Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

A6 C5 Avant V6 S6Fake Recaro Gwint S6pak

Prezentacja w/w aut.
herusek
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 6
Rejestracja: 04 sty 2016, 19:33
Lokalizacja: Jarocin

Post autor: herusek » 31 mar 2017, 12:59

Tak jak pisałem wcześniej wielkimi krokami zbliżała się wymiana oleju w tippronicu. Mimo że biegi zmieniała płynnie to czułem że coś jej ostatnio dolega. Nieraz podczas jazdy na trasie ze stałą prędkością szarpnęła sobie na ułamek sekundy. Już zwątpiłem czy to od silnika czy skrzyni ale obstawiałem tipa. Więc zebrałem się w końcu aby zorganizować wszystko co niezbędne.

-Olej odpowiedni oryginału.. dawny Esso. Mobil ATF LT 71141 po 31zł litr w Rodonie po zniżkach
-Filtr febi za 35zł z Rodonu. Miałem rozkmine czy brać z ASO za 200zł ale kupiłem zamiennik.
-Uszczelka miski w Intercarsie za 30zł.
-Korek spustowy z uszczelka i oring na korek kontrolny w ASO za "jedyne" 50zł.
W gratisie dostałem też ramki pod rejestracje z ASO.

Czas operacyjny to jakieś 3h na spokojnie. Robiłem to pierwszy raz więc wszystko ostrożnie :P
Potrzebne:
-Kanał/podnośnik
-Torx 27 do śrubek od miski i filtra
-Imbus 8 i 17 do korka spustowego i kontrolnego
-olejnice/olejarke najlepiej jednolitrową bo buteleczka wchodzi na jeden "wpust"

Jak zobaczyłem swój olej i magnesy to się przeraziłem. Olej był wymieniany bardzo dawno bądź wcale ale widziałem większy muł w miskach od tiptronicach.
Magnesy przed oczyszczeniem a po robią wielką różnicę.
Miałem też vaga do sprawdzenia temperatury.

Po wymianie mogę stwierdzić, że mimo wymiany statycznej czyli 6litrow z 14. Skrzynia pracuje jeszcze delikatniej, płynniej, na zimnym szybciej zmienia biegi. Szarpnięcie podczas stałej jazdy ustąpiło , zobaczymy na jak długo. Powoli odkładam na nowy konwerter. Mam nadzieje że niepotrzebnie :) Za kilka miesięcy planuje ponowną wymianę oleju, teraz niech się tam wszystko przepłuka. Przebieg ładnie się wbił na wymianę oleju. Będzie łatwo zapamiętać, oczywiście wszystko odnotowane w moim zeszycie wraz z data przebiegiem kosztem wymian ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
image sharing

W sobotę korzystając z bajecznej pogody postanowiłem umyć Audi i odkurzyć w środku.
Coś mnie tknęło i zdjąłem listwy z drzwi aby zobaczyć czy sól nie zrobiła spustoszenia.
Zabieg jak najbardziej owocny bo na drzwiach kierowcy pojawił się nalot. Załuje że przy malowaniu auta nie przyłożyłem się do tego lepiej aby tam oczyścić ale człowiek uczy się na błędach. Grunt że za wczasu zdiagnozowane i zacząłem działać w celu usunięcia rudej szmaty :)

Obrazek Obrazek
pic upload


Narazie to tyle. Niebawem zmiana felg na oryginalne 18tki s-line i pojadę na hamownie aby zobaczyć ile silnikowi uciekło koni przez te 19 lat :D


Pozdrawiam, mam nadzieję że nie zanudzam Was tymi opisami ;)

Pawel_7

Post autor: Pawel_7 » 15 kwie 2017, 11:51

Dobre podejście do auta. Mam ten sam silnik i też zapisuje sobie wymiany z przebiegami i cenami :d
Niestety ta rdza na dole drzwi powstaje przez te głupie, gumowe listwy. W A6 C7 nie ma już chyba tego dziadostwa. Może dałoby się zaspawać tak samo drzwi w C5 na gładko :)

Gac3k
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 21
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:19
Imię: Szymek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.5TDI 150KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Oława

Post autor: Gac3k » 12 sie 2017, 13:25

Dużo pracy włożyłeś. Piękna sztuka! <okok> <okok> <okok>

racesupport
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 20
Rejestracja: 05 maja 2016, 22:19
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: racesupport » 12 sie 2017, 13:37

Super projekt i piękny kolorek auta ! :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga