Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

[A6 C6] Montaż ori kamery cofania+TV

Wszystko co dotyczy ogólnie układów elektrycznych, nie przywiązane stricte do konkretnego modelu włącznie z innymi pojazdami.
ODPOWIEDZ
vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 28 kwie 2017, 13:05

Można dołożyć do przedlofta nieoryginalną kamerkę nie mając fbas. Trzeba zakupić moduł, posiadają taki w vnsmedia, jednak nie udało mi się z nimi skontaktować. Tel nie odbierają, na maile nie odpisują. Może jakby osobiście podjechać... Koszt to coś około 400pln.

brzozek777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:33
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: brzozek777 » 29 kwie 2017, 11:14

Dzieki panowie za szybka odpowiedz... tak tez wlasnie myslalem ze bedzie lipa... a czy samemu ta wtyke fbas mozna dolozyc czy to za bardzo skaplikowana robota ? Na alledrogo widzialem wlasnie vnsmedia ale ciekawe jak to sie ma do wszystkiego... chcialem dolozyc mozliwosc odtwarzania mp3 z pendriva albo karty pamieci i w kilka miejsc dzwonilem... wniosek taki ze trzeba wylozyc kupe pieniedzy zeby cokolwiek dolozyc zeby to bylo tak jak w oryginale... jeden modul odtwarza sam dzwiek bez obrazu... inny sam obraz bez dzwieku... ale do wszystkiego praktycznie potrzebny jest sterownik z wtyczka zielona fbas albo i tuner tv... poki co od czasu do czasu slucham przez transmiter fm chociaz jak wiadomo nieco szumi jak da sie nieco glosniej... moze ma ktos jakies inne pomysly zeby doposazyc ?

Arksi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 23 wrz 2013, 09:29
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Arksi » 30 kwie 2017, 12:27

vikus pisze:Można dołożyć do przedlofta nieoryginalną kamerkę nie mając fbas. Trzeba zakupić moduł, posiadają taki w vnsmedia, jednak nie udało mi się z nimi skontaktować. Tel nie odbierają, na maile nie odpisują. Może jakby osobiście podjechać... Koszt to coś około 400pln.
To o czym piszesz umożliwia podłączenie dodatkowego źródła video jeśli już masz fabs - masz kamerę cofania i chcesz mieć dodatkowo możliwość podłączenia sygnału video np. z przenośnego dvd. Podstawą jest zawsze Fbas w sterowniku MMI dlatego, że to właśnie sterownik MMI jest połączony z monitorem. Fbas to wejście wideo.

[ Dodano: 2017-04-30, 12:27 ]
brzozek777 pisze:Dzieki panowie za szybka odpowiedz... tak tez wlasnie myslalem ze bedzie lipa... a czy samemu ta wtyke fbas mozna dolozyc czy to za bardzo skaplikowana robota ? Na alledrogo widzialem wlasnie vnsmedia ale ciekawe jak to sie ma do wszystkiego... chcialem dolozyc mozliwosc odtwarzania mp3 z pendriva albo karty pamieci i w kilka miejsc dzwonilem... wniosek taki ze trzeba wylozyc kupe pieniedzy zeby cokolwiek dolozyc zeby to bylo tak jak w oryginale... jeden modul odtwarza sam dzwiek bez obrazu... inny sam obraz bez dzwieku... ale do wszystkiego praktycznie potrzebny jest sterownik z wtyczka zielona fbas albo i tuner tv... poki co od czasu do czasu slucham przez transmiter fm chociaz jak wiadomo nieco szumi jak da sie nieco glosniej... moze ma ktos jakies inne pomysly zeby doposazyc ?
Jeśli umiesz lutować elementy smd to możesz sam bez problemu dołożyć Fbas do swojego sterownika MMI. Jeśli chcesz dołożyć odtwarzanie muzyki z pen`a, telefonu to polecam Audi Music Interface (AMI) - bardzo łatwe w montażu.

brzozek777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:33
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: brzozek777 » 01 maja 2017, 12:07

Dzieki Arksi za zainteresowanie i poswiecony czas... lutowac umiem choc profesjonalista nie jestem... pare dni temu na alli chinskim sklepie internetowym znalazlem wlasnie ta koncowke do wlutowania w sterownik i tez znalaslem kabel fakra-rca wejsciem sygnalu video np wlasnie kamery cofania... i tak zastanawia mnie czy wystarczy tylka sama ta koncowke wlutowac i bedzie mozliwosc podpiecia cos pod kabelek fakra video... czy moze wymienic sterownik na ten z fbas i zakupic kabelek fakra... o ami tez czytalem i niestety koszt tez jest nie maly zeby wszystko gralo jak nalezy... <mysli> a dolozenie mozliwosci wejscia obrazu byloby bardzo pozyteczne...

Arksi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 23 wrz 2013, 09:29
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Arksi » 02 maja 2017, 07:02

W załączniku schemat gdzie co należy wlutować aby mieć wejście fbas w swoim sterowniku MMI, koszt około 80 zł, jeśli będziesz potrzebował to mam wszystkie elementy oprócz przetwornika wideo i złącza fakra pcb - możesz bez problemu zamówić na allieexpres w rozsądnych cenach. Kabel fakra-fakra możesz sam zrobić musisz kupić dwie końcówki fakra i przewód do przesyłania sygnału wideo.

Poniżej lista potrzebnych elementów aby dołożyć FBAS do sterownika MMI:

Kondensatory:
size 0603 - SMD: 7 x 100 nF,
6 x 47 nF,
1 x 10 pF,
1 x 47 pF,
1 x 1 nF

Kondensatory elektrolityczne SMD: Size - zmierzona odległość między padami na płytce
Size 1 (6,4 mm) - 1 x 10uF,
Size 2 ( 7,38 mm) - 1 x 100 uF
Rezystory:
- size 0603 - SMD: 1 x 56 ohms,
3 x 0 ohms ,
1 x 22 ohms,
3 x 100 ohms,
2 x 1000 ohms

- size 0805 or 1206 - 1 x 680K (680,000) ohms

Rezonator Kwarcowy SMD: 24.576 Mhz

Przetwornik Wideo: SAF7113 = 9 bit video. - może być także SAF7113H
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

shaqal
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 1108
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:47
Imię: hmm?
Moje auto: Inne
Rocznik: 2022
Nadwozie: Inne
Silnik: 4.2 360KM
Napęd: Brak
Skrzynia: Brak
Paliwo: Brak
Lokalizacja: Grudziądz / Gdańsk - DES Auto
Kontakt:

Post autor: shaqal » 05 maja 2017, 08:45

Zamontowałem kamere do mmi 3g high, wszystko podłączone zgodnie z opisem, kodowanie zrobione w gateway, sterowniku pdc i jednostce mmi, po włączeniu wstecznego włącza sie ekran kamery, ale ekran jest czarny, z lewej strony wyświetla się jedynie grafika ze sterownika pdc. Błędów brak, w vcdsie napiecie na kamerze wynosi 6V, moze ma ktos jakis pomysł? Wiązka była gotowa od kufatec.

brzozek777
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 5
Rejestracja: 11 kwie 2017, 15:33
Lokalizacja: Jelenia Gora

Post autor: brzozek777 » 05 maja 2017, 11:16

Arksi jestes wielki... nalezy ci sie juz nie piwko ani nie flaszka tylko cos wiecej... ogladalem na yt ostatnio na majowym weekendzie jak za to sie zabrac jak wlutowac tego fbasa wejscie ale obawiam sie ze nie dalbym rady sam to zrobic... nie mam nawet takiego sprzetu zeby polutowa te malutkie ukladziki wiec musialbym dac to dla kogos kto poprostu sie tym zajmuje... jak kogos takiego znajde to czesci od ciebie odkupie na bank. Narazie jestem w delegacjii i jak wroce to popytam kto umialby. Wole pod swoj sterownik to zrobic bo przynajmniej mam pewnosc ze auto jest legalne a jak czytalem to trzeba zdjac cp. I wtedy moga zaczac sie problemy wiadomo jakie... a moze ktos tu na forum moglby podpowiedziec gdzie i za ile mozna doposazyc swoj sterownik o taki mod... bede bardzo wdzieczny i pewnie innym tez taka informacja moglaby sie przydac...

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 05 maja 2017, 16:04

Jak dowiadywałem się w tamtym roku to koszt dołożenia z gratami był w granicach 250PLN

Muszę tylko poszukać gdzie to robili.

Arksi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 135
Rejestracja: 23 wrz 2013, 09:29
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Arksi » 06 maja 2017, 10:25

brzozek777 pisze:Arksi jestes wielki... nalezy ci sie juz nie piwko ani nie flaszka tylko cos wiecej... ogladalem na yt ostatnio na majowym weekendzie jak za to sie zabrac jak wlutowac tego fbasa wejscie ale obawiam sie ze nie dalbym rady sam to zrobic... nie mam nawet takiego sprzetu zeby polutowa te malutkie ukladziki wiec musialbym dac to dla kogos kto poprostu sie tym zajmuje... jak kogos takiego znajde to czesci od ciebie odkupie na bank. Narazie jestem w delegacjii i jak wroce to popytam kto umialby. Wole pod swoj sterownik to zrobic bo przynajmniej mam pewnosc ze auto jest legalne a jak czytalem to trzeba zdjac cp. I wtedy moga zaczac sie problemy wiadomo jakie... a moze ktos tu na forum moglby podpowiedziec gdzie i za ile mozna doposazyc swoj sterownik o taki mod... bede bardzo wdzieczny i pewnie innym tez taka informacja moglaby sie przydac...
Cena lutowania to około 30 zł. Myślę, że na olx spokojnie znajdziesz kogoś kto polutuje w podobnej cenie. Jak dobrze poszukasz wszystkich elementów to w 100 zł się zamkniesz.
Jeśli chodzi o CP to można to zrobić wysyłając Gateway i sterownik z CP do kilku firm w PL i dopisują bez potrzeby wizyty w salonie. Gateway wysyłamy tylko raz później już możemy wysyłać same sterowniki i dopiszą do danego auta bez wnikania. Wyjątek jedynie stanowią dwa podzespoły: Radar (kamera Distronic) oraz sterownik silnika te dwa trzeba robić przez serwis i być pewnym pochodzenia. Nawet firmy zdejmujące CP poza ASO w tych dwóch przypadkach łączą się online z bazą danych AUDI i sprawdzają legalność

Jogi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2016, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jogi » 10 maja 2017, 08:50

A ja sie dodzwoniłem do vnsmedia. <lol> Są dwa wyjścia. Albo adapter kamery http://vnsmedia.com/pl/p/Modul-do-nieor ... MMI-2G/163 albo dołożenie fbasa przez vnsmedia (200zł). Także nie ma tragedii. :]

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 10 maja 2017, 11:42

Też mi się wydawało, że ten moduł chodzi bez fbasa ale kolega Arksi twierdzi, że nie.

Jogi
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 16 sie 2016, 19:58
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jogi » 10 maja 2017, 15:49

Małe sprostowanie. Bez fbasa można tylko kamerę chińczyka podłączyć. :|

vikus
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 482
Rejestracja: 31 sie 2009, 20:48
Imię: Wiktor
Moje auto: Q7
Rocznik: 2009
Nadwozie: SUV
Silnik: 2.0 TDI
Napęd: Quattro
Skrzynia: Tiptronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: vikus » 10 maja 2017, 16:35

Tak jak pisałem wyżej. Kamerka nieoryginalna.
Pytanie tylko czy jak wyciągnę sterownik mmi, żeby wysłać do dołożenia fbasa to czy mogę normalnie jeździć? Nic nie będzie się krzaczyło?

kokosz88
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 23
Rejestracja: 12 sie 2015, 00:51
Imię: Kokoszyn
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2005
Nadwozie: Avant
Silnik: 3.0 ASN 220KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Nisko

Post autor: kokosz88 » 10 maja 2017, 23:18

Witam,
Tak się składa że jestem elektronikiem i dokładałem u siebie fbasa, aktualnie będę zamawiał kolejną partię podzespołów, jeśli jest ktoś chętny na dołożenie mogę to wykonać w razie czego priv.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Punisher
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 224
Rejestracja: 14 lip 2015, 21:09
Imię: Przemysław
Moje auto: A6 C6
Rocznik: 2008
Nadwozie: Limuzyna
Silnik: 2.0TDI 140KM
Napęd: FWD
Skrzynia: Multitronic
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: Punisher » 11 maja 2017, 11:34

vikus, Nic nie będzie krzyczało :) Można śmiało jeździć, potwierdzone <lol>

ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogólne”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga