Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6 2004] Lampy przednie, wymiana na polift?

Elektryka
ODPOWIEDZ
knot

[A6 C6 2004] Lampy przednie, wymiana na polift?

Post autor: knot » 29 sie 2017, 09:41

Witam,
na wstępie chciałem się przywitać. To mój pierwszy post, więc dwa słowa o sobie. Od niedawna stałem się posiadaczem A6 C6 3.0 TDI (wcześniej jeździłem C5 w wersji 2.7 Bi-Turbo - mruk silnika bezcenny). C6 trafiła mi się w średnim stanie, ale to tylko wina mojej głupoty, bo mimo, że mi odradzano ten egzemplarz, to napaliłem się jak dziecko ;-) Ale w sumie nieważne ;-) Ważne, że trzeba doprowadzić to auto do jakiegoś wyglądu :)

Sprawa dotyczy przednich lamp. Mam Bi-Xenony, skrętne, sprawne. Problem w tym, że jakiś amator wiejskiego tuningu wsadził w nie paski led, co nie podoba się ani mi ani diagnoście. Biorąc pod uwagę to, że mam te lampy wyciągać, rozklejać, wyrywać te diody i składać na nowo (klosze i tak są już lekko matowe), wymyśliłem, że może lepiej było by wstawić lampy z wersji po liftowej.

Znalazłem coś takiego:
http://allegro.pl/audi-a6-c6-lift-4f0-k ... ml#thumb/4

i teraz moja seria pytań, bo czytam od wczoraj tematy tutaj i chciałem poukładać wiedzę.

1. Czy jeżeli zwyczajnie przełożę lampy, bez żadnej modernizacji. Będzie cokolwiek świecić?
2. Jak to jest z tym boardem? Gdzie to kupić? Czy muszę to wymieniać, żeby ruszyły ledy i jednocześnie działały boczne kierunkowskazy?
3. W sumie nie wiem co jeszcze powinienem wiedzieć, w tej chwili jak włączam kierunek to biały pasek się wyłącza i zapala żółty - ale podejrzewam, że to zrobione jest na jakimś układzie wewnątrz lampy a nie na sterowniku.

Poniżej foty tego co jest...
Link
Link2

Pytanie o przełożenie zegarów - czy ten z kolorowym wyświetlaczem będzie pasował zostawię na osobny post, chyba że jest prosta odpowiedź w stylu tak/nie. To poproszę ;-)

kokosz88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 12 sie 2015, 00:51
Imię: Kokoszyn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nisko

Post autor: kokosz88 » 29 sie 2017, 17:38

Odnośnie zegarów ochrona komponentu się włączy którą trzeba zdjąć albo ASO albo magicy z portalu na A...

yarowsc
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1331
Rejestracja: 10 sie 2017, 23:32
Imię: Jarek
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2016
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 TDI 320KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Post autor: yarowsc » 29 sie 2017, 22:21

reflektory z aukcji - widać że składaki, przetwornice nie od takich lamp, ucho na zestawie naprawczym, dekla brak. obsługa LED na BCM 279K, 279M, 279N. z zegarem problemu nie ma, CP do ściągniecia. czegoś potrzebujesz, pisz na PW

adoss
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 51
Rejestracja: 06 lut 2016, 21:59
Lokalizacja: Głowno

Post autor: adoss » 10 wrz 2017, 19:02

Cześć, robiłem to u siebie w maju 2016, dokupiłem adaptery dzięki czemu nie musiałem kombinować z wtyczkami, do LED jest +1 pin, zmieniać boarda czy robić adaptacji. Wszystko działa bez problemu, na dziennych led przygasa przy włączonych kierunkowskazach. Nie wiem czy ta aukcja jest od gościa który je robi, ja kupowałem bezpośrednio od gościa który sam je produkuje, powiedział że Ci co trudnią się kompletną podmianką czy dołożeniem do aktualnych lamp listew led kupują adaptery od niego :P.

aukcja: http://allegro.pl/adapter-lamp-bi-xenon ... 48492.html

Polecam sprawdzić żarniki przed zamontowaniem, ale czy dobrze świecą a nie czy w ogóle świecą, ja tego nie zrobiłem i jeden dużo słabiej świeci. Od aktualnych chyba nie będą pasowały, Ty masz pewnie żarnik + statecznik, a w polifcie żarnik jest razem ze statecznikiem (czy tam zapłonnikiem)

predki
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1082
Rejestracja: 17 maja 2011, 21:25
Imię: predki
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2012
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: LEGNICA

Post autor: predki » 11 wrz 2017, 06:31

masz do niego numer bo mi zaginoł w telefonie ?
Było Audi80 b2 2.0 litra PB
Było Audi80 b3 1,8 litra PB
Było Audi80 b3 1,9 litra PB
Było Audi a4 b5 1,9 litra ON
Było Audi a4 b6 1,8T litra PB
było Audi a6 c6 2,4 pb

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga