Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Auid A6 2.7BiTurbo BES problem z czujnikiem G236

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Auid A6 2.7BiTurbo BES problem z czujnikiem G236

Post autor: slavi30 » 23 lip 2017, 15:48

Witam
Od czasu kiedy podłączyłem komputer do samochodu mam małe zmartwienie bo wyświetla mi błąd: 17866 - Czujnik 1 temperatury spalin : zespół 2 (G236)
P1458 - 35 - 10 - zwarcie z masą - sporadyczny
Ale to nie jest błąd sporadyczny dlatego że jak skasuję po jeździe samochodem od nowa to samo wyświetla wydaje mi się ze nadszedł czas wymiany bo czytałem na forach że te czujniki siadają przy przebiegu 200 tyś. patrzyłem na datę wybitą na jednym z czujników akurat czarny jest to 07/2003 i numer kat. 078919529D znajduje się po stronie pasażera tak samo czujnik w kolorze brązowym.W autoryzowanym serwisie audi pytałem o te czujniki to mówią mi że znajdują się po prawej i lewej stronie po sprawdzeniu numeru VIN. czyli kierowcy i pasażera a moje są z jednej strony od pasażera.Mam zamiar zamówić tylko nie wiem czy dwa czujniki do wymiany czy tylko ten który błąd wywala bo coś gdzieś przeczytałem że czujniki z nowym numerem kat. zmienionym po 01.2017 mają już inne parametry i co doradzicie bo nie wiem co w tej sprawie robić czy założyć nowy i zostawić ten drugi stary.

czoorny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2016, 21:17
Imię: Daniel
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Re: Auid A6 2.7BiTurbo BES problem z czujnikiem G236

Post autor: czoorny » 23 lip 2017, 20:10

slavi30 pisze:Witam
Od czasu kiedy podłączyłem komputer do samochodu mam małe zmartwienie bo wyświetla mi błąd: 17866 - Czujnik 1 temperatury spalin : zespół 2 (G236)
P1458 - 35 - 10 - zwarcie z masą - sporadyczny
Ale to nie jest błąd sporadyczny dlatego że jak skasuję po jeździe samochodem od nowa to samo wyświetla wydaje mi się ze nadszedł czas wymiany bo czytałem na forach że te czujniki siadają przy przebiegu 200 tyś. patrzyłem na datę wybitą na jednym z czujników akurat czarny jest to 07/2003 i numer kat. 078919529D znajduje się po stronie pasażera tak samo czujnik w kolorze brązowym.W autoryzowanym serwisie audi pytałem o te czujniki to mówią mi że znajdują się po prawej i lewej stronie po sprawdzeniu numeru VIN. czyli kierowcy i pasażera a moje są z jednej strony od pasażera.Mam zamiar zamówić tylko nie wiem czy dwa czujniki do wymiany czy tylko ten który błąd wywala bo coś gdzieś przeczytałem że czujniki z nowym numerem kat. zmienionym po 01.2017 mają już inne parametry i co doradzicie bo nie wiem co w tej sprawie robić czy założyć nowy i zostawić ten drugi stary.
Siada sama płytka, wystarczy kupić w internecie i przelutować termoparę.

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: slavi30 » 23 lip 2017, 20:21

A jakie są objawy kiedy oprócz płytki siadła termopara pytam dlatego żeby być pewny diagnozy i jak nowa płytka będzie współpracować ze starą wersją drugiego czujnika.Dzięki za odpowiedz

czoorny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2016, 21:17
Imię: Daniel
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: czoorny » 23 lip 2017, 20:26

slavi30 pisze:A jakie są objawy kiedy oprócz płytki siadła termopara pytam dlatego żeby być pewny diagnozy i jak nowa płytka będzie współpracować ze starą wersją drugiego czujnika.Dzięki za odpowiedz
1 czujnik do bank 1, drugi to bank 2, wszystko będzie współpracować, zacznij od płytki, szczerze wątpie, że sama termopara jest uszkodzona.

slavi30
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 58
Rejestracja: 14 maja 2010, 23:43
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: slavi30 » 24 lip 2017, 19:56

Dzięki wielkie :)

[ Dodano: 2017-07-24, 19:56 ]
Panowie a powiedzcie mi dlaczego autoryzowany serwis audi po numerze VIN mojego auta mówi mi że czujniki temperatury spalin mam po prawej i lewej stronie a ja w samochodzie mam obydwa czarny i brązowy po stronie pasażera i czy one się różnią długością przewodu od termopary do elektroniki od tych o których mówi mi autoryzowany serwis audi że występują po prawej lewej stronie.Co o tym myślicie

czoorny
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 03 paź 2016, 21:17
Imię: Daniel
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2016
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 272KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Lokalizacja: UK
Kontakt:

Post autor: czoorny » 31 lip 2017, 22:52

slavi30 pisze:Dzięki wielkie :)

[ Dodano: 2017-07-24, 19:56 ]
Panowie a powiedzcie mi dlaczego autoryzowany serwis audi po numerze VIN mojego auta mówi mi że czujniki temperatury spalin mam po prawej i lewej stronie a ja w samochodzie mam obydwa czarny i brązowy po stronie pasażera i czy one się różnią długością przewodu od termopary do elektroniki od tych o których mówi mi autoryzowany serwis audi że występują po prawej lewej stronie.Co o tym myślicie
W BESie są po prawej stronie, po obu stronach są w starszych silnikach typu AJK/AGB

pikofm
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 15 lis 2016, 21:15
Lokalizacja: Gdańśk

Post autor: pikofm » 16 sie 2017, 20:56

Witaj Kolego.
Nie wiem czy odgrzewam kotleta ale napiszę coś.
Ostatnio u siebie przerabiałem ten temat.
Termoparę sprawdzisz zwykłym multimetrem czy posiada zwarcie. Płytki kupowałem u SIDA.
Ważne jest by zlutować to porządnie, bo mi na jednym puścił lut i miałem jaja. Ogólnie jeśli masz zwarcie do masy to wygląda to identycznie jak u mnie na początku. Możesz wyjąć czujnik i sprawdzić samą termoparę. Strona 5/6 kabelek żółty i czarny powinny mieć zwarcie. Rezystancja zbliżona do 0Ω.

Przydatny link

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga