Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Instalacja LPG 2.7 BT

Wszystko co dotyczy instalacji lpg dla wszystkich modeli z silnikami benzynowymi a6 i a7.
ODPOWIEDZ
Janek07
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:25
Lokalizacja: Poznań

Instalacja LPG 2.7 BT

Post autor: Janek07 » 07 mar 2017, 13:28

Witam wszystkich , proszę o opinie użytkowników c5 2.7 biturbo odnośnie instalacji LPG . Jak wygląda u was sytuacja po zagazowaniu autka ? . Jak się wam jeździ na gazie czy ponosicie jakieś dodatkowe koszty związane z instalacją lpg ? . Konkretniej mówiąc żałujecie założenia Lpg czy nie ? . Pytam ponieważ zastanawiam się nad założeniem takowej instalacji jednak jest sporo negatywnych opinii podobno lepiej jeździć na Bp , dlatego proszę o pomoc jak to wygląda u was ? .

mrporpoise
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 320
Rejestracja: 13 mar 2016, 22:30
Imię: Leszek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2000
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.5TDI BFC 163KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Diesel
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: mrporpoise » 08 mar 2017, 00:55

Silnik V6 w C5 bardzo dobrze znosi gaz.

90% problemów przy BiTurbo wynika z niewiedzy instalatorów gazu. Instalacja będzie cię kosztowała więcej niż, np. do 2.4 czy do 2.8, natomiast jest na forum wielu użytkowników i raczej, a jestem na forum od dawna (proszę bez sugestii datą dołączenia), nie ma z tym problemów związanych z samym silnikiem. Jeśli masz silnik w dobrej kondycji i założysz instalacje wysokiej jakości u gazownika sprawdzonego (najlepiej przez LPG forum się dowiedzieć/sprawdzić ) to będziesz zadowolony.

Poza ceną założenia, która będzie oscylowała gdzieś w przedziale 4-4,5 tysiąca, należy liczyć koszta wymiany filtrów i odrobinę droższego przeglądu corocznego.

Poza tym, droższe świece, nie wolno oszczędzać na dobrej jakości oleju. Jeśli o to się zadba, to nie ma problemów.

Ja nie mam turbo, mam 2.4, jednak konstrukcja silników jest taka sama, z tym, że 2.7 jest wzmocnione i to ze sporym zapasem. Zrobiłem na gazie z 50 tysięcy i żadnych problemów. Z tym, że pilnuje wymian wszystkiego.

Spalanie gazu, trzeba liczyć w litrach tyle co benzyny + 10-20%.

joter82
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 332
Rejestracja: 24 mar 2015, 15:44
Imię: Piotrek
Moje auto: A6 C5
Rocznik: 2001
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.7T 250KM
Napęd: Quattro
Skrzynia: Manual
Paliwo: Benzyna+LPG
Lokalizacja: wawa

Post autor: joter82 » 08 mar 2017, 10:17

jak wyżej kolega napisał

jak nie pożałujesz $$$ przy montażu to nie będziesz później żałował

z problemami tutaj na forum w większości startują osoby ze słabym osprzętem lub istnym druciarstwem jeśli chodzi o montaż..bo pewnie dali się skusić o 1000zł tańszą instalką...

dobrze zmontowana kuchenka bez problemu ogarnia stage1 w tym silniku czyli ok 300+ kucy i nie ma żadnej różnicy czy jedziesz na el pe dżi czy bezołowiowej

ja nie gazuje z dwóch powodów:
- niskie roczne przebiegi
- nie bo nie i hoooy ;]

pozdro

elwarka1
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 256
Rejestracja: 06 gru 2014, 20:54
Lokalizacja: Warka

Post autor: elwarka1 » 08 mar 2017, 11:11

Mam gaz w tym silniku i absolutnie żadnych problemów nie miałem. Koszty dosatkowe przez ostatnie 2 lata to filtry i droższy przegląd. Tyle. Ale na instalację nie żałowałem grosza, wtryski i reduktor mam z górnej półki, instalacja założona u gościa który robił już te silniki nie raz i wie co i jak. Strojona przy użyciu sondy AFR bardzo starannie. Absolutnie żadnych problemów na gazie. Acha, przy prawidłowym doborze komponentów i prawidłowym wystrojeniu nie ma prawa być jakichkolwiek spadków mocy na gazie.

Janek07
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2017, 09:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Janek07 » 10 mar 2017, 13:24

Dzięki koledzy za szybką odpowiedz . Dziś dzwoniłem odnośnie montażu instalki koszt 4600 zł czas montażu ok 10 h podobno troszkę dłużej przy tym silniku schodzi ze strojeniem itp.. dlatego w ciągu jednego dnia się nie wyrobią .Znajdę trochę wolnego czasu i odstawie na warsztat auto aby zamontowali Instalacje . Po montażu napisze jak autko się sprawuje .

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6/A7 - LPG”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga