Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[BDV 2.4 170 KM] Błąd 17930/P1522 a czujnik stukowy

Silniki benzynowe
ODPOWIEDZ
Krzysztof-kosio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 07:59
Lokalizacja: Szprotawa

[BDV 2.4 170 KM] Błąd 17930/P1522 a czujnik stukowy

Post autor: Krzysztof-kosio » 05 cze 2017, 08:10

Witam wszystkich :)
mam na komputerze błąd:
17930 - Camshaft Adjustment: Bank 2: Malfunction P1522 - 001 - Upper Limit Exceeded - Intermittent

Robiłem testy wyjść (output test 03). W pewnym momencie komputer testuje cewki na napinaczach (strzałka):
Obrazek

Te cewki powinny TYKAĆ podczas testu. Na głowicy od kierowcy tyka a od pasażeta NIE. A więc odpinam wtyczkę podpinam sprawdzoną cefkę i ta również nie tyka ! A na 100% jest sprawna.
Sprawam więc miernikiem wtyczkę podczas testu... Napięcie na niej zmienia się od 8 do 11.5 V. Potem sprawdzałem przejście kabla czy nie ma przerwanie na pinach do ECU. Na obu pinach wtyczki nie ma przerwania. Miernik wskazuje ciągłość.

Jedyne co zauważyłem to to... że podczas odłączenia tej niebieskiej wtyczki:
Obrazek

... i po odpaleniunie wyskoczyłnowy błąd. Zaś kiedy odłączyłem taka samą niebieską wtyczkę z drugiej strony to wyskoczył nowy błąd. Ta niebieska wtyczka ze strzałką to czujnik spalania stukowego... czy on może generować błąd na napinaczu wałka rozrządu? Czy on może powodować ze na wtyczce do napinacza (rys1) nie ma sygnału? (napięcie jest ale może za małe natężenie?) bo jak inaczej nazwać to, że jest napięcie a sprawna cewka nie tyka?
Proszę o pomoc... mam już dość autka... miał być taki fajny zakup... Ps. zdjęcia nie są moje. zassałem z internetu.
Temu kto mi pomoże to chyba oferuję nagrodę. Bo ręce już opadają ;(

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 05 cze 2017, 09:44

obydwie cewki są sterowane równocześnie - jest jeden sterujący na pin 115 ECU i on idzie na pin 2 cewki , pin 1 cewki to zasilanie z bezpiecznika 34

można by ECU jeszcze podejrzewać w ostateczności , czujnik spalania stukowego nie są elektrycznie powiązane z zasilaniem cewek od zmiennej fazy

Krzysztof-kosio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 07:59
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Krzysztof-kosio » 05 cze 2017, 21:15

bendzji pisze:obydwie cewki są sterowane równocześnie - jest jeden sterujący na pin 115 ECU i on idzie na pin 2 cewki , pin 1 cewki to zasilanie z bezpiecznika 34

można by ECU jeszcze podejrzewać w ostateczności , czujnik spalania stukowego nie są elektrycznie powiązane z zasilaniem cewek od zmiennej fazy

Co powinienem zrobić teraz w pierwszej kolejności?
Połączenie z ecu do kostki tej cewki jest nie przerwane. Napięcie podczas testu zmienia się od 8 do 11.5V. Podmiana ECU? Tylko skąd wziąć bo ceny są niepocieszające...

[ Dodano: 2017-06-05, 21:15 ]
bendzji pisze:można by ECU jeszcze podejrzewać w ostateczności , czujnik spalania stukowego nie są elektrycznie powiązane z zasilaniem cewek od zmiennej fazy
Proszę powiedz mi, czy te cewki N208 są sterowane jeszcze jakimś przekaźnikiem?
I dlaczego w internecie znajduje że N208 bank2 to strona kierowcy a u mnie definitywnie strona pasażera? (sprawdziłem to odłączając wtyczki, pasażera - pojawia się błąd bank2, kierowcy - błąd bank1).

Z góry bardzo Ci dziękuję :)

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 05 cze 2017, 22:54

bank 1 kierowcy , bank 2 pasażera

ale same zawory moga różnie podpięte do ECU - teraz sprawdziłem schematy BDV - n205 jest pinie 114 ECU , N208 na pinie 115 ECU , przepraszam za wprowadzenie w błąd

Krzysztof-kosio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 07:59
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Krzysztof-kosio » 06 cze 2017, 07:22

bendzji pisze:bank 1 kierowcy , bank 2 pasażera

ale same zawory moga różnie podpięte do ECU - teraz sprawdziłem schematy BDV - n205 jest pinie 114 ECU , N208 na pinie 115 ECU , przepraszam za wprowadzenie w błąd
Bardzo pomocna informacja.
Sprawdzę to przy podmianie Ecu ale to ostateczność. Co mogę zrobić w pierwszej kolejności aby poszukać gdzie leży usterka?

Czy hall może generować jakieś błędy na napinaczu? Czy n208 ma jakiś dodatkowy przekaźnik?

Dodatkowo pojawia mi się błąd 17944 bank2 open circuit P1536 - 004 no signal/communicaton - intermittent - ale przejście było na każdym pinie wtyczki n208 do ecu :(

Awatar użytkownika
bendzji
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7165
Rejestracja: 14 kwie 2012, 23:09
Imię: Michał
Moje auto: Inne
Rocznik: 2019
Nadwozie: Inne
Napęd: Brak
Skrzynia: Automat
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Września

Post autor: bendzji » 06 cze 2017, 08:42

to w cewce może być jakieś chwilowe przerwanie obwodu , w zależności od temperatury i pracy

N205 i N208 są podpięte bezpośrednio do ECU , nie ma nic więcej


jak Ci banki nie pasuja to zamień może piny przy ECU

Krzysztof-kosio
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 05 cze 2017, 07:59
Lokalizacja: Szprotawa

Post autor: Krzysztof-kosio » 06 cze 2017, 20:13

bendzji pisze: jak Ci banki nie pasuja to zamień może piny przy ECU
To nic nie da wg mnie. Jak odłączam wtyczkę od banku od pasażera to wyskakuje błąd bank2. Jak odłączam od kierowcy to wyskakuje błąd bank1. ALE jak robię test wyjść i na banku1 daję activate to powinna tykać od pasażera (tykała jeszcze miesiąc temu). Jak daję activate bank2 to tyka mi od kierowcy. Więc ja nie kumam o co chodzi...

Stawiam na uwalone ECU... w ptk oddaję autko do elektromechanika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C5 (1997-2005)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga