Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[ ASB 3.0 232 KM] Poradnik - klapa kolektora ssącego 3.0 Tdi

Silniki wysokoprężne
wyder1984
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 31
Rejestracja: 21 gru 2010, 13:51
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: wyder1984 » 23 gru 2014, 01:53

A masz namiary na tą firmę?

jaredletti
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 20 mar 2015, 12:53
Lokalizacja: kraków

kolektory

Post autor: jaredletti » 20 mar 2015, 12:55

Duże doświadczenie jeśli chodzi o regenerację kolektorów mają w firmie Bincar. Ja zamawiałem akurat u nich regenerację przez allegro. Na stronie www.kolektoryssace.pl jest pełna oferta i fotki części, których używają.

wisiel
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2
Rejestracja: 21 cze 2011, 14:08
Lokalizacja: Białystok

Post autor: wisiel » 11 wrz 2016, 15:23

Nie wiem po co się tak męczycie z wymianami kolektorów itp. Sprawa jest banalnie prosta. jest gość który produkuje zamienniki klap dolotu. Koszt kompletu na jedną stronę ok 300 zł. W zestawie mamy klapy zamocowane na osi, nowe prowadnice mocujące oś w kolektorze, uszczelkę kolektora i cięgno łączące klapy ze sterownikiem. Wymiana tego zajmuje ok. 1 godziny. My w dwie osoby zrobiliśmy to w około 40 minut. Auto śmiga jak szalone. Zamiennik jest lepszy niż oryginał. Wykonany z lepszych materiałów. Co do urwania klap i zassania ich do wnętrza, to w odróżnieniu do tych bied z BMW są z tworzyw sztucznych i żadnej krzywdy nie uczynią. Tak więc opinia o zmieleniu wnętrza jest bezzasadna. Zamieszczam ten wpis by potencjalni kupcy tego modelu przestali być straszeni chorendalnymi kosztami tej " niebotycznej" wady 3-litrówek. jestem u progu zakupu A4B7 3.0 233km tip quattro i wystarczyło mi trochę wiedzy i szperania w necie by przestać bać się usterek typu klapy, dpf, rozrząd czy dwumas. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
radzik81
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 399
Rejestracja: 14 lut 2013, 09:06
Imię: Radek
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Londyn

Post autor: radzik81 » 16 wrz 2016, 14:21

Dla klubowiczow z UK !!!!!.Zestawy naprawcze kolektorow sa juz dostepne na wyspach
znajomy zamawial od nich :)

http://manifoldskitsuk.co.uk/
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2016, 21:16 przez radzik81, łącznie zmieniany 2 razy.

DariuszKR
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 196
Rejestracja: 10 lis 2015, 09:10
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: DariuszKR » 16 wrz 2016, 16:34

ja polecam az serwis w gdansku

Leniwiec1982
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 05 kwie 2012, 08:22
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

kolektory

Post autor: Leniwiec1982 » 10 maja 2017, 10:54

Witam, sorki że odgrzewam bardzo stary kotlet ale i mnie dopadło. Tzn. dopadło mnie już jakiś czas temu ale zastosowałem zestaw naprawczy cięgien (już dwa razy i na każdym zrobiłem ok 15k km). Problem pojawił się znowu wiec chyba przyszedł już czas na kolektory. Powiedzcie prosze czy ktoś już korzystał z aukcji
http://allegro.pl/kolektory-2-7-3-0-tdi ... bi_c=94260
Powiem że cena 450 za dwa kolektory jest fajna ale czy ktoś to u nich kupował i jakie opinie?
Pozdrawiam
Zapraszam do mojego serwisu wymiany szyb samochodowych - Bielsko-Biała Krakowska 230
Polecam!! Rozwijamy się i od teraz zapraszam również do multi agencji ubezpieczeniowej
604514714

Awatar użytkownika
repek92
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 2524
Rejestracja: 23 lip 2013, 23:55
Imię: Marcin
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2004
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BDH 180KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Jelenia Góra

Post autor: repek92 » 10 maja 2017, 13:16

Kiedys gdzieś widzialem nie wiem czy to w takim samym silniku ze usuwaja te klapy z keloktorow zmiany w sofcie i to chodzi. Ale nie wiem jakiego silnika sie to tyczyło
Lektorzy, nagrania: multifonika.net

Leniwiec1982
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 05 kwie 2012, 08:22
Lokalizacja: śląsk
Kontakt:

Post autor: Leniwiec1982 » 11 maja 2017, 07:44

Powiem tak, nie należę do ludzi co wola cos wyciac niz naprawic. Skoro te klapy tam sa to jakis zamysl inzynierow audi byl. Wole to naprawic jezeli sie da. Wiec ponawiam pytanie czy ktos korzystał z usług w/w serwisu z Łodzi czy nie
Zapraszam do mojego serwisu wymiany szyb samochodowych - Bielsko-Biała Krakowska 230
Polecam!! Rozwijamy się i od teraz zapraszam również do multi agencji ubezpieczeniowej
604514714

chipdanix
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 12 wrz 2016, 12:54
Lokalizacja: Wawa

Post autor: chipdanix » 12 maja 2017, 19:18

Leniwiec1982 pisze:Powiem tak, nie należę do ludzi co wola cos wyciac niz naprawic. Skoro te klapy tam sa to jakis zamysl inzynierow audi byl. Wole to naprawic jezeli sie da. Wiec ponawiam pytanie czy ktos korzystał z usług w/w serwisu z Łodzi czy nie
Masz rację zamysł był dobry wyciągnąć dodatkowe pieniądze za wymianę . Klapki w silnikach 2.7-3.0 to największa bolączka
( nawet firmy się wyspecjalizowały co dorabiają i regenerują ) w starszych autach egr pracował bez klap , a tu ma na celu zwiększyć dawkę spalin
do kolektora ssącego innymi słowy ekologia.

Do kolegi repek92 w grupie VAG nie ma problemu z wyłączeniem tego ustrojstwa

simbaddapl
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1
Rejestracja: 07 cze 2017, 14:42
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski

Post autor: simbaddapl » 07 cze 2017, 15:09

Witam
Jest to mój pierwszy post na tym forum <radocha> ale czytałem juz tutaj sporo, więc do tematu kolektorów nie jest to w tej chwili jakis wiekszy problem.
Powiedzcie prosze czy ktoś już korzystał z aukcji
http://allegro.pl/kolekto...p2,2&bi_c=94260
Powiem że cena 450 za dwa kolektory jest fajna ale czy ktoś to u nich kupował i jakie opinie?
Tak skorzystałem z tej aukcji bo z racji tego ,że moje 3.0 TDI ma już 280 tys km nadszedł ten czas. Objawy : brak mocy w zakresie 1500 - 2000 obrotów a co potwierdziło że to błąd klap kolektora ssącego to oczywiście kontrolka check engine <brawo> . Potwierdziłem to dwoma diagnozami z komputera ( niezależnymi) . Jako ciekawostkę powiem że diagnoza w serwisie Audi w Niemczech kosztuje 84 euro a za naprawę jednego miły pan powiedział ponad 1000 euro :[ tak to nie żart. Zamówiłem kolektory z aukcji powyżej odrazu na dwie strony aby za chwile nie rozbierać auta ponownie. Za wymianę zapłaciłem 100 zł , do tego wyczyszczone wszystkie elementy z sadzy czyli ten plastikowy dolot do kolektorów , przepustnica , rurka od EGR . Auto działa jak należy.
Nie żebym robił jakąś reklame , bo właśnie stąd dowiedziałem się o tej aukcji , być może są jeszcze inne <mysli> . Moja rada to po zakupie proponuje sprawdzić gwinty w plastiku te pod 3 sruby do sterownika kolektora , u mnie w 2 był zerwany gwint( klaj dwuskładnikowy rozwiązał sprawe - polak potrafi ) - wiadomo plastik oraz stan uszczelek wiadomo są to kolektory po regeneracji. Ogólnie operacje uważam za udaną i myślę że samemu można to wykonać - wyciągasz stary wkładasz ''nowy'' bez pierdzielenia sie w zestawy regeneracyjne lub odłaczanie tego na stałe .
Pozdrawiam

MaTyS
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1889
Rejestracja: 11 sie 2009, 09:15
Imię: MaTyS
Moje auto: A6 C7
Rocznik: 2013
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 3.0 CDYA 239KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Iława

Post autor: MaTyS » 14 cze 2017, 19:42

Leniwiec1982

Ja brałem od nich jeden kolektor, wszystko ok. Cena razem z przesyłką nowego i odbiorem starego kolektora.
Wymiana kolektora może kolo godziny i w końcu brak kontrolki na zegarach <radocha>
Wcześniejsza wymiana "małego" zestawu naprawczego nic nie dała, kontrolka silnika świeciła na stałe. Piszę oczywiście o A6 C6 ;)
Polecam

Maksiu
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 212
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Maksiu » 03 lip 2017, 20:18

Również kupiłem od nich(z Łodzi i odbiór osobisty) zestaw kolektorów. Przycinał mi się tylko jeden ale wymieniłem profilaktycznie oba. Jak ręką odjał,auto od razu stało się żwawe.
https://www.facebook.com/WWWFL340COM
Bylo A6 C4 2.6 V6 SE
A6 C5 2.4 V6 Sline

ollyon86
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 338
Rejestracja: 09 maja 2012, 10:22
Imię: olyon86
Moje auto: A7 4G
Rocznik: 2017
Nadwozie: Liftback
Silnik: 3.0 TDI 218KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: S-tronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ollyon86 » 15 sie 2017, 21:29

Witajcie
Też miałem problem z jednym kolektorem , zamówiłem zestaw naprawczy wzmocniony od razu na dwie strony, po czym wymieniłem klapy w kolektorze od strony pasażera z którego miałem błędy. Mam pytanie czy klapki w kolektorze od strony kierowcy mają inną długość tego metalowego króćca ? Kupiłem ten zestaw ze zdjęć.
Drugie pytanie, poprzedni właściciel wymieniał w serwisie klapy od strony kierowcy i cały kolektor jest z 2010 r, problem mam taki iż dwie śruby są obrobione i nie mam pomysłu jak je odkręcić , co proponujecie?
Załączniki
img5.jpg
5599351f4f7a886bc65106f7acd8.jpg

gre8
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 44
Rejestracja: 31 sty 2016, 20:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: gre8 » 12 sie 2018, 11:52

tak kolego, "szaszłyk" lewy i prawy mają różne długości. Uszczelki do nich pasują na obie strony, są takie same.
Co do śrub obrobionych, one nie są jakoś mocno przykręcone więc spróbuj nabić klucz torx w środek (w oryginale jest tam imbus) i powinny dać się odkręcić.


Jestem właśnie po czyszczeniu kolektorów dolotowych i przy okazji przepustnicy.

Kupiłem dokładnie ten sam zestaw co pokazałeś na zdjęciu.
Niestety w moim przypadku okazało się, że te nowe klapy po zamontowaniu przycinały się o ściany kolektora (są niedokładnie rozmieszczone) i złożyłem wszystko na klapach starych, ponieważ na szczęście były w bdb. stanie. U mnie wyrobione były kulki dźwigienki i cięgno do sterownika, które oczywiście zastąpiłem nowymi z zakupionego zestawu. Moje stare klapy przycinały się z uwagi na zbyt dużą ilość nagaru którym obrosły. Po czyszczeniu wszystko chodzi jak należy.

Do czyszczenia kolektorów użyłem chemii marki HG produkt NR20 (koszt 55zł /litr), dostępnej w każdej Castoramie czy Mrówce. Jest to bardzo silny rozpuszczalnik do olejów, smarów, którym można czyścić beton, kostkę brukową i inne. Cały syf z kolektorów należy rozpuścić. Można zamoczyć to na godzinę i spłukać pod ciśnieniem i tak kilka razy i puści do czysta. Niestety czasochłonne to jest.

WAŻNE: Siła dokręcania kolektorów ssących to 10Nm .

A teraz mała podpowiedź dla tych, którzy stoją przed taką samą usterką.
Najtaniej i najszybciej jest znaleźć w sieci już oczyszczone kolektory po regeneracji (na nowych klapach) i kupić je, założyć i swoje stare odesłać do sprzedawcy.
Koszt obu kolektorów już po regeneracji to 450zł (musisz odesłać swoje stare).
Ja na samą chemię wydałem 180zł i zestaw naprawczy 330zł ... i sporo czasu poświęciłem na czyszczenie..... a zakupując gotowe kolektory usuwasz sam usterkę w jedno popołudnie.



[/i]

pawcioj
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 32
Rejestracja: 01 gru 2012, 18:55
Lokalizacja: Nottingham :-(

Post autor: pawcioj » 25 wrz 2018, 00:25

Odświeżę trochę kotleta.
Jakiś czas temu przy wizycie w warsztacie podczas wymiany oleju, mechanik zauważył, że jedno cięgno od klap jest wypięte. Wpiął je na miejsce, ale dzisiaj wystarczyło tylko delikatne pociągnięcie aby znowu się wypięło. Podmieniłem cięgno z drugiej strony, żeby sprawdzić czy to wina cięgna. Okazało się, że wytarta jest kulka na której cięgno jest osadzone. Zamówiłem już nowe cięgno z końcówką na której jest kulka, ale zastanowiło mnie dlaczego nie wyskoczył mi żaden błąd na desce? Skoro wcześniej cięgno nie było założone, to komputer powinien pokazać jakiś błąd. Po założeniu cięgna uruchomiłem silnik, żeby sprawdzić czy działa i niestety położenie cięgna po jednej stronie nie zmieniało się. Czy to oznacza, że silniczek który steruje klapami jest do wymiany? Kolejne pytanie to czy nieprawidłowo działające klapy mogą wpłynąć na wyrzucanie oleju przez turbinę?

Z góry dzięki za pomoc

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga