęka opadnie! <radocha>
Życzę powodzenia i wytrwałości z rozkodowywaniem protokołu - sam w tym kiedyś grzebałem w aucie innej marki i był to ciężki temat :( (chodziło o wskaźnik aktywnego dopalania DPF'a na bazie komunikacji z DDE) Grunt, to nie poddawać się!

Jorgos
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 125
Rejestracja: 13 cze 2016, 13:13
Imię: Jurek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2017
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 245KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Będzin

Post autor: Jorgos » 07 lis 2017, 15:04

Mam modem Wifi i on wspiera dzielenie przez USB, ale niestety JESZCZE nie działa z tym systemem ;) póki co jest lamersko: Karta sieciowa wifi i aktywny router w telefonie ;)
Co do yanosika - póki co dotykanie na ekranie jest wystarczająco dla mnie dobre ;) odkąd używam yanosika zdarzyło mi się może 10 razy coś zglosić, mam szczęscie jeździć po innych :D
Co do OBD - tu sprawa jest prosta, nie ma mowy o niczym wpiętym do OBD "bezprzewodowym" co najwyżej jakiś interfejs przewodowy :) kwestia bezpieczeństwa

Protokół już mam mniejwiecej opanowany, przynajmniej przyciski next/prev czyli to co najważniejsze. Pobieranie nazw utworów też, ale jeszcze jest problem z nawiąznaiem komunikacji ;) w każdym razie na dysku już mam kilkanaście mega danych źródłowych :D Robiłem już podobne rozwiązanie do mojego poprzedniego auta, tam mimo gotowego protokołu zajęlo mi to blisko 2 lata, ale wtedy moja wiedza na temat programowania była mniejsza ;) Teraz fragmenty kodu już mogę wykorzystać, więc trzeba tylko spisać dokładnie ID komendy i jej parametry :D

Oczywiście koszt tej modyfikacji (nie licząc kosztów "robocizny" - wszystko w swoim zakresie) to jest masakra :D Chyba wystarczyło by na retrofit z C7 :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga