Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[C5 ALL] Zwalnia szyba przy zamykaniu

Wnętrze
TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 30 mar 2009, 20:59

No to żeś mnie zmartwił. :cry:

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 30 mar 2009, 21:13

TeEs, mowie Ci kolejny raz kup same ÂŚLIZGI... To na pewno To... <ok>

TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 02 kwie 2009, 00:37

Zacznę od ślizgów. Kupiłem parę za 40 zł.
Czy w metodzie "z lusterkiem" można łatwo wymienić oba ślizgi? Ktoś pisał, że tylko ten blisko słupka B.

MISIEK_A6

Post autor: MISIEK_A6 » 02 kwie 2009, 13:39

TeEs, jest trudnoooooo... Chyba ,że masz malutkie zgrabne rączki <ok> a odkręcić rame drzwi to robota na jakies 10minut... A wymienisz ślizg na pewno szybciej niz z lusterkiem...

Ps. Pamietaj ,żebyś sobie zamalowal miejsce w którym są śruby od ramy byś potem ja dobrze dopasował to zaznaczonego miejsca...

Jeśli źle to zrobisz to przy wyższych prędkościach bedziesz miał świst i to nie turbinki tylko wpadającego powietrza przez mikro szparki <ok> a jak zaznaczysz np. Korektorem z pedzellkiem to bedzie gooooood <piwo>

Mackowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2009, 08:20
Lokalizacja: Rzezawa/Bochnia

Post autor: Mackowy » 06 kwie 2009, 08:52

Koledzy mają racje. Wymień ślizgi i będzie wszystko ok. troszke Cie musze zasmucić. Minowicie to przepłaciłeś za te ślizgi. Na allegro co podal kolega wczesniej linka są po 20 zl do tego dolicz sobie koszty przesyłki. Jeżeli nie daleko masz do serwisu to lepiej podjechać i kupić. Ja osobiście kupiłem w serwisie w Krakowie i zapłaciłem za sztuke całe 14zł <rotfl2>

Nieraz lepiej i taniej jest kupić w serwisie.

[ Dodano: 2009-04-06, 08:53 ]
Wymieniłem slizgi w przednich drzwiach po obu stronach i zajelo mi to godzine bez wyciagania ramy. Po co dodawać sobie roboty.
Pozdrawiam Mackowy

mart73301

Post autor: mart73301 » 06 kwie 2009, 09:08

MISIEK_A6 pisze:To na pewno ślizgi... Odrazu kup dwa...

http://www.allegro.pl/item584843161_sli ... stala.html

Ja miałem identycznie i po wymianie przeszło jak ręką odjął
Nie przesądzaj sprawy. Miałem identyczny objaw. Kupiłem ślizg, pojechałem do mechanika, wracam a on ...... "prowadnice były zabrudzone, wyczyściłem i jest OK". I tak jest rzeczywiście. ÂŚlizg wożę w schowku, a szybka chodzi aż miło. Polecam więc na początku dokładne wyczyszczenie prowadnic. ÂŚlizg to koszt ok. 15 zł. Pozdrawiam.

TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 07 kwie 2009, 23:34

Mackowy , 40 zł za komplet czyli 2 szuki ;-)

Na razie nie miałem czasu wymienić ślizgów i ... "efekt dentysty". 2 dni temu - ciepło - więc otwieram okno, zamykam i ... szyba chodzi normalnie. Widocznie WD-40 potrzebował kilka dni na zadziałanie. Na razie wstrzymam się z wymianą. ÂŚlizgi mam w schowku, więc w razie czego ... :evil:

Mackowy
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 52
Rejestracja: 21 mar 2009, 08:20
Lokalizacja: Rzezawa/Bochnia

Post autor: Mackowy » 10 kwie 2009, 08:08

To gdzie kupowałeś te ślizgi że tak dużo zapłaciłeś?? Pisałem już wcześniej że w serwisie komplet 2 szt kosztuje 28zł
Powodzenia
Pozdrawiam Mackowy

Artur27
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 493
Rejestracja: 07 cze 2008, 20:49
Imię: Artur
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2006
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.8 FSI 210KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Artur27 » 10 kwie 2009, 12:27

TeEs pisze:Na razie wstrzymam się z wymianą.
niema się co wstrzymywać puki jest ładna pogoda możesz wymienić te ślizgi i nie będziesz się martwił a czas to około godzinki <ok>
Obrazek
Marzenie Każdego z nas

TeEs
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 89
Rejestracja: 07 mar 2009, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: TeEs » 14 kwie 2009, 14:55

Korzystając z ładnej pogody wymieniłem ślizgi. Nie były połamane tak jak na zdjęciach w linku do naprawy, ale "wypracowane" więc szyba chodziła odrobinę "przekoszona". Stąd zapewne po nasmarowaniu prowadnic przed wymianą ślizgów było prawie dobrze. Po wymianie jest bardzo dobrze :-)
Dzięki wszystkim za rady <piwo>

siemion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2009, 18:26
Lokalizacja: Reading Anglia
Kontakt:

problem z podnoszeniem szyb

Post autor: siemion » 23 maja 2009, 15:18

morfeusz jestes wielki dzieki

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 04 cze 2009, 17:17

carlos, z tyłu ślizgów nie ma :-)
Jedyne co możesz z tułu zrobić to nasmarować prowadnice smarem i szybe ustawic do pionu, na pewno przestawila sie na fasolce.
Musisz wziąc lusterko i od srodka wsadzic je to zobaczysz te fasolki ktore najpierw musisz popuscic ( torx nr 5 CHYBA! ale na pewno torx) potem szybe dociągasz do pionu i sukcesywnie dokrecasz srubke, tylu uwzaj zeby nie za mocno zeby szyba Ci nie pekła.. Nic wiecej sie tam nie da zrobic, ale na pewno pomoże
Pozdro

siemion
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 29
Rejestracja: 16 maja 2009, 18:26
Lokalizacja: Reading Anglia
Kontakt:

Post autor: siemion » 04 cze 2009, 17:28

Dzieki wam za podpowiedz,faktycznie wymiana slizgow w przednich drzwiach to tylko strasznie brzmi,w obu przednich drzwiach wymienialem slizgi w 1 godz.Bardzo dziekuje koledze co dokladnie punkt po punkcie opisal cykl wymiany.Naprawde kazdy zrobi to bez mechanika i kasa w kieszeni.Pozdrawiam koledzy.

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 04 cze 2009, 19:34

Carlos zlituj sie! przeciez wiesz ze sprzedalem A6 <beczy> :)

Sciagnij boczek, na prowadnicy opiera sie szyba ktora jest przykrecona na 1 srubke do tego jakby slizgu ( ale to nie ten sam co z przodu ) na fasolce, Fasolce czyli otwór na sribke w kształcie fasoli, zeby moc regulowac kąt połozenia szyby. Musisz wsadzic tam lusterko zeby zobaczyc, bo tego nie widac patrzac z zewnatrz. Jak szyba bedzie całkiem u góry tzn gdy bedzie zamknieta to ta fosola bedzie gdzies w polowie prowadnicy ( nie mam 100% pewnosci ) łatwo to znajdziesz.
Musisz popuscic srubke jesli nie jest luzna, pozniej posmarowac prowadnice najlepiej zwykłym smarem, szybe ustawic jak najmocniej do pionu tzn dociagnac jej pionowa strone ( w strone słupka od drzwi ) i dokrecic srubke.

Nie mam jak Ci zorbic fotostory ale to tylko groznie brzmi, sciagnij ten boczek to sam zobaczysz o co cho..
pozdro

Bolszakoof

Post autor: Bolszakoof » 04 cze 2009, 19:56

Obrazek
Stary inaczej Ci tego wytlumaczyc nie potrafie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga