Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[a6 c5 1.9 afn 98r]Wyciek płynu chłodniczego, brak nawiewu..

Układ chłodzenia, ogrzewanie i klimatyzacja
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

[a6 c5 1.9 afn 98r]Wyciek płynu chłodniczego, brak nawiewu..

Post autor: szachu a6 » 05 lip 2017, 21:56

Obrazek

Witam, na wstępie parę słów na temat co ostatnio się działo z płynem chłodniczym. Płyn uciekał na wężach - wymienione i wszystko gra. W niedziele wracamy z wyjazdu i chcę włączyć klimę (dzień wcześniej wszystko działało) i słychać jak klima startuje, ale nic nie dmucha, po przełączeniu na Econ też nic. Czy ktoś zna ten problem i może udzielić mi jakieś rady???
Drugi problem - rano patrzę a pod autem mała plama z płynu chłodniczego, zbierał się on w miejscu zaznaczonym na zdjęciu - reszta węży i miejsc gdzie mógłby uciekać płyn sucha. Czy to uszkodzona pompa wody??? Czy pompa może tak przepuszczać płyn chłodniczy??? Liczę na Waszą wiedzę, bo jutro chciałbym się za to zabrać i dziękuję w góry za porady. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2017-07-05, 21:56 ]
Problem klimy zostanie raczej usunięty...upalone kable na wtyczce... Ale zostaje problem z wyciekiem którego teraz jak na złość nie widać...na ktoś jakiś pomysł?

misiekb4
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 214
Rejestracja: 18 sty 2016, 18:19
Imię: Michał
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 1.9TDI 110KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Zielona Góra

Post autor: misiekb4 » 07 lip 2017, 20:46

A temperatura cały czas ok, nie przegrzewa się?
Raczej nie idzie żadna uszczelka przy pompie, to może ona sama się rozszczelnia.
Jakbyś miał niedługo wymianę rozrządu to od razu mógłbyś to dokładnie obadac po zdemontowaniu pompy czy wszystko ok.
Ewentualnie sprawdź jeszcze krociec na samej górze wychodzący z głowicy.
U siebie musiałem wymienić, bo był walniety a nie zawsze to było widać.
Ale po nocy sporo płynu schodzilo przez to.
Chętnie pomogę :-)
Vag-com 3.11 itp.
Audi A6 C5 1,9 tdi AVG :-)

Awatar użytkownika
szachu a6
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 254
Rejestracja: 09 sie 2008, 11:44
Lokalizacja: Zagłębie

Post autor: szachu a6 » 13 lip 2017, 19:16

Wszystkie krucce sprawne bo niedawno wymieniłem i sprawdzałem.z bloku nie cieknie. Teraz jak jeździmy nic nie kapie. Z dmuchawa dalej mamy problem. Wymiana wtyczki nie pomogła. dmuchawa nie startuje.

[ Dodano: 2017-07-12, 20:00 ]
Panowie, pytanie dotyczące dmuchawy, czy przez spalony regulator dmuchawy może nie działać sama dmuchawa? Ostatnio zwęgliła się wtyczka od w/w regulatora i lekko stopił się plastik, jak można sprawdzić czy jest sprawny? I pytanie dotyczące zasilania dmuchawy - gdzie idzie wiązka od dmuchawy ??? do klimatronika??? Dmuchawa na krótko podpięta działa bez zarzutu, a przez wtyczki ani drgnie...Wszystko sprawdzone oprócz regulatora i wiązki bo nie wiem skąd idzie...Czekam na dobre podpowiedzi :]

[ Dodano: 2017-07-13, 19:16 ]
Witam ponownie. Problem rozwiązany. Po sprawdzeniu wszystkiego oprócz samej wiązki problemem okazał się regulator dmuchawy tzw jeż. Styki były popalone i luty tak samo. Po regeneracji śmiga,okaze się jak długo. Ale przynajmniej dmuchawe mam czystą i nasmarowana. Temat do zamknięcia. Dzięki za wszystkie rady ;p <figielek>

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga