Sklep Ipart
Sklep
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

Skrzypienie w drzwiach kierowcy

Nadwozie
ODPOWIEDZ
Kicker24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2012, 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Skrzypienie w drzwiach kierowcy

Post autor: Kicker24 » 18 kwie 2013, 06:44

Panowie, czy ktos moze doradzic gdzie mozna szukac problemu? a mianowicie podczas jazdy slychac delikatne skrzypienie z drzwi od kierowcy gdzies na wysokosci gornego zakoczenia boczka a szyby. Demontowalem juz caly boczek drzwi, srodkowy slupek pomiedzy drzwiami i nic. Przy otwartych drzwiach cisza, wystarczy tylko ze zamkne i sie zaczyna. Czy moze to byc szyba w prowadnicach albo slizki wewnatrz drzwi? Juz nie wiem gdzie szukac... a dzwiek strasznie irytujacy:\

Awatar użytkownika
amsnake
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:33
Lokalizacja: Wroclaw

Re: Skrzypienie w drzwiach kierowcy

Post autor: amsnake » 18 kwie 2013, 07:17

Kicker24 pisze:Panowie, czy ktos moze doradzic gdzie mozna szukac problemu? a mianowicie podczas jazdy slychac delikatne skrzypienie z drzwi od kierowcy gdzies na wysokosci gornego zakoczenia boczka a szyby. Demontowalem juz caly boczek drzwi, srodkowy slupek pomiedzy drzwiami i nic. Przy otwartych drzwiach cisza, wystarczy tylko ze zamkne i sie zaczyna. Czy moze to byc szyba w prowadnicach albo slizki wewnatrz drzwi? Juz nie wiem gdzie szukac... a dzwiek strasznie irytujacy:\
Obstawiam zamek :)
Mam problem z lekkimi, delikatnymi, pojedynczymi stukami wydobywającymi sie z okolic drzwi - jak szarpie autem przód/tył. Wystarczy, ze pociągne klamke (zamek odbija) i cisza. Na razie nie chce mi sie tego rozbierać...
V40->S60->S40->S60->WRX->E90->A6 :)

Kicker24
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 7
Rejestracja: 12 wrz 2012, 23:15
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Kicker24 » 19 kwie 2013, 10:59

Dzieki, akurat zamka nie bralem pod uwage. Sprawdze to przy najblizszej okazji.

Awatar użytkownika
amsnake
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 80
Rejestracja: 29 sty 2013, 16:33
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: amsnake » 25 kwie 2013, 07:07

Kicker24 pisze:Dzieki, akurat zamka nie bralem pod uwage. Sprawdze to przy najblizszej okazji.
Ja u siebie temat załatwiłem :)
Na klamrę do zamka po stronie karoserii naciągnąłem takie plastikowe opaski zaciskowe - w dwóch miejscach (metodą prób i błędów znalazłem odpowiednie miejsce na klamrze). Nie przeszkadza ona w otwieraniu/zamykaniu drzwi, ale "usztywnia" połączenie zamek-klamra (jest po prostu ciaśniej). Docelowo po prostu kupie nowy zamek - ale póki co nie chce mi się z tym bawić :)
V40->S60->S40->S60->WRX->E90->A6 :)

Awatar użytkownika
makaveli2pac
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 120
Rejestracja: 03 mar 2016, 23:10
Lokalizacja: szczecin

Post autor: makaveli2pac » 14 lut 2017, 19:59

witam i jak pomogło to u mnie skrzpienie tez z okolic drzwi pasazera dostaje spazmy jak najadę kolem od pasazera w dziure slychac jak by luzne plastki. Zawieszenie zrobilem na tip top. Sprawdzałem pod spodem plastiki ale one sa cele i sztywne. Slychac to w srodku auta, myslalem ze to schowek rozkrecilem ale w nim zero luzow i nawet jak reka walne to nie ma zadnego dzwieku.
dzwiek jest straszny luznych plastikow, jak jade po dolach to jak by w aucie przed 30 lat wszystko lata jak by wszystko bylo luzne

pilkozak
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 59
Rejestracja: 22 gru 2016, 16:45
Lokalizacja: WR/CIN/WE

Post autor: pilkozak » 22 lut 2017, 17:01

ja miałem skrzypienie, które nasilało się jak zimniej na dworze. Uporałem się z tym tak, że poodciągałem uszczelki i napsikałem tam chyba smaru silikonowego czy coś w tym stylu i cisza. Jak buda pracowała na dołkach to i uszczelki skrzypiały.

Wozik
Forum Audi A6 / A7
Forum Audi A6 / A7
Posty: 180
Rejestracja: 18 lip 2008, 09:39
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Skrzypienie w drzwiach kierowcy

Post autor: Wozik » 22 lut 2017, 17:52

Kicker24 pisze:Panowie, czy ktos moze doradzic gdzie mozna szukac problemu? a mianowicie podczas jazdy slychac delikatne skrzypienie z drzwi od kierowcy gdzies na wysokosci gornego zakoczenia boczka a szyby. Demontowalem juz caly boczek drzwi, srodkowy slupek pomiedzy drzwiami i nic. Przy otwartych drzwiach cisza, wystarczy tylko ze zamkne i sie zaczyna. Czy moze to byc szyba w prowadnicach albo slizki wewnatrz drzwi? Juz nie wiem gdzie szukac... a dzwiek strasznie irytujacy:\
Obudowa górnego głośnika.

ODPOWIEDZ

Wróć do „A6 C6 (2004-2011)”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Aeratory do trawnika marki Stiga